Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 76 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 1512

Thread: Action Figures

  1. #1281 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hideo Kojima ne anunta ca sunt in lucru 5 figurine din Metal Gear Solid, ce vor fi prezentate la New York Toy Fair. Take a peek:
    Attached Images Attached Images metal_gear_solid_01.jpg metal_gear_solid_02.jpg metal_gear_solid_03.jpg metal_gear_solid_04.jpg metal_gear_solid_05.jpg

  2. #1282 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se pare ca de noul Connor din Assassins Creed se va ocupa McFarlane. Preview below:
    Attached Images Attached Images ac_mcfarlane_connor_01.jpg ac_mcfarlane_connor_02.jpg ac_mcfarlane_connor_04.jpg

  3. #1283 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, pentru fanii The Walking Dead (or zombies for that matter), se pare ca McFarlane va lansa o serie limitata de statuete. Arata bine, zic eu
    McFarlane Toys owned by Todd McFarlane is happy to increase the dead as well as introduce a potential of Michonne Statue inspired from the strike comic series The Walking Dead, that has been adapted into a remarkably recommended AMC television series last year. The Walking Dead comic book series shows the storyline of the months as well as decades that come following a living dead apocalypse. The result is several survivors, led by simply Officer Rick Grimes, who travel searching for a safe and secure residence.

    The Walking Dead Michonne statue belongs to McFarlane Toys Collectors’ Group exceptional liquid plastic resin plan offered merely on Store.Spawn.com along with the pre order begins on February 11, 2013. Every single sequentially numbered bit will be side authorized by simply The Walking Dead founder Robert Kirkman including a new Certificate of Authenticity autographed by Todd McFarlane himself.

    The plastic resin statue is around 14.5 ins higher having a base in which moves 360 degrees, featuring Michonne tossing upon several zombies together with grisly depth out of angle. The actual recommended list price is $295.00, where there will only be 1,500 items manufactured.
    Attached Images Attached Images michonne_mtvgeek1.jpg michonne_mtvgeek2.jpg michonne_mtvgeek3.jpg michonne_mtvgeek4.jpg michonne_mtvgeek5.jpg michonne_mtvgeek6.jpg michonne_mtvgeek7.jpg

  4. #1284 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  5. #1285 SP
    Member viezure's Avatar
    New Joker head Urmeaza sa-l pun cu capul pe umeri si i can really say i have the ultimate joker (scara 1/4, nonetheless)
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg

  6. #1286 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    doamne cum e nou head 1/4, e repaint peste cel original enterbay + parul ?

  7. #1287 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    salut. stiti vr-un loc din care pot sa iau o vitrina pentru display din romania?

  8. #1288 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In IKEA au, cu tot cu lumina sus si ultima data cand am fost era chiar la oferta/reducere. Nu mai stiu pretul exact.

  9. #1289 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    poti aproxima?

  10. #1290 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    salut. stiti vr-un loc din care pot sa iau o vitrina pentru display din romania?
    Mie unul nu-mi place ideea de vitrina in casa nici sa ma bati. Nu stiu de ce, poate ca iti da impresia de magazin/muzeu/vitrina batraneasca a parintilor unde erau Pescarul si Betivul si nu aveai voie sa pui mana pe ei. Mai repede as merge pe asa ceva: VITTSJÖ Etajeră - IKEA
    Mi se pare mai modern si nici nu stai sa stergi geamuri de cate ori saliveaza cineva pe langa figurinele tale. Intr-adevar, vei avea probleme cu praful... insa daca ai geamuri asta nu inseamna ca sunt inchise ermetic si nu ajunge praf la ele.

    Acum, sunt cam 3 tipuri de colectionari... pasionati de figurine. Depinde care din ei esti tu:
    1. Cei care incearca sa le tina in mint condition, si care nu scot figurinele in vecii vecilor din cutiile originale. Acestia dupa parerea mea sunt genul care le tin doar pentru ca se gandesc ca la un moment dat vor valora mult mai mult (si au dreptate).
    2. Cei care de-abia asteapta sa "dezvirgineze" o cutie si sa pipaie figurina pe toate partile, sa o aseze in diverse ipostaze. Acestia dupa parerea mea sunt cei care cumpara asa ceva pentru a se bucura de fiecare minunatie in parte... si care de obicei au spare parts pentru diversele ocazii in care mai se rupe o mana, un picior...
    3. Cei care nu le tin nici in mint condition, dar le "sigileaza" in spatele unor vitrine. Pe acestia nu prea-i inteleg, dar... fiecare cu pasarica lui.
    Daca faci parte din prima sau a treia categorie, clar iti trebuie o "vitrina". Daca faci parte din a doua categorie, mai bine iti faci tu propria "biblioteca", pe care ti-o customizezi cum vrei (si iesi si mult mai ieftin).
    Bafta!

  11. #1291 SP
    Member Link's Avatar
    Incredibil threadul, acum l-am descoperit din greseala, foarte misto toate figurinele colectionarilor. Va urez " la mai multe "

  12. #1292 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Mi-e ciuda ca n-am cum sa atasez fotografii de calitate acum si este oricum work in progress. Da, este Ikea. Sper sa nu vi se para foarte kitsch, insa... fiecare cu pasarica lui
    Attached Images Attached Images image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

  13. #1293 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Cred ca se potrivea mai bine pe topicul "Colţul de rai..." Mie îmi place

  14. #1294 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Cred ca se potrivea mai bine pe topicul "Colţul de rai..." Mie îmi place
    Probabil, insa era o idee de vitrina integrata in living furniture. Oricum, e o "tema dinamica" pentru mine, multe dintre "jucarele" vor disparea curand pentru a face loc unor carti, politele de sticla vor fi inlocuite cu unele de lemn etc. Insa mai vreau sa fiu nitel copil .

  15. #1295 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    ar fi fost bine sa pot lua o etajera normala, nu ma deranja. dar am pisica si pana acum am 2 machete daramate de sus si facute tandari si de aia eu ma gandeam la ceva de genul asta

  16. #1296 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    poti aproxima?
    Pana in 100 ron una (din cate imi aduc aminte, chiar nu m-am uitat specific la pret).

    MonkY, depinde. Si eu, personal, am 2 pisici care-si baga botu peste tot si mi-au daramanat de pe raft pana si o "masinuta" care are app 3KG. Si eu as prefera ceva de genu celei din Ikea sau cum are Viezure.

  17. #1297 SP
    Member viezure's Avatar
    A mea e tot de la Ikea, Detolf se numesc rafturile. Last i checked, cam 200 ron una + lumini, if you want (and you want them ).

    @X3M 1) Nu te-am uitat si 2) E capul Enterbay resculpted and repainted, modificat ~50%

  18. #1298 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deh, daca aveti pisici... ori le invatati ca figurinele sunt teritoriu interzis (desi sa-i explici unei pisici ca e ceva interzis e... culmea culmilor), ori spatiu inchis pentru figurine. Mai ales ca se si umplu de par...

  19. #1299 SP
    Member viezure's Avatar
    Some more pics

    So why do they call him "The Joker"?

    I heard he wears make-up.

    Make-up?

    Yeah, to scare people. You know, war paint.
    Attached Images Attached Images qcxwsx2.jpg h2zgtru.jpg qy0je0l.jpg g4npgrv.jpg 7hthpt5.jpg vcsfrkm.jpg 9dchhf4.jpg qqft6g1.jpg zav6jsd.jpg

  20. #1300 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    ultimate holly grail figure , BEAST MODE !
    acum poti sa vinzi linistit blade-ul

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 76 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts