Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: Salut tuturor, sunt nou venit in lumea consolistiilor

  1. #1 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar

    Wink Salut tuturor, sunt nou venit in lumea consolistiilor

    Salut, first of all, scuzati ca deschid un topic nou, dar nu vreau sa fiu incurcat cu altii sau sa deranjez

    Sunt nou in comunitatea CG, si as vrea sa imi cumpar un PS3 fiind un gamer inrait PC ( 5 Stars ) as vrea sa incerc si o consola ( prea multi bani de dat dinou pentru un PC facut de la 0 sa ruleze tot maxim + ca trebuie sa imi iau si un nou monitor, alti bani dati... and so on ) dar as vrea sa stiu cateceva despre ea, am cautat pe internet dar nu am gasit ceea ce eu vreau sa aflu.

    Sa zic intr-un sens, as vrea ceva NOU numa ca sunt in dubii cu controlleru la FPS-uri, imi puteti spune cat de usor/greu se poate adapda?

    Vreau sa precizez ca eu voi cumpara mai multe jocuri Retail decat Store, depe Store doar jocuri arcade

    1. Daca am un joc retail, se poate instala pe HDD?
    2. Un joc retail, se poate folosi pe enspemii de console?
    3. Daca cumva PSN pica dinou, ma voi putea juca linistit pe jocurile retail sau si cele downloadate, doar ca nu online nu?
    4. Daca am un joc cumparat depe PSN, stiu ca pot folosi pe numa 5 console nu? Daca dau system dezativate sau daca are jocu un gen de dezactivate, ma pot folosi de acel joc pe ce consola vreau sa migrez? Nu conteaza de limita 5? ( Parca asa era o platforma pe pc, nu mai stiu clar numele, dar dadeai la joc dezactivate si il instalai pe alt pc linistit )
    5. Daca am un joc retail si iau un DLC depe PSN cum il voi putea folosi? ( la faza asta sunt intr-un paradox )
    6. Jocurile retail se misca perfect ca cele downloadate?

    Si daca mai stiti voi ceva puteti sa imi spuneti, ca nu am detinut o consola, sau inca nu m-am jucat la nimeni pe o console fie ps3 sau xbox 360

    Oricum, eu prefer PS3

    Cam astea ar fii deocamdata, eu stau in Arad, adica intr-o comuna de langa Arad, si vreau sa intru si eu in lumea consolistiilor

    Multumesc mult.

  2. #2 SP
    Member Dante's Avatar
    Welcome.Exista 4 threaduri sticky in sectiunea Playstation 3 iar in cel putin 3 dintre ele vei gasi informatii utile. Majoritatea intrebarilor tale isi vor gasi raspunsul acolo.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Salut! Sunt nou si as vrea sa ma prezint. By sergiuflorea01 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 19 Last Post: 22-12-2014, 22:53
  2. Sunt nou si habar nu am ce sa aleg... By SUPERMAN in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 16 Last Post: 29-12-2008, 13:53
  3. Serverele LittleBigPlanet sunt din nou online By qweqwe in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 31-10-2008, 00:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts