Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 196 of 381 FirstFirst ... 96 146 186 194 195 196 197 198 206 246 296 ... LastLast
Results 3,901 to 3,920 of 7601

Thread: Ghidul cumparatorului consolist

  1. #3901 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Of, ce situatie nasoala...
    Am comandat acum 3 saptamani AC: Ottoman Edition de pe Zavvi si in loc sa-mi ajunga in 3-5 zile mi-a ajuns in 2 saptamani (gratie postei ungare). La cateva zile dupa ce am comandat AC am mai dat o comanda de 2 jocuri: F.E.A.R 3 si Binary Domain. Au trimis F.E.A.R 3 dar nu a ajuns pana acum si cu Binary Domain m-au amanat si desi il aveau in stoc nu mi l-au trimis.

    Acum ce mai e de facut? Banuiesc ca trebuie sa anulez comanda pentru Binary Domain asta in cazul in care nu au anulat-o ei din oficiu, nu? Sper sa nu-mi fi blocat banii...

    Pacat, am avut o gramada de comenzi si la Zavvi si la The Hut si nu am avut niciodata probleme...

  2. #3902 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Eu mai am pe teava la ei niste comenzi. Ieri mi-au dat despatch la Dirt3 complete.
    Sunt curios ce se intampla cu celelalte?
    Fingers crossed :screwy:

  3. #3903 SP
    Member Xristina's Avatar
    Zavvi Customer Enquiries Hello Cristina, thanks for the message. Unfortunately we do not have a postal service which ships to Romania. This may be changed very shortly. Many thanks, Jordan
    Hopefully...

  4. #3904 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Xristina View Post
    Hopefully...
    Proabil si-au dat seama ca Posta Romana e la nivelul postei pakistaneze si probabil cauta alt serviciu postal..insa oricum asta inseamna adio preturi mici la livrare si/sau livrare gratuita

  5. #3905 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Mai are cineva vreo stire ?

  6. #3906 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    deah... mi-au raspuns chipurile la intrebarea mea de pe facebook:

    "why you don't ship to romania anymore?"

    cu:

    TheHut.com Hello Andrei, thanks for the message. I am currently looking into this for you. I will be in touch shortly. Many thanks, Jordan.

    probabil e ceea ce spunea robert dinu anterior... prea multe colete "disparute" pe bune sau din cauza "clientilor".
    am un prieten care sta in rahova si el daca nu isi comanda cu tracked shipping nu ii ajungea niciun colet.
    multumita postei romane si angajatilor ei cu lipici pe maini.

  7. #3907 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Stiu ca s'a zis si mai sus si probabil s'ar dovedi complet ineficienta tentativa,dar nu am putea incerca in vreun fel sa facem o petitie sau ceva ? Cu ajutorul careia Romania sa intre in lista acelor tari. Adevarul e ca Zavvi e o pierdere imensa pentru toti.
    La urma urmei,nu e vina tuturor pentru prostia unora.

  8. #3908 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    asta e...ne jucam mai putin si mai rar..sau cumparam din RO

  9. #3909 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    de la cine???
    de la gameshop? unde faci o precomanda si cu 3 zile inainte de lansare iti spun cu zambetul pe buze ca nu mai aduc jocul respectiv?

  10. #3910 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    de la cine???
    de la gameshop? unde faci o precomanda si cu 3 zile inainte de lansare iti spun cu zambetul pe buze ca nu mai aduc jocul respectiv?
    Adevarul e ca fara cele doua nu se mai pot face comenzi...o sa mi se raspunda ca aveau cele mai mici preţuri,ia sa verificaţi si comparaţi cu cele trei siteuri enumerate de mine mai sus
    Ce ar trebui acum? Sa devenim patetici cu petiţii?Sa fim serioşi...Daca ei au hotăr�t asta trebuie sa fie un motiv urat...mai bine facem un miting si ii luam la �njurături pe cei de la Posta Romana,care fac tot posibilul sa isi bata joc...mai ales prin angajaţi.Jocuri aruncate in curte,lasate pe cutia poştală la blocuri.Unii o sa spuna din nou ca daca nu e recomandat nu lasi aviz...daca un plic,revista, scrisoare simpla nu �ncape in cutia postala automat scrisoarea simpla devine recomandata.Astept pe şeful contradicţiilor sa posteze,se stie el,cel care le stie pe toate fara sa citească o lege sau niste reguli de baza...ca nu le respecta poştaşii e partea a doua
    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  11. #3911 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    verificam verificam... ca doar e economie de piata...
    problema mea e ca am vreo 5-6 comenzi pe drum de la cele trei site-uri si problema e ca daca nu mai ajung.. alea sunt moarte pentru patrie, ca ma indoiesc ca mai ia careva in considerare vreo reclamatie venita din romanica.

  12. #3912 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    verificam verificam... ca doar e economie de piata...
    problema mea e ca am vreo 5-6 comenzi pe drum de la cele trei site-uri si problema e ca daca nu mai ajung.. alea sunt moarte pentru patrie, ca ma indoiesc ca mai ia careva in considerare vreo reclamatie venita din romanica.
    Te inseli,daca ti-au luat banii comanda e procesata,in cel mai rau caz,care de altfel mi se pare cel mai probabil vei primi banii �napoi

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  13. #3913 SP
    Member Swift's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    verificam verificam... ca doar e economie de piata...
    problema mea e ca am vreo 5-6 comenzi pe drum de la cele trei site-uri si problema e ca daca nu mai ajung.. alea sunt moarte pentru patrie, ca ma indoiesc ca mai ia careva in considerare vreo reclamatie venita din romanica.
    Vor veni comenzile. Mi-au dat si mie azi despatch la Max Payne 3.

  14. #3914 SP
    Senior Member RazvyLord's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    dar nu am putea incerca in vreun fel sa facem o petitie sau ceva ?
    Good thinking, Batman.
    Degeaba faci petitie. Nimeni nu da doi bani pe petitiile astea. Daca suntem trecuti pe aceeasi lista cu niste teroristi e un mesaj cat se poate de clar, nu?

  15. #3915 SP
    Junior Member Andrei Lamaie's Avatar
    Nu isi mai cumpara nimeni jocurile de pe ebay.co.uk? La jocurile sh sunt preturi mult mai mici decat la noi pe forum. Chiar si la cele noi se gasesc oferte bune. Iar la transport nu e problema cu trimisul in Romania, mai ales daca faci o comanda mare.

  16. #3916 SP
    Member Swift's Avatar
    Quote Originally Posted by Andrei Lamaie View Post
    Nu isi mai cumpara nimeni jocurile de pe ebay.co.uk? La jocurile sh sunt preturi mult mai mici decat la noi pe forum. Chiar si la cele noi se gasesc oferte bune. Iar la transport nu e problema cu trimisul in Romania, mai ales daca faci o comanda mare.
    Ai dreptate,am gasit niste oferte foarte bune acolo.
    Cred ca voi folosi shopto si ebay pentru cumparaturi de acum.

  17. #3917 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    deci s-au linistit spiritele? nu-s chilotii de vina!

    Ori posta face produsele pierdute, ori cei care le primesc "aruncate" pe langa cutia postala profita ca nu au semnat de primire si dau din gura catre seller ca nu si-au primit comanda! ori mai primesc un produs, ori banii inapoi...Aste, la noi daca se poate fura...de ce nu?

  18. #3918 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Spiritele au fost liniştite toata ziua,ma mir ca nu a apărut "contrazicatorul" pana acum,e ciudat cum o mare parte i-au �njurat ca la usa cortului pe cei de la zavvi si acum bocesc ca in oltenia la �nmorm�ntări.se aplica si aici sa �nţeleg zicala ca un lucru il apreciezi mai mult după ce nu il mai ai

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  19. #3919 SP
    Member BadSlick's Avatar
    Eu v-am zis de la inceput ca e de vina Posta Romana...

  20. #3920 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Deci astia de la thehut trimit in Somalia si au banat Romania ?!?! Pfff...fara cuvinte.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Consolist publicat, proza scurta SF By AlanPoe in forum Carti si Comics
    Replies: 11 Last Post: 25-06-2015, 15:06
  2. Ce mai bea un consolist? By MonkY in forum Polls
    Replies: 51 Last Post: 04-09-2014, 16:29
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Visul unui consolist dupa 3 ani... By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 52 Last Post: 19-09-2011, 03:25
  5. Locuri de vizitat pentru un consolist in Londra By MonkY in forum Travel & Fashion
    Replies: 6 Last Post: 20-03-2010, 12:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts