Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 50

Thread: Cati bani veti cheltui pe next-gen?

  1. #1 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

    Cati bani veti cheltui pe next-gen?

    Am vazut pe NeoGaf un thread in care se vorbeste cat cheltuie fiecare pe next-gen (consola,jocuri,TV,stand TV,etc).Deci ce consola/jocuri veti cumpara?

    Il voi juca pe un Sony Bravia KDL-32EX600.

    Am sa incep eu :

    - PlayStation 4 Watch Dogs Launch Day Bundle - $459.98 + $8 (shipping) + $41.53 (sale tax) = $509.49 - Platit deja integral prin Gift Card
    - Killzone : Shadow Fall - $59.96 + $8 (shipping) + 6.03 (sale tax) = $73.97 - Platit deja integral prin Gift Card
    - Assassin's Creed IV : Black Flag - cred ca la fel ca Killzone (mai am nevoie de $5 pentru release-day shipping) - Inca nu am facut pre-order.
    __________________________________________________ _________________________________________________
    Total = $657.47 = 2216.92RON

    Alte jocuri nu prea ma intereseaza...Driveclub pare tentant,dar daca va fi 30FPS...

    P.S.Voi lua un controller DS4 colorat din tara,dar inca nu m-am decis ce culoare (trebuie sa am un controller for my bro').

  2. #2 SP
    Member Florix09's Avatar
    Tu chiar ai bani, nu gluma !

    Eu unul.. la anul cumpar consola next gen. so.. cat o sa fie pretul atunci .. atat platesc !

  3. #3 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    PS4 1800 Lei
    Drive Club 260 lei
    Killzone 260 lei
    Watch Dogs - DEDSEC Edition 450 lei
    Assassin's Creed IV - Black Flag Buccaneer Edition 450 lei
    Call of Duty - Ghosts 260 lei
    The Witcher 3 - Wild Hunt 260 lei
    Metal Gear Solid V: The Phantom Pain 260 lei
    Total 4000 lei.
    Cam atat deocamdata , sa vedem pretul la xbox one.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O sa radeti... dar eu pentru inceput ma voi limita la consola (PS4) cu gamepad si atat. Sper sa fie demo-uri pt. toate jocurile de PS4, ca sa ma decid si eu ce merita cumparat si ce nu. Plus ceva Free 2 Play si poate un joc DLC must have, sau un retail inclus in bundle daca e. Cam atat... de criza!

  5. #5 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Nici un ban. Consolele ie diavolu'.

  6. #6 SP
    Member Dante's Avatar
    ps4 + bf4 + fragfx pentru ps4 , adica il voi lua in Q2 2014

  7. #7 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Sa incepem:
    - consola PS4 (in jur de data lansarii) - 1800 lei;
    - Assassin's Creed 4 - aprox 1000 lei;
    - Watchdogs - 800 lei;
    - Killzone Shadow Fall - 250 lei.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dj Mo: nu consolele "ie diavolu'". Uita-te la asta micu'... la OEE... asta e Necuratu'! Numai Collectors vad acolo (sau nu vad bine zero-urile?)

  9. #9 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Daca lui ii dai bani mai multi

  10. #10 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Din pacate/ fericire si eu ma voi rezuma la PlayStation 4 (pachetul standard) si probabil un singur joc exclusiv (in functie de ce au pe rafturi magazinele si ce ma incanta in acel moment).

    Voi ramane la jocuri free-to-play si cele oferite de PS+ pana imi revin financiar.

    Xbox One voi cumpara doar atunci cand va mai scadea pretul din motive financiare (nu vad prea multa lume sa aiba 40 mil intr-o luna doar pt. console).

  11. #11 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu voi lua un PS4 + singurele jocuri next-gen care chiar ma intereseaza in acest moment: Watch Dogs si Battlefield 4. In rest o sa ma delectez cu freebies-urile de pe PS+. Do the math.

  12. #12 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Momentan sta cam asa:

    PS4 - 1800 lei
    FIFA 14 - 207 lei
    NBA 2K14 sau Live 2014 - 207 lei (depinde ce spun reviewurile de peste ocean, e bine ca ei au consola cu 2 saptamani inainte )
    Upgrade Driveclub PS+ Edition - cat va fi, probabil 25-35 GBP (Peste acest pret mi se pare ripoff si ma duc sa imi iau copia fizica)

    Ce e in lei, de la Altex. Banii sunt economisiti in mare, sper sa nu primeasca portofelul vreun crit in perioada urmatoarea. Nu ma arunc la restul inca fiindca BF4 si Watch Dogs vor fi pe PC, la fel si Black Flag (inca nesigur). Dupa astea, cred ca abia la Infamous 2nd sun mai cumpar ceva nou. Dar sa vedem ce va fi pana atunci.

  13. #13 SP
    Member ViBy's Avatar
    Here:
    - consola PS4 fix cand se lanseaza - 1800 lei;
    - inca un controller PS4 - 200 lei;
    - Watch Dogs PS4 - 260 lei; (sarputea sa merg pe varianta PC)
    - Deep Down PS4 - 260lei;
    - Dragon Age Inquisition PS4 - 260lei;
    - Fifa 2014 PS4 - 260lei;
    - The Crew PS4 - 260lei; ( la inceputul anului 2014)

  14. #14 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cine isi mai aduce aminte de lansarea PS3 in Romania (sunt sigur ca Monky isi aduce) - pe vremea aia 1899 (parca atat costat consola) era un fel de blasfemie (in conditiile in care un Ps2 era 450 ron) si acum multi vad ca aleg sa plateasca pretul din pasiune/dragoste si dorinta de entertainment.

    Sincer sa fiu imi pare chiar bine ca vad reactia asta pe forum ... sunt mandru de voi baieti (si fete).

    Cat despre intrebarea din titlul threadului - anul acesta zero ... astept un Ps4 bundle pe care sa nu-l pot refuza. XboxOne nu ma convinge prin nimic (cum nu a facut-o nici predecesorul) iar despre Wii U nu discut ca iar se starnesc valuri. (insa pe asta chiar sunt tentat sa-l iau anu acesta, impreuna cu o re-masterizare de legenda).

  15. #15 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Nu vei regreta absolut deloc daca iei Wii U , nu asculta de gurile rele.

  16. #16 SP
    Member Buyk's Avatar
    Ma rezum doar la :

    - Ps4 : 1800 ron - precomandat
    - 1 An ps+ : in jur de 200 ron
    Voi juca jocurile free de pe psn+ , am vazut ca vor fi vreo 9 daca nu ma insel si este foarte ok ! Apoi in timp voi mai achizitiona KillZone Shadow Fall impreuna cu AC IV , apoi Watch Dogs cu Infamous , dar dupa ce mai scad preturile sau apar in bazar pe la baieti ! Cam atat ma intind ca "plapuma" sa imi ajunga !

    Total 2000 ron

  17. #17 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Total 4000 lei. Cam atat deocamdata.
    Ai ceva petrol in put man, jezz )
    On: anul asta nimic, cum zice si darkone mai sus, astept acel bundle, trebuie sa-si faca aparitia anul viitor

  18. #18 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Aproximativ 2200-2300lei cred, PS4+Killzone+abonament ps+/1an...pt anu asta cred ca ajunge

  19. #19 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    In functie de care vor fi preturile in 2015-2016, maxim 2000 lei(aici intra si FIFA ). PS+ nu pun la socoteala pentru ca va fi activ deja de pe PS3(care va ramane in peisaj. Am o tona de jocuri pe care nu le-am jucat inca).

  20. #20 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    PS4
    Killzone Shadow Fall
    Watch Dogs DedSec
    AssCreed 4 Buccaneer Edition
    DriveClub
    Battlefield 4


    Xbone peste 2-3 ani, momentan nu aduce nimic tentant.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 10-03-2015, 20:23
  2. Replies: 8 Last Post: 08-10-2014, 11:15
  3. Next Gen Engines By nurv in forum Console Club
    Replies: 11 Last Post: 17-12-2013, 20:24

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts