Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 64 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 1265

Thread: Fifa 12

  1. #261 SP
    Member BatsBike's Avatar
    observ dezamagiri ale unor useri ca nu au marcat sau ca au terminat 0-0 ... pai,in doua reprize a 3 minute,ce sa ... apoi,daca gandim in stil marketing,cum sa faci un joc in care sa termini fast&easy totul ... adica,dai 3-0,4-0,6-0,apoi ... apoi,unde ar mai fi provocarea ... ideea este sa joci cat mai des,cat mai mult,jocul ... nu sa n'ai adversar ...

  2. #262 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nu era o dezamagire, ci era frustrant faptul ca, exact cum am si precizat, in 2 reprize de 3 minute, trebuie sa astept secunde bune sa pun piciorul pe minge. Ceea ce ma rog, poate fi catalogat drept realist intr-o partida de 90 de minute , dar dpdv al unui joc video, consider ca este cam exagerat.

    De asemenea, 0-0, am reusit si in primele partide ale demou-ului de anul trecut, insa per total mi s-a parut un joc mai antrenant, in cele 6 minute jucate. Eu percep momentan Fifa 12, ca fiind un joc al naibii de enervant.

    Cat despre xslvry, poti sa crezi ce vrei. Banuiesc ca asta este ideea centrala a unui forum de discutii, adica aceea de a ne exprima parerile asa cum credem de cuviinta, in masura in care nu deranjam/lezam pe altcineva.

  3. #263 SP
    Member adicodlea's Avatar
    stai linistit , ti-am zis doar ca esti singurul nemultumit de pe topicul asta

    ---------- Post added 16-09-2011 at 11:33 AM ----------

    Impact Engine




  4. #264 SP
    Member BatsBike's Avatar
    mda,astea mai merg,arata mai normal,nu ca bugurile care le vedem ... mai ales ultima alunecare,a lui T.Silva(Milan) arata chiar corect ...

  5. #265 SP
    Member thedeadman14's Avatar
    Vi se pare frustrant fiindca e scurta repriza... tactical defending e un plus imens, iar dupa ce te obisnuiesti sa intri si mai ales, CAND sa intri la minge e chiar usor sa deposedezi adversarul. Ieri am chemat un prieten si am jucat cu el si vreau sa spun ca nu se mai creeaza avantaje ca in FIFA 11 in legatura cu echipele.. chiar am jucat meciuri de genu' BVB - Barcelona/City si au fost meciuri frumoase si echilibrate, fara impingeri de la spate.
    Oricum, aceste pareri sunt degeaba. Cum mai zicea lumea pe aici, ne putem forma o parere completa abia dupa ce jucam jocul full. Demo-ul din cate am inteles e o varianta de prin luna iulie/august.

  6. #266 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    Jocul este o capodopera punct.

  7. #267 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Abea acum downloadez demo-ul ca nu am apucat

    Oribil filmuletul de mai sus. Impact Engine este chiar tare, dar animatiile sunt pur si simplu oribile/hidoase/dezgustatoare/samd. Trecerea dintre animatii este inexistenta si este un moment in care un jucator sta in picioare si in urmatorul frame este in intrare cu toata pozitia corpului schimbata. WTF !?!?! ORIBIL !!!!

  8. #268 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Abea acum downloadez demo-ul ca nu am apucat

    Oribil filmuletul de mai sus. Impact Engine este chiar tare, dar animatiile sunt pur si simplu oribile/hidoase/dezgustatoare/samd. Trecerea dintre animatii este inexistenta si este un moment in care un jucator sta in picioare si in urmatorul frame este in intrare cu toata pozitia corpului schimbata. WTF !?!?! ORIBIL !!!!
    man e un joc cu fotbal... animatiile ar trebui sa fie ultima problema

  9. #269 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Am reusit si eu sa joc: Nu'mi place deloc.

  10. #270 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa. Daca nu am avea deloc animatii si jucatorii ar levita pe "teren" (suprafata aia de joc pe care o numesc ei gazon, care este mai praf ca gazonul de pe national arena. o textura verde, fara pic de iarba decat la reluari) nu ar fi ok. Avem zeci de mii de animatii, dar nu sunt legate deloc.

    E ca la dansuri. Stii toate miscarile, dar daca nu stii sa le legi intre ele, iese doar o insiruire de miscari haotice.

    Am luat demo-ul si am facut cei 7 pasi de la inceput si am jucat 1 min pana acum dintr-un meci.

    Controlul este foarte bun, impact engine este cam haotic (deja am jucat un ping-pong intre 2 jucatori cu mingea, ricosand din ei 2 de 3-4 ori pana a "iesit"), fizica este mai buna, mai ales la minge. Pana acum imi place. Astept totusi sa joc 2-3 meciuri, dupa care sa downloadez si demo la PES 2012

  11. #271 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Anul acesta jocul este foarte promitator, toate par imbunatatite. Suturile, driblingurile, impact engine-ul sunt foarte tari. Pozitionarea fundasilor mi se pare putin exagerata, dar macar nu te mai poti baza pe pasele peste aparare. Daca vrei sa marchezi, trebuie sa plimbi mai mult mingea.
    Sunt aproape sigur ca bug-uri vor fi si in varianta finala, la fel ca in anii trecuti.



    Abbiati in actiune - FIFA 12 DEMO: Arsenal 3 – 0 Milan | EA SPORTS

  12. #272 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ok. Am jucat 3 meciuri (nu-mi permite timpu mai mult momentan) si pot spune ca sunt foarte multumit pana acum. Voi insirui cateva idei, fara o ordine anume

    Intr-adevar, adversarii se deposedeaza mult mai greu, dar nu imposibil, se ataca in semicerc (ca la handbal), de animatii nu ma mai leg, impact engine este bun, dar nu foarte bun. Din cauza lui, se creeaza multe faze aiurea, jucatori blocati in spatele altor jucatori sau intre 2-3 jucatori si nu mai pot ajunge la minge; am avut o faza in care erau 2 jucatori si portarul care se chinuia sa prinda mingea in mana si din cauza ca aia atacau mingea, aceasta tot sarea pana a intrat in poarta.

    Portarii apara mai bine, suturile sunt mai "reale", desi foarte greu dai unu care sa se ridice de la sol si sa nu zboare in tribune, mingea parca are mai multa "greutate" in pase, jucatorii tot nu se demarca cum ar trebui, cand este cazul, grafic nu exceleaza la nimic, gazonul este oribil (dupa cum am spus mai sus) jucatorii mi se par identici cu 2011, ma enerveaza la culme noile "prim planuri" ale jucatorilor; sunt si prea apropiate si ori e ceva de la demo, ori de la mine, dar in toate de pana acum a prins jucatorii doar din spate sau din parti, niciodata din fata. Imi mai place ca au introdus (finally) lumini "dinamice" la stadion (adica umbre reale, care nu se vad in umbra stadionului ca pana acum).

    Cam atat pana acum. Un joc foarte bun. Abea astept sa apara full

  13. #273 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Ce ma amuza pe mine e ca "Tactical Defending" asta, anuntat cu atatea surle si trambite si care a devenit atat de notoriu de la lansarea demo-ului, e practic vechiul sistem de deposedari.. Au luat o chestie veche (tackle normal care pe PC se facea cu tasta D), i-au dat un nume cool si gata, mare inovatie... Singura chestie noua e push/pull in duelurile umar la umar, dar impotriva PC-ului de multe ori se transforma in fault..

    Pana la urma motivul frustrarilor legate de gameplay nu tin de "Tactical Defending", ci de modul in care AI-ul tine de minge. Pe de o parte e realist, nu mai e AI-ul ala retardat care fugea cu mingea pana il deposedai... Pe de alta parte, rar da pase gresite si parca uneori stie ca urmeaza sa intri prin alunecare (urasc cand AI-ul este programat in asa fel incat sa raspunda la input-ul tau dupa o fractiune de secunda...). Asta se aplica si cand esti in atac, cand intre comanda de schimbare de directie si actiunea propriu-zisa, AI-ul realizeaza si el schimbarea de directie. AI-ul se comporta mai uman acum, paseaza mult si gandeste fazele, pacat totusi ca programatorii trebuie sa recurga la tot felul de mici trucuri (cheating AI) ca sa iti ofere o provocare. Pana la urma, tot vs oameni e mai bine...

    Oricum, jocul mi se pare mai realist, trebuie sa te chinui ceva sa desfaci apararea adversa, ceea ce se intampla mereu si in realitate. Trebuie sa pasezi si sa ai rabdare. Acum sunt si reprizele foarte scurte, in jocul full o sa fie mai normala treaba. Cat despre aparare, lasand la o parte chestii vechi rebranduite, imi place sistemul. Nici in realitate nu vezi pressing ca disperatul, pentru ca orice intrare gresita il lasa pe adversar cu un culoar spre poarta.

    Ce as vrea eu sa vad rezolvat in varianta finala: sariturile la cap sunt foarte greu de castigat (poate aici e vina mea, trebuie sa apesi cumva pe buton intr-un anume moment or what?), pasele sunt uneori prea anemice (vorbim de oameni care pot face genuflexiuni cu porcu' pe umeri) sau se duc aiurea uneori (la jucatorul gresit sau de multe ori la adversar - se intampla de multe ori ca un jucator de-al meu sa incepe sa alerge exact cand vreau eu sa-i dau pasa, iar adversarul ramas singur asteapta linistit sa ajunga mingea la el).

  14. #274 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru sariturile de cap, am realizat ca daca tin apasat A pana sa ajunga mingea la mine, jucatorul meu isi "face loc".


    Bonus: Un mic "fail" al Impact Engine surprins de mine in una din partide. Scuze pentru calitatea video, dupa cum scrie si in descriere

  15. #275 SP
    Member romey's Avatar
    Ceva asemanator cu ce i s-a intimplat la razvanrazy:


  16. #276 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Stiti daca anul acesta mai exista diferente intre versiunile de consola si cea de PC cum era pana acum ?

  17. #277 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu, nu mai exista nicio diferenta, cel putin asta au zis cei de la EA.

  18. #278 SP
    Member adicodlea's Avatar
    impact engine are bug-uri , e normal cand creezi un cod sau script cum vreti sa ii spuneti in asa detaliu , nu iti poate iesi perfect , merge bine cam in 80% din cazuri , motiv pentru care cred ca il vor remedia pana la varianta finala , in afara de asta tot ce au spus ei ca au nou chiar este in joc : Tactical defending , precision dribling etc...toate sunt acolo , vedeti pe youtube , jocul mi se pare 90% bun , are mici imperfectiuni , nu exista joc fara , dar poate vor mai remedia din ele ! Demo-ul este din luna iulie , dinainte de Gamescom .

  19. #279 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu mai e timp sa remedieze. Desi pare o varianta destul de veche a jocului.



    Oh, ce groaznic.


  20. #280 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocul iese pe 27 (din cate imi aduc aminte), adica in mai putin de 2 saptamani. In mod clar este Gold si dat la multiplicare. Putem doar sa speram ca este o versiune mai veche de joc, acest demo, altfel trebuie sa asteptam niste patch-uri.

    Cat de eroarea cu invartitu, se pare ca aceeasi este la toata lumea

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 64 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts