Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 114 of 116 FirstFirst ... 14 64 104 112 113 114 115 116 LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 2303

Thread: Fifa 13

  1. #2261 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Eu intotdeauna folosesc jucatori de mijloc cu shooting bun. tu ai jucatori rapizi si medii la pase, dar shooting nu au. De multe ori ajungi in pozitii foarte bune de sut cu mijlocasii (Asta daca tragi de la distanta)
    Robinson in afara de cal de curse nu stie sa faca nimic Gobern la fel.

    Pe pozitie de RM l-as folosi pe Shaun Wright-Phillips, are viteza buna dar si finish decent.
    CM: Fabian Delph si Lee Cattermole
    pe pozitie de LM as incerca Matthew Taylor, nu are viteza mare dar este foarte stabil pe celelalte proprietati, mai ales ca acolo ai nevoie de control si pasa buna. pentru viteza ii ai pe Andros Townsend si James Dayton

    Apararea este ok, portarul la fel.

    Pe atact ai putea incerca Nicky Maynard, DJ Campbell sau Cameron Jerome.

    Tu ai pace mare insa ce faci cand ajungi cu ei in pozitie de finish si dai de o aparare puternica?
    Agbonlahor stiam ca este scump, nu stiu ce buget ai ca mai erau cativa jucatori peste ce ti-am recomandat eu.

  2. #2262 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Hmm, sa stii ca am si jucatori care trag bine. Dar bine de tot. Adica, Massey are un sut incredibil, la fel si Robinson. Oricum, am sa mai incerc si din playerii recomandati de tine. Cu cei Silver nu am avut tangente si nu stiu ce si cum. Eu ma uitam dupa Pace cand i-am cumparat.

  3. #2263 SP
    Member Fizzl3's Avatar
    Din experienta mea in UT13,pot sa-ti spun ca cele mai mari realizari le-am avut cu echipele silver,aici poate isi are rolul si handicapul atat de invocat de unii,momentan am o echipa silver,cu Lukaku,Jucilei,Kanu,El Ghanassy si inca cativa,nu mai stiu exact pentru ca nu am mai jucat de mult UT13,totusi daca timp de un an nu am avut deloc noroc la pack-uri,am deschis recent mai multe,de vreo 150k..si m-am ales cu Lichtsteiner INFORM,2 Balotelli,Vidic si Ribery..
    Oricum,per ansamblu,UT 13 dar mai ales FIFA 13 mi se pare mult mai ok decat 14-le..

  4. #2264 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Incearca echipa Silver din campionatul olandei .
    Am avut eu in UT13 si am reusit de 4-5 ori sa castig div1 .
    Am incercat si in UT14 cu echipa de silver din Olanda dar nu am avut sanse sa trec de div3 . Am ajuns in div1 cu echipa de Gold din Germania (Lewa , Gotze s.a.m.d) tot ce e mai bun din Germania in afara de Ribery & Robben si am reusit doar de 2 ori sa ma mentin in div1 iar dupa am retrogradat pana in div6 .
    Deci , sunt de parere ca Fifa14 UT este cu cateva nivele mai sus fata de FIFA13UT .

  5. #2265 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    @Marinake Daca vrei sa-ti trimit jucatori imi spui ca am o gramada in club, pe care nu ii mai folosesc.
    Sunt in trade pile majoritatea. Dar daca nu se vand ti-i pot trimite la un trade.
    Am jucatori buni, David Silva, Medel IF, Yaya Toure, Ben Arfa si foarte multi altii.

  6. #2266 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Joc FIFA 13 de pe PS3 si de vreo 5 meciuri jucatorii nu mai sprinteaza. Butonul R2 functioneaza perfect, am si schimbat controlul dar jucatorii, de fiecare data cand apas butonul responsabil pentru Sprint jucatorul face un fel de Jockey cand sunt in aparare iar cand atac protejeaza mingea. Am citit pe internet, cum ca ar fi un bug, dar nu am gasit nimic legat de vreo solutie. Ce as putea sa fac? Ca asa imi este imposibil sa joc fara ca jucatorii sa sprinteze. Multumesc!

  7. #2267 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    ce mod de joc folosesti? seansons? ut ? friendly ? ma gandesc la ceva prostesc dar mai bine sa eliminam din schema fitness-ul

  8. #2268 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Am uitat sa mentionez ca joc in Seasons mai mult dar am incercat si in kick-off si tot asa..O sa incerc in seara asta sa vad daca patesc tot asa si in career sau ultimate team.

  9. #2269 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Am eliminat din supozitii partea de FITNESS a jucatorilor? pt ca eu nu am mai auzit pana acum la cineva sa nu ii functioneze Sprint-ul....
    Eu vad doua posibilitati:
    1) Fitness-ul e jos
    2) jocul este setat pe Game Speed : Low

    daca hardware nu e...

  10. #2270 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Fifa 13

    te-ai uitat la configuratia butoanelor, ce setari ai ?

  11. #2271 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Configuratia butoanelor este classic, dar am incercat din nou cand am ajuns acasa si totul functioneaza perfect. PS3-ul fiind oprit si discul scos din el. Cred ca este doar un bug, cu toate ca nu am mai auzit sa se intample asa ceva decat la una sau doua persoane. Multumesc oricum pentru ajutor!

  12. #2272 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    In seara asta imi pun echipa de BPL la vanzare si mi-l cumpar pe Ibrahimovic si o echipa in jurul lui. Ce recomandari ati avea? Sa incerc sa fac un hybrid sau sa merg pe Ligue 1? Am vazut ca sunt ceva jucatori si pe aici, dar parca nu ma incanta. De asemenea imi mai place Serie A. As mai face o combinatie nefericita intre Seria A si Ligue 1.

  13. #2273 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Cum ziceam mai sus, il vreau pe Ibrahimovic. Zis si facut. L-am dat pe Bale IF la trade pentru Ibrahimovici, iar cu banii ramasi am cumparat restul squadului cu tot cu rezerve:

    This team sux FIFA 13 Ultimate Team Squad | Futhead

    De asemenea am mai facut cateva schimbari si pe la echipa silver:

    PES Fan FIFA 13 Ultimate Team Squad | Futhead

  14. #2274 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Pe langa cele 2 squaduri de mai sus, am mai creat astazi unul, cu foarte putini bani, dar care s-a dovedit a fi foarte bun. Am viteza, pase bune, suturi precise si cel mai important, echilibru in echipa. Aparare buna dar si un atac pe masura. Toata treaba asta m-a costat cam 30k. Pe site acolo sunt niste preturi dar sunt aproximative.

    Spaghete FIFA 13 Ultimate Team Squad | Futhead

  15. #2275 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    de ce nu te muti pe fifa14? dupa cum vezi fifa de la an la an moare ...pe masura ce o noua editie scoate capul la lumina.
    acum ai posibilitatea sa achizitionezi jocul la un pret foarte bun

  16. #2276 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Cred ca o sa imi iau si Fifa 14. Acum astept sa strang niste bani pentru ca am cam cazut in groapa iar din cauza liceului. Oricum, eu astept Fifa 15, dar daca gasesc un pret bun, trec pe 14.

  17. #2277 SP
    Junior Member Magnum1's Avatar
    Are cineva pe Evander Sno , dutch silver de la NEC, Eredivisie ???? Il tot caut de cateva zile pe market si nimic...parca a intrat in pamant.

    Mersi !

  18. #2278 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Ma crezi ca nici macar nu am auzit de el?

  19. #2279 SP
    Junior Member Magnum1's Avatar
    Quote Originally Posted by Marinake View Post
    Ma crezi ca nici macar nu am auzit de el?
    Pai da un search si documenteaza-te.....e unul din cei mai buni silveri.....dar nu il mai gasesc pe market

  20. #2280 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Este ceva gen Agbonlahor?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts