Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 86

Thread: Grid 2

  1. #61 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    L-am jucat la un coleg pe Xbox si mi s-a parut un Forza mai arcade. Nimic spectaculos grafic sau sunet, nu am jucat destul, dar pare ok. Nu e genul meu de joc din pacate. Grid 1 mi-a placut mai mult pentru ca era mai simulator. Cele arcade nu ma mai atrag, dar pentru fanii genului nu cred ca e dezamagire atat de mare.

  2. #62 SP
    Junior Member Konsolar's Avatar
    Ma asteptam la MULT mai MULT de la Codemasters...grafica slaba si dinamica de desfasurare a curselor, mai proasta ca la primul Grid. Chiar si meniul, urat, anost si lipsit de fainoshag. Imi pare rau sa o spun, am iubit Codemasters.

  3. #63 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  4. #64 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    L-am jucat si eu azi(PC) si este decent , nu este vreun GOTY dar merita cumparat cand se mai ieftineste.Fata de NFS e parfum

  5. #65 SP
    Junior Member gabriel2706's Avatar
    Poate-s eu de vina pt ca n-am prea jucat multiplayer, dar asta-i tare ciudat. Pe langa faptul ca nu poti merge 100 de metri fara sa fi lovit, cand ti-e lumea mai draga iti apare in fata cate o "fantoma" (idiotenia aia de Flashback) si dai direct in ea. Apoi modul in care stabileste cat de "curat" conduci; se ingalbeneste bulinuta si daca esti lovit, si daca atingi o fantoma aparuta in fata ta.
    Dar, cel mai ciudat este faptul ca online primesti bani cu care poti cumpara oricand masini sau poti imbunatati performantele celor pe care le ai deja, pe cand in modul Career (offline) castigi o anumita masina doar cand esti invitat la te miri ce eveniment. Si dupa aceea ai doar posibilitatea sa o transformi in "sorcova", fara a-i altera performantele. Deci, nici cal, nici magar !
    Una peste alta, plecand de la premiza "play for fun", te tine in scaun cateva ore

  6. #66 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar


    **** YEA PC POWAH'

  7. #67 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eeh da, si probabil e acelasi interior pentru toate masinile.

    Poate apare pe console ca DLC.

  8. #68 SP
    Junior Member gabriel2706's Avatar
    Cam aburita viziera, sa pare ca este nevoie de un nou sistem de ventilatie a castii pilotului . Daca varianta PC are cockpit view din start iar pentru consola tr sa cumperi DLC, este o mare magarie ! Daca pentru PC apar modari facute de baietii isteti, asta e, ne-am luat-o !

  9. #69 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    cum arata cockpit-ul...preistoric!

  10. #70 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Măcar îl arată.

  11. #71 SP
    Member b615dub's Avatar
    Volanul ala este antrenat de puterea mintii, cat de greu poate fi sa bagi doua maini pe volan, arata oribil.

  12. #72 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    asa si drumul putea fi de tot *** dar macar il aratau!
    hai sa fim seriosi, era greu? si da...mai ales treaba cu mainile.

  13. #73 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Eu zic să nu te agiți, e doar un MOD în stadiul alpha probabil, jocul abia lansându-se. Bineînțeles că vor urma update-uri la el.

  14. #74 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    si ce cauti cu el in piata daca este stadiu "alpha" ? Eu nu cred ca este statiul alpha, ci este final, iar update n-o sa vedem la asa ceva.

  15. #75 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Adi, eu cred ca tu nu ai fost atent la ceva esential. GRID 2 nu are cockpit view. Ce vezi tu in videoul de mai sus este un mod neoficial pentru versiunea de PC facut de fani prin care modifica pozitia camerei astfel incat sa ai vedere din masina. Mask se referea la faptul ca modderii vor mai finisa acest mod prin patchuri, nu cei de la Codemasters.

  16. #76 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    ReNeGaDe124 - cum e controlul masinilor? comparat cu F1 2012 sau Dirt 2-3 ?

  17. #77 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar
    Nu am de unde sa stiu, nu am jocul. Am postat pe thread doar sa-i explic lui adibose situatia.

  18. #78 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Ai dreptate, nu am inteles. Merci pt explicatie, desi citisem pe IGN la minusuri "no cockpit view" credeam ca se plang de calitate, n-am intrat in detalii.
    Daca e pe asa, atunci modul respectiv e bine venit pt fanii acestui tip de view.

  19. #79 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Cam asa arata noul macel in GRID 2:
    http://www.gametrailers.com/videos/0...| GameTrailers

  20. #80 SP
    Member b615dub's Avatar
    Macelul este exact ca in Dirt2, vizual asa pare

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. GRID Autosport By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 26-06-2014, 14:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts