Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 47 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast
Results 701 to 720 of 926

Thread: Watch Dogs

  1. #701 SP
    Member b615dub's Avatar
    @MonkY, e side-mision sau din story? Faze d'astea am mai intalnit si scopul e sa-i derutezi sau sa le atragi atentie spre alte lucruri prin intermediul camerelor.

    Si eu ziceam ca-i imposibil dar am zis ca asta-i hacking game si nu COD

  2. #702 SP
    Member dtancu's Avatar
    Stii care-i partea trista MonkY? Sa-mi bag....daca dificultatea conteaza!!!
    Am inceput pe Hard si am cedat nervos pe la 10% completion si am trecut pe normal. E identic muahahaaaa!!

  3. #703 SP
    Member Buyk's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Da, si pe mine a inceput sa ma enerveze faptul ca una doua... dupa ce ca ma chinui sa fac o misiune vs 30 de insi inarmati pana in dinti... mai cheama si politia. Am o misiune pe care am incercat-o de 20 de ori cred... stealth nu poti pt. ca trebuie sa faci takedown. Daca incepi sa "tai" la ei vine si politia... Again, WTH? Am un feeling ca in curand o sa treg jocul asta pe Easy, pt. ca-mi scoate peri albi.

    Incepusem relaxat jocul... in stil GTA... Acum aproape ca-mi vine sa ies afara sa ma mai calmez. Nu zic nu, imi place un joc sa fie greu... dar nu stupid de greu. Pe sistemul "n-ai voie cu arme, dar trebuie sa te duci sa faci takedown unuia inconjurat de 30 de insi care au arme. Ah, si ai grija ca vine si politia. Ah, si vezi sa nu omori civili... Ah si vezi ca nu ai sanse sa ajungi la o masina..."

    La naiba... spuneti-mi ca exista o modalitate prin care sa-mi cresc viata/armura or something...
    Si aia care il inconjoara pe ala la care trebuie sa ii faci takedown sunt colac peste pupaza Armored , urasc misiunile alea toata lumea este pe tine si na mai omori si civilii in jurul tau mai scade si reputatia si daca asta e mai mica si lumea suna mai repede la politie.

    In alte ordine de idei am o intrebare pentru cei cu PS4, vi se intampla sa scada fps-ul cand termini o misiune si iti calculeaza cat Xp ai facut si reputatie ? Sau cand le iei telefonul din mana la civili ca suna la politie? Mie unul mi se intampla doar in momente ca astea sa aiba un fps drop pentru 2 secunde,in rest totul este ok si sunt tare curios daca intampinati si voi aceiasi chestie.

  4. #704 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mda, deci unele misiuni sunt penibile pur si simplu. Am una in care trebuie sa imobilizez 2 targets... dintr-un convoi auto (cred ca sunt 5-6 masini). In secunda in care fac cea mai mica miscare (am incercat sa-i blochez cu masina... am incercat sa-i prind la inghesuiala intr-o intersectie... am incercat sa-i iau de la distanta)... coboara toti din masini (vreo 20-30 de insi) si incep sa traga in mine. Daca trag si eu in ei, pierd misiunea... pt. ca trebuie doar sa-i imobilizez. Daca incerc sa-i imobilizez, mor instant... WTH?
    Aici, solutia a fost relativ simpla la mine (daca te referi la una dintre misiunile secundare cu convoi). Am ales un armored truck, am blocat una dintre masinile din convoi, astfel incat am devenit automat o amenintare si au iesit toti din masini. Am ramas in masina si i-am stalcit doi cate doi, iar cand situatia s-a "aglomerat" si riscam sa elimin si tintele de imobilizat, am coborat si am actionat chirurgical.

    In genul asta de misiuni, daca reusesti sa-i elimini pe cei inarmati, jocul iti si spune "threat eliminated". Butonul "focus" ajuta de asmenea . Sunt de acord ca mecanica asta ar tot atata logica precum un instalator italian cu mustata care sare din canal in canal si omoara testoase, insa... .

  5. #705 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    In alte ordine de idei am o intrebare pentru cei cu PS4, vi se intampla sa scada fps-ul cand termini o misiune si iti calculeaza cat Xp ai facut si reputatie ? Sau cand le iei telefonul din mana la civili ca suna la politie? Mie unul mi se intampla doar in momente ca astea sa aiba un fps drop pentru 2 secunde,in rest totul este ok si sunt tare curios daca intampinati si voi aceiasi chestie.
    Da, am observat si eu, dar asta pe la jumatea jocului. Parca la inceput nu făcea asa..

  6. #706 SP
    Member Buyk's Avatar
    Da mai exact cand deblochezi a doua zona (cea din mijloc), intr-adevar la inceput nu facea deloc asa. Eh nu este sacaitoare faza, bine ca nu face asa in timpul misiunii sau cand esti in mijlocul actiunii.
    Si cand ma gandesc ca i-am dat o initializare la PS, mi-am zis ca poate e de la mine.

  7. #707 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    Da mai exact cand deblochezi al doilea oras
    Al doilea oras? wut

  8. #708 SP
    Member Buyk's Avatar
    A doua zona (cea din mijloc), m-am corectat merci de atentionare.

  9. #709 SP
    Junior Member DarthhNik's Avatar
    Eu unul m-am obisnuit cum se joaca si stiu de ce side mission zice Monky, incearca sa iei cover cu masina care te bagi in fata si sa-i omori cu focus-ul pe cei care stau langa ei... si dupa mai raman doar ei 2.. pot sa zic ca e destul de bun jocul,online-ul la fel, interesante chestii..ceva diferit si frumos

  10. #710 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, am reusit si eu pana la urma... dar mi-a facut creierii varza. Era un side-mision. Ba era calare si politia, ba chemau ajutoare... Cel mai tare a fost odata cand eram cat pe ce sa termin si hop... ma hackereste unul. Cateodata sunt funny momentele de-ti intra altcineva in joc... dar cateodata iti vine sa-i bati, nu altceva!

    A fost o faza tare cu o tipa (probabil iti schimba automat fata cand intri in jocul altcuiva - sau poti sa-ti alegi tu look-ul?) care ma hackerea. Am reusit sa o prind la 99% dupa care prin minunte a iesit un headshot cu sniper-ul in timp ce fugea bezmetica. Revenge was such a b*tch

  11. #711 SP
    Member Hansel31's Avatar
    @monky pai vezi ca la takedown doar tinta principala nu ai voie sa o impusti , pe aia inarmati ai voie sa ii impusti si tinta principala doar takedown

    eu m-am chinuit o gramada in puscarie.. fara arme fara decat cu telefonu si o gramada de politisti numai takedown.. si fara sa te vada deloc

  12. #712 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  13. #713 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    A fost o faza tare cu o tipa (probabil iti schimba automat fata cand intri in jocul altcuiva - sau poti sa-ti alegi tu look-ul?)
    Nu cred ca poti sa-ti alegi skin-ul, ideea e ca tu mereu te vezi ca Aiden, iar pe restul ca niste persoane obisnuite. La fel si ei, se vad pe ei ca Aiden si pe tine ca pe un random dude.

  14. #714 SP
    Member Buyk's Avatar
    E cam nasol la partea de Online hacking ca o data cu cresterea in % la furtul de informatie scade si aria de cautare pe harta, practic iti mareste sansa maxim de a fi gasit, doar sa fii intr-o padure ceva sau eu stiu ascuns bine intr-un boschete sa nu te gaseasca, oricum e bine ca da la ambii Xp, bani cu conditia sa nu te omoare cel pe care il hackuiesti.
    O faza amuzanta mi s-a intamplat aseara online si anume intru in lumea unuia si observ eu ceva ca nu este in regula, era prea multa zarva si individul innota, cand ajung la destinatie il vad ca fugea de politie prin apa avea level mare ca erau vreo 20~30 de politai si un elicopter , ii dau initializare si culmea e ca eram langa aia 30 de insi si toti erau fixati pe tipul acela si din greseala i-am dat take down unui copoi de pe acolo si toti au inceput sa fuga dupa mine si elicopterul il urmarea pe celalalt prin apa si dai si fugi, toata treaba asta s-a intamplat intr-un port noroc de o barca,iar norocul mai mare este ca politia nu are patrule pe apa.

  15. #715 SP
    Junior Member DarthhNik's Avatar
    Faza cu online-ul cand iti intra cineva in joc e chiar amuzanta, chiar daca ai milioane de lucruri de facut in joc(chiar nu ma asteptam sa fie asa multe-p.s: trebuie sa activezi turnurile sa-ti apara mai mult) , te mai destinzi un pic, ba cu un tailing, decryption sau chiar o cursa ceva. In timpu saptamanii n-am avut timp sa ma joc, dar azi de la 18:30 am tot stat sa ma joc, e ceva diferit de ce ne-am obisnuit,pentru mine s-a ridicat la asteptarile pe care le aveam.

  16. #716 SP
    Member b615dub's Avatar
    Quote Originally Posted by Buyk View Post
    E cam nasol la partea de Online hacking ca o data cu cresterea in % la furtul de informatie scade si aria de cautare pe harta, practic iti mareste sansa maxim de a fi gasit, doar sa fii intr-o padure ceva sau eu stiu ascuns bine intr-un boschete sa nu te gaseasca
    Pai asta este cea mai buna strategie sa stai in cover prin boscheti mai ales daca sunt daia desi, nu are ce sa mai hackuiasca Faza cu micsorarea ariei de cautare e ok oarecum dar sa-i vezi paia de lvl mare ca au upgrade sa o faca si mai mica

    Am ciordit un SUV de politie si vreau sa zic ca e cea mai buna masina pentru a scapa de politie, e a naibii de rapida si se controleaza si bine.

  17. #717 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Mie jocul mi se pare genial in unele momente si cei care intampina dificultati ar trebui sa incerce sa inteleaga putin mecanica jocului cred. Sunt pe la 38% si nu am avut probleme de nici un fel. Chiar si masinile care initial m-au facut sa cred ca imi vor strica experienta de joc accelerate si franate treptat au schimbat acest lucru. Am senzatia ca s-a dorit un gram de realism. Precizez ca il joc pe ps4.

    In rest povestea decurge ok,muzica nu inteleg cum s-ar putea plange cineva,Wutang,Public enemy, diversificata,punk,rock,country etc. grafica decenta,cu compromisurile de rigoare fiind dezvoltata concomitent pe atatea oldgen.Gameplay placut,sunetul si feeling ul armelor,e orgasmic sa iesi in strada cu un launcher sa arunci in aer o intreaga intersectie. Misiuni diversificate care la un moment dat pot deveni coplesitoare ca numar,de cate ori vi s-a intamplat sa conduceti spre misiunea principala si sa deviati spre una secundara,spre un collectible ca apoi sa reveniti spre ea si sa fi-ti invadati de vreun netrebnic?! Sistemul de upgrade da un vag feeling rpg si acea 'roata' in care poti vedea evolutia misiunilor si a premiilor care pot fi obtinute dupa indeplinirea unora din misiuni poate deveni f addictive si asta in sensul bun.

    Online nu e poate cel mai grozav dar exista,nu va obliga nimeni sa il jucati si se potriveste cu ideea jocului/story. Uneori poate dura pana la 2-3 min pana se contecteaza la o sesiune insa avand in vedere ca in tot acest timp poti face absolut orice vrei pe harta nu cred ca poate fi considerat un minus. Cine e satul de oaspeti nepoftiti deasemenea poate bloca din meniu.

    Mai revin cu pareri insa pana acum jocul mi se pare o gura de aer proaspat,un joc pt care s-a depus un efort enorm si care ar trebui apreciat pt asta. Vrem ceva nou nu? Si asta am primit pt ca eu nu mai stiu un open world modern asemanator. Probabil va exista partea a 2 a si va fi mai lipsita de problema,cu o grafica exclusiv gandita pt next-gen etc.

  18. #718 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Pentru cei care il joaca pe PS4 si nu au PS+ sa stiti ca totusi pot fi jucate modurile online 1vs1 - Hacking si Tailing. Nu stiu daca situatia este aceeasi si pe Xbox.

  19. #719 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    In legatura cu camera switch mode in car, mie pe PS3 imi merge acea functie, deci nu e o functi next-gen, just press the right d-pad button.

  20. #720 SP
    Junior Member Frenchie's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    In legatura cu camera switch mode in car, mie pe PS3 imi merge acea functie, deci nu e o functi next-gen, just press the right d-pad button.
    Sigur joci pe PS3?
    Watch Dogs PS3/X360 Version Lacks Cockpit View; Tons Of PS3 Direct-Feed Screenshots Released | GearNuke
    Eu pe PS3 joc si nu am cockpit view.Poate tu ai versiunea Chuck Norris.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 47 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05
  2. Watch Dogs - PC By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 64 Last Post: 21-06-2014, 06:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts