Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 55

Thread: Games you wish they had a sequel

  1. #1 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar

    Games you wish they had a sequel

    Pe thredul asta as dori sa discutam despre jocuri mai vechi care v-au placut foarte mult si la care ati fi dorit sa se faca o continuare pe generatia actuala de console.
    Am sa incep eu prin a enumera cateva din preferatele mele:
    * Knights of the Old Republic
    Stiu ca e programat sa iasa un MMO KOTOR anul asta,dar eu as fi vrut sa se faca o continuare single player,un proper RPG cum au fost primele 2.Mi-au placut f mult la vremea respectiva si pana in ziua de azi inca mi se par a fi unele dintre cele mai bune action rpg-uri


    * Beyond good and evil
    Un joc foarte bun de aventura,cu un univers foarte frumos care merita mai multa atentie si explorare cu o continuare si de ce nu o eventuala trilogie.Aparuse la un moment dat un teaser trailer la un E3 cu o eventuala continuare, dar din pacate de vreo 2-3 ani nu a mai fost aratat nimic ceea ce ma face sa cred ca proiectul a fost abandonat. Bine eu tot sper ca Ubisoft sa-si deie seama de potentialul unei continuari si sa o faca pana la urma,mai ales ca recent a iesit un HD remake deci poate proiectul este inca pe masa.


    * Dreamfall-The Longest Journey
    Un joc absolut superb cu o poveste si un univers cum nu prea vezi in nici un alt joc.Din nou un joc de aventura care eu unul l-am jucat cred de vreo 5 ori pe PC.Este al 2 lea joc din seria The Longest Journey,si primul a fost un joc genial la randul sau, la care nu s-a mai facut o continuare...desi se terminase ca si cum urma un al 3-lea (apropo e unul din top 3 endinguri din vre-un joc pt mine, very sad dar facut ca la carte).Acum echipa care a facut jocul am vazut ca scoate un MMO The secret World,poate tot ceva bazat pe acest univers din Longest Journey,but again...eu as fi vrut a proper sequel


    Mai unul si gata nu va mai plictisesc
    * Marc Ecko's Getting Up
    Poate nu multi isi mai aduc aminte de el,un joc action adventure cu grafiti drawing.Avea un stil aparte,un art stile misto,sound track f bun si nici gameplyul nu era prost deloc.Stiu ca mi-a placut f mult si as fi vrut sa vad o continuare tot in acelasi stil facuta


    Cam astea is jocurile care eu as fi vrut sa le vad continuate,toate cu un univers unicat si care meritau explorate mai mult,poate imi mai aduc aminte si de altele,dar pana atunci as vrea sa stiu si parerea voastra si ce jocuri va mai placut atat de mult incat ati fi dorit sa aibe o continuare

  2. #2 SP
    Member Dante's Avatar
    Red Dead Redemption- dar probabil chiar va avea o urmare

  3. #3 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Sper din tot sufletul ca L.A. Noire sa aiba parte de o continuare!

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pentru PC, Knights of Honor. Un RTS superb.

    Pentru console, mi-ar placea sa vad Afro Samurai 2.

  5. #5 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Pentru mine Heavy Rain și Red Dead Redemption ar merita un sequel

  6. #6 SP
    Senior Member tray's Avatar
    this

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Bloody Roar Extreme!



    Dino Crisis 3



    The Saboteur

    http://www.youtube.com/watch?v=FYQ8i...ature=youtu.be

    ...și mai sunt zeci!

    Mare pierdere!

  8. #8 SP
    Member Downshifting's Avatar
    Indigo Prophecy si XIII.

  9. #9 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Dintre jocurile jucate recent, mi-as dori ca The Saboteur sa aiba un sequel, dar probabil ca nu o sa se intample.
    In schimb astept cu sufletul la gura sequel-uri la RDR, GTA4, Gran Turismo 5 ( cam astea imi vin acum in minte), dar acestea sunt aproape sigur ca o sa sequel-uri candva.

  10. #10 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Sper din tot sufletul ca L.A. Noire sa aiba parte de o continuare!
    Me 2, my friend...me 2...

  11. #11 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Anachronox

  12. #12 SP
    Member D3evil's Avatar

    Tourist Trophy
    - O capodopera a celor de la Polyphony din punctul meu de vedere, evident pentru cei care iubesc motoarele/jocurile cu motoare.



  13. #13 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Quote Originally Posted by goodfellam View Post
    Pentru mine Heavy Rain și Red Dead Redemption ar merita un sequel
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Indigo Prophecy si XIII.
    Heavy Rain si Fahrenheit (aka. Indigo Prophecy) in niciun caz nu trebuie sa primeasca o continuare. Mai bine face Quantic Dream un joc nou decat sequel la un joc deja facut de ei.

  14. #14 SP
    Junior Member Cocorul's Avatar
    Mirror's Edge, cred ca a fost ultimul meu joc jucat si terminat la putin timp dupa lansare.

  15. #15 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by D3evil View Post

    Tourist Trophy
    - O capodopera a celor de la Polyphony din punctul meu de vedere, evident pentru cei care iubesc motoarele/jocurile cu motoare.
    Arata f bine,nu l-am jucat dar as cumpara un nou joc cu motoare daca l-ar face PD

  16. #16 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Ultimul titlu al defunctului Pandemic Studios, The Saboteur. Gameplay bun, atmosferă extraordinară, soundtrack de zile mari.

  17. #17 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    More Marston dammit!!

  18. #18 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    @primul post:

    KOTOR 3 (făcut de bioware) Uit�ndu-mă la Mass effect 2 şi Dragon Age 2, un mare NU din partea mea, vreau să-mi reamintesc de KOTOR ca o bijuterie a rpg-urilor. KOTOR 3 (Făcut de Obisidian) well, au salvat fallout aşa că din partea mea au m�nă liberă la un kotor

    The Longest Journey: Cred că TLJ intră �n topul personal al celor mai bune jocuri adventure, chiar dăcă povestea din dreamfall a fost superbă, restul jocului a fost o jignire (IMHO) faţă de TLJ, puzzle-uri incredibil de simple, gameplay destul de prost deoarece au vrut să �ngrămădească 1001 de lucruri �n el, precum scenele de stealth cu April. BTW Torquist a spus că o continuare a jocului, numita Dreamfall Episodes mai exact, este foarte posibilă.

    Anachronox...c�t de mult aş vrea să văd o continuare la anachronox, mai ales după acel cliff-hanger, nu cred că aşa ceva e posibil .

    Şi acum lista mea:

    Vampire The Maquarade
    Grim Fandango
    Beneath a Steel Sky
    System Shock
    Legacy of Kain
    Remake la Blade Runner
    Remake sau serie episodică �n stilul MI pentru Day of the tentacle
    Half-Life şi STALKER şi lista poate continua...
    oh da, şi ceva bun de la Bioware...

  19. #19 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Cu siguranta as fi vrut sa fie la GTA San Andreas.

  20. #20 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    @Deathstrike: Vampire The Masquarade-doamne cum am putut uita de jocul ala,genial RPG,daca s-ar scoate o continuare l-as lua instant.Cum naiba nu s-a mai gandit nimeni sa scoata un joc chiar si asemanator,nu musai continuare!
    Grim Fandango l-am jucat si mi-a placut mult,dar ma indoiesc ca va mai aparea vreodata un joc de genul ala
    In schimb shotere iasa cu nemiluita 3-4 continuari/an, COD al catelea apare anu asta ca nici nu mai stiu 9-10

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Must play before you die SNES games By MonkY in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 07-07-2013, 18:21
  2. 1001 Video Games You Must Play Before You Die By paunstefan in forum Carti si Comics
    Replies: 8 Last Post: 10-11-2010, 11:52
  3. 10 Games That Make You Think About Life By apbaciu in forum Jocuri PC
    Replies: 0 Last Post: 30-10-2010, 08:07
  4. Ten Games You Sould Play in This Genre... By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 19 Last Post: 02-04-2010, 08:52
  5. Replies: 31 Last Post: 11-01-2010, 23:34

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts