Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 42

Thread: Personaje Emo in jocuri

  1. #1 SP
    Member Mykayel's Avatar

    Personaje Emo in jocuri

    Acum cateva minute am avut o discutie nostima cu niste colegi cat timp eram la tigara si ma gandeam sa incepem sa dezbatem chestia asta si pe forum: Ce personaje din jocuri sunt emo?

    E voba de comportament, nu de aspect. De asemenea faptul ca sunt buni la lupta nu ii scuza, momentan avem cativa dar sigur sunt mai multi care ne scapa:

    Max Payne (a zis un coleg): Am putea dezbate acest personaj dar sincer pana si numele lui imi pare foarte emo.

    Cloud Strife: Are o tipa buna care se tot da la el, are o super sabie si are super puteri...si cu toate astea, mereu se vaicareste despre Aerith si Zack.

    Kratos: Uraste pe toata lumea, mereu se vaicareste despre trecutul lui si 3 jocuri din 6 se termina cu el cum incearca sa se sinucida.

    Jim Raynor (tot zis de un coleg): Din pacate eu nu am jucat prea mult StarCraft 2 dar din ce mi-au zis colegii, se pare ca Raynor e la 3 pasi distanta de marginea unui Battlecruiser. (if you know what I mean)

    Alti candidati? Sau doriti sa dezbatem personaje mentionate mai sus?

    RUGAMINTE: Va rog sa ramanem calmi si sa dezbatem, nu sa ne certam, e doar un exercitiu de gandire distractiv, nu o condamnare la moarte.

  2. #2 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Dante din Devil May Cry
    Ethan Mars din Heavy Rain
    Jack din Mass Effect
    Atatea imi vin in minte momentan.

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    De ce e dante emo ca mentalitate? Serios acum...

  4. #4 SP
    Member drik's Avatar
    Depinde de ce intra in categoria emo. Din exemplele date mai sus, orice personaj ce indrazneste sa fie furios/ganditor/tacut sau pur si simplu care reactioneaza la faptul ca... you know... i-a murit cineva din familie sau un prieten intra automat in lista.

    Dante de exemplu e smartass majoritatea timpului. Dante din anime totusi, he`s just emo.

  5. #5 SP
    Member AVoF's Avatar
    Daca mi-ai vandut fara voia mea un spoiler cu Kratos si acesta sa aiba legatura cu sfarsitul de la GOW3 iti umplu frigiderul de carne sa-ti ajunga pana la anu.

  6. #6 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    Quote Originally Posted by AVoF View Post
    Daca mi-ai vandut fara voia mea un spoiler cu Kratos si acesta sa aiba legatura cu sfarsitul de la GOW3 iti umplu frigiderul de carne sa-ti ajunga pana la anu.

    Hai ma? Serios?



    @De acord la faza cu Kratos Gotta kill em all!

  7. #7 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    @PwJBoy: Ethan Mars mi s-a parut emo doar din punctul in care a murit Jason si pana cand a fost rapit Shaun. In rest mi s-a parut OK.

  8. #8 SP
    Senior Member tray's Avatar
    FRATE va doare capu cu spoilerele?

  9. #9 SP
    Member PwJBoy's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    @PwJBoy: Ethan Mars mi s-a parut emo doar din punctul in care a murit Jason si pana cand a fost rapit Shaun. In rest mi s-a parut OK.

    Da,insa,in anumite finaluri e Emo.

  10. #10 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Da tray, ma doare capul. Vrei sa spun cine este Origami Killer ca sa imi treaca?

  11. #11 SP
    Member xLiTe's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Da tray, ma doare capul. Vrei sa spun cine este Origami Killer ca sa imi treaca?
    Uimeste-ne!

  12. #12 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Uimiti-va singuri. Eu unul ma opresc aici cu offtopic-ul.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Kratos e emo atunci cand isi omoara aia 3 copii care nu stia ca-i are cu unghiera! Sau cand Ethan Mars il omoara pe Origami Killer (zis si Mickey Mouse) cu 1 ciorap si 3 baloane. Na spoilere

  14. #14 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Gordon Freeman.

  15. #15 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    @PwJBoy: Ethan Mars mi s-a parut emo doar din punctul in care a murit Jason si pana cand a fost rapit Shaun. In rest mi s-a parut OK.


    ***************

    Nu,nu sunt stelute.Nu am apucat sa joc Heavy Rain,asteptam sa fac asta la vara.Pauza din septembrie pana in august,bacalaureatul ,doar de casual games am timp.So yeah,thanks a lot.....

  16. #16 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Gordon Freeman.
    Sunt asa de invizibil... nici nu mi se vad picioarele cand ma uit in jos. Nimeni nu ma vede, nimeni nu ma aude... viata e rea

  17. #17 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Degeaba, Hope din ffxiii e tatal lor. Cu tragedie cu tot.

  18. #18 SP
    Member MateRiaLLo's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Sunt asa de invizibil... nici nu mi se vad picioarele cand ma uit in jos. Nimeni nu ma vede, nimeni nu ma aude... viata e rea
    De fapt, nu ar fi trebuit sa vorbesti, caci Gordon nu dispune de aceasta functie in joc

  19. #19 SP
    Junior Member Wintzy's Avatar
    Eu as zice Squall Leonheart din FFVIII, super super Emo lol si la aspect si la comportament.

  20. #20 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu zic ca Luigi e destul de emo...
    Attached Images Attached Images emoluigi.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Personaje din jocuri in viata reala By MonkY in forum Console Club
    Replies: 9 Last Post: 28-02-2014, 18:39
  2. 5 noi personaje pentru Ultra Street Fighter IV By Marinake in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 23-07-2013, 13:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts