Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 35 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 694

Thread: Fallout 4

  1. #401 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa mai bine de 10 ore de joc pot spune linistit ca e bun si merita cumparat si jucat chiar acum. E fix ce credeam ca va fi, adica un Fallout 3 evoluat, nimic nou in adevaratul sens al cuvantului dar cu indeajuns de multe modernizari in unele parti ale jocului incat experienta sa para cat de cat fresh. Povestea m-a prins mai putin decat in Fallout 3 si mi se par mai putin reusite personajele decat acolo. Nu te atasezi de nimeni, nimeni momentan nu e memorabil sau deosebit in vreun fel.

    Grafica fusese facuta praf cu cateva zile inainte de lansare si imi era frica de o grafica gen F3 Remastered. Dar nu e cazul, arata bine! Iluminarea face unele zone foarte atmosferice, iar atentia la detalii desi nu se ridica la nivelul unui joc precum Witcher 3, e indeajuns incat sa faca zonele din joc realiste. Probleme de fps am intalnit, nimic deranjant, se manifesta foarte rar, sa zic odata la 30min si stutter am intalnit o singura data. Nici sa nu va ganditi ca jucati zeci de minute la 20 fps, scade rar si dureaza o secunda. Texture pop-in nu am intalnit atat de mult, doar umbrele se incarca uneori mai tarziu. Cam atat.

    Ma dezamageste muzica in schimb. Coloana sonora cuprinde toate melodiile din Fallout 3 si doar o mana de cateva melodii noi. Comentatorii de la radio sunt blegi si nu au nici pe de parte vreo fractiune din sarmul lui Mad Dog.

    Sunt si buguri multe, mai ales la NPC-uri care raman blocate, vorbesc aiurea, etc. Companionul o da mereu in bara, nu te ajuta mai deloc, se blocheaza constant cand trebuie sa il urmezi, trebuie sa ii tragi un shotgun dupa cap ca sa isi inceapa animatia noua si sa se deblocheze si tot asa. Jocul are probleme de genul, era de asteptat, nimic in afara de un freeze pana acum nu a fost game breaking.
    Ce e de altfel destul de deranjant, e ca atunci cand asculti muzica la radio si intri in conversatie cu cineva, muzica nu e oprita, nu e suspendata, nu e nici macar data mai incet. Iar din cauza asta e greu sa intelegi uneori totul daca nu ai subtitrari. Tot in dialoguri mai apar probleme uneori, personajele sar cateodata peste prima linie de dialog direct la a doua, iar scrisul ramane in urma.

    Probleme nu sunt, doar problemute, gameplay-ul e imbunatatit fata de celelalte Fallout, shooting-ul e fun, resursele sunt mai putine, The Wasteland e mai periculos ca niciodata si nu dezamageste.

    E de un 8 solid dupa primele 10 ore.
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1447262506.021507.jpg imageuploadedbytapatalk1447262529.764635.jpg imageuploadedbytapatalk1447262538.884463.jpg imageuploadedbytapatalk1447262547.738806.jpg imageuploadedbytapatalk1447262556.626806.jpg

  2. #402 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, zi sincer, dar sincer. Daca nu se numea Fallout si era un joc complet now, sa-i zicem Apocaliptic Survivor, i-ai mai fi dat 8 ? Aceluiasi joc, cu aceleasi bug-uri.

  3. #403 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da man, dupa parerea mea experienta avuta de mine in primele 10-11 ore de joc e de nota 8. Nu e un joc prost, nu e nici precum un Assassin's care vine an de an, dar nu e nici un Witcher facut cu multa grija si atentie. E undeva intre cele doua, o parte de lene din partea producatorului din cauza caruia ai acelasi meniu precum in Oblivion, aceleasi bug-uri din Fallout 3 si Skyrim, dar in acelasi timp ai din nou o lume impresionanta pe care o poti explora dupa bunul plac.

    Inteleg ce insinuezi, dar din punctul meu de vedere nu e cazul de asa ceva. Jocul e bun pe cont propriu si fara numele din titlu, dar nu e in niciun caz vreun GOTY sau ceva mirobolant de extraordinar.

  4. #404 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Fallout 4 officially launched at midnight, but it's already breaking records. Hitting a peak of 390,000 players a little over an hour ago, it has officially bested Grand Theft Auto 5 as the record holder of most concurrent players on Steam, according to Steam Charts.

    This title comes with the qualifier that it only applies to games not published by Valve. Dota 2 holds the record of most players at once with more than 1 million recorded.

    Still, that Fallout 4 has managed to amass this number of players in almost no time at all is impressive. It took 3 days for Grand Theft Auto 5 to overtake previous champion The Elder Scrolls 5: Skyrim upon its Windows PC launch. GTA5 ultimately hit a peak of 360,000 concurrents.
    Fallout 4 sets new record for concurrent players on Steam (update) | Polygon

  5. #405 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    390k ? aseara erau 479k pe steam , chiar mai multi decat in cs go.

  6. #406 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Bethesda m-a troll-uit tare aseara.
    Install time: forever. L-am pus sa instaleze (dupa ce am facut dowonload) pe la 19:00 si la ora 0:30 avea 48%
    Azi dimineata cand m-am trezit era in sfarsit in main menu.
    Abia daca am reusit sa-mi fac o figura "handsome" cum zice mommy.
    Vai Bethesda, mai mult de 6 ORE sa instalezi un joc ? Btw, e digital download. Download-ul a durat aproximativ 90 de minute (48 GB).

  7. #407 SP
    Member CataPuscas's Avatar
    As vrea sa stiu daca am inteles cum functioneaza scrapping-ul si workbench-ul. So: tot junk-ul se poate transfera intr-un workbench si apoi poate fi accesat la un alt workbench. Apoi daca vreau sa construiesc ceva, la workbench mi se face direct scrap fara sa fac eu asta manual. Corect? Si cu misc. Items ce pot sa fac? Vor fi utile in questuri?

  8. #408 SP
    Member razu's Avatar
    tot junk-ul se poate transfera intr-un workbench si apoi poate fi accesat la un alt workbench.
    nu. rămâne in benchmark-ul din settlement-ul respectiv. alt settlement, alt workbench, alte mats.

    Apoi daca vreau sa construiesc ceva, la workbench mi se face direct scrap fara sa fac eu asta manual.
    da, poți sa vezi mats din junk cu RS.

    Si cu misc. Items ce pot sa fac? Vor fi utile in questuri?
    unele da, altele doar vanity items. revistele poți sa le pui într-un stand special, bobblehead-urile la fel.

    --

    nu transfera tot junk-ul în workbench, unele item-uri mai bine le vinzi - cigarette carton, de exemplu.

  9. #409 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Quote Originally Posted by Enthroll View Post
    Bethesda m-a troll-uit tare aseara.
    Install time: forever. L-am pus sa instaleze (dupa ce am facut dowonload) pe la 19:00 si la ora 0:30 avea 48%
    Azi dimineata cand m-am trezit era in sfarsit in main menu.
    Abia daca am reusit sa-mi fac o figura "handsome" cum zice mommy.
    Vai Bethesda, mai mult de 6 ORE sa instalezi un joc ? Btw, e digital download. Download-ul a durat aproximativ 90 de minute (48 GB).
    Mie mi-a download-at 42Gb, parca, dar install-ul a durat sub o ora. Digital, de pe store Romania...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #410 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Al meu s-a instalat in ~15 minute. Nici nu am apucat sa vad toate filmuletele alea cu prezentarea de la SPECIAL

  11. #411 SP
    Junior Member eusinumaieu's Avatar

  12. #412 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    de asta e bine sa cumperi jocul day 1 .

  13. #413 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by eusinumaieu View Post
    Man, sorry dar tipul zice la inceput ca avea o versiune inainte cu o saptamana de launch, deci in mod sigur bug-urile alea au disparut pt ca eu nu m-am intalnit de nici un glitch pana acum si l-am stresat destul de tare. Cum ziceam si mai sus, I know Bethesda in amanunt.

    Jocul se misca bine, se joaca superb, no freeze, no glitch, never bothered by FPS, hey... cred ca e bun jocul asta, revin cu amanunte dupa ce am jucat 100+. Oh! Very nice story! and atmosphere! Superb!

    PS: grafic arata mai bine dacat ma asteptam = better than E3 first trailer. way better

  14. #414 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am ajuns la un punct cu main questul unde mi-a picat fata de "intorsatura de situatie". Din pacate mi se par mega limitate optiunile pe care le ai in convorbiri, de multe ori 2-3 dintre ele fiind degeaba iar sarcasmul e la nivelul grupa mica gradinita.

  15. #415 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by OlBlueEyes View Post
    de asta e bine sa cumperi jocul day 1 .
    De ce? Sa faci exploit? Atunci ce rost are sa-l mai joci?

  16. #416 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Attached Images Attached Images 361573.jpg

  17. #417 SP
    Member Twiztid's Avatar
    you can say he must have "put in" alot of time in creating his character

  18. #418 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

  19. #419 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Să-i fac la loot pă toți dujmanii!

    HAUS!
    Attached Images Attached Images 12249779_572322866248554_8698004407654428700_n.jpg

  20. #420 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    This is my face, you can call me Mister Hasenbuhler. Am hairstyle de Ronin.
    daddyo.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 35 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Fallout 3 sau Fallout : New Vegas~~Opinii & Pareri By PayneKiller in forum Console Club
    Replies: 1 Last Post: 12-06-2012, 12:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts