Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 95

Thread: Final Fantasy XIV Online

  1. #21 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    L-am cumparat si eu azi (220 altex ,collectors edition), se prezinta mult mai bine fata de varianta beta iar dupa cateva ore de gameplay(chinuiala,mai ales prin oras ) pot spune ca e un joc bun care nu trebuie ratat de fanii genului.Din cate am inteles varianta asta (coll.edt.) ar avea 3 luni gratis de aceea am si ales-o, nu mai zic ca are un art.boock de exceptie +ceelalte bonusuri deci se merita (nota 9 pe IGN)

    PS:din pacate nu merge pe contul de ro

  2. #22 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Welcome to the Club!
    PS: ai doar 30 zile free trial.

  3. #23 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    care e treaba cu tokenul , si pe unde gasesc detaliile despre subscriptie (cat mai am,cat costa )?

  4. #24 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    aici: https://secure.square-enix.com/accou...est=mogstation

    Intri cu contul Square-Enix si poti sa vezi cat timp mai ai si sa iti faci subscription.
    Tokenul e doar o masura in plus de securitate, daca il activezi, pe langa parola o sa trebuiasca sa introduci si codul generat de token.

  5. #25 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mersi mult si inca o intrebare bonusurile in game de la col. Edt. cum le procur ?

  6. #26 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dai redeem la cod pe PSN, dupa care le gasesti ingame la mailbox.

  7. #27 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    e tare de tot jocul si imi da la batai de cap.. ,sunt unele misiuni habar nam unde trebuie sa ma duc iar harta aia ma baga si mai rau in ceata

    ---------- Post added 15-05-2014 at 17:15 ----------

    Ps :am dat redeem la cod dar Nu reusesc sa intru in mailbox ( imi arata un plic in coltul din dreapta sus dar Nu merge sa il selectez)!!!

  8. #28 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    te duci la maibox in joc, o sa vezi niste moogle imbracati in postasi cu care trebuie sa vorbesti

  9. #29 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    mersi mult nu imi trecea deloc prim minte ca acolo e mailboxul ,mai am multe de invatat

  10. #30 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    salut OEE cum mai merge ? tu pe ce lume esti ?
    am o intrebare de exemplu daca vreau sa folosesc la mount coeurl sau chocobo imi spune ca nu am autorizatie ,cum fac sa imi iau ?(am lv 10 conteaza)

  11. #31 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Noi jucam pe Odin.

    Ca sa iti iei Chocobo Driving License trebuie sa ajungi la Quest Level 20 (atentie, nu char lvl 20) si apoi cand intri in Grand Company o sa ai quest.

  12. #32 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Deci e super tare jocul acesta ,pe departe cel mai frumos din toata seria FF si joc de la FFVIII incoace si era sa il sar

    "Totusi minionii aia fac ceva sau sunt de frumusete ?"

  13. #33 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    minions sunt vanity pets, nu fac nimic.

    In schimb la level 20 (quest) iti iei chocobo iar la level 30 (character) poti sa il transformi in pet.

  14. #34 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    OMG am reusit sa il bat pe ifrit dupa vreo 2 h de cand tot incerc, ma termina cu hellfire (mia intrat o echipa mai buna ) ,
    PS:de cand joc si abia am lv 24

    ---------- Post added 30-05-2014 at 10:13 ----------

    Am mai avut parte de o lupta tare "in Fate" cu o planta uriasa, peste 30 min a durat batalia si eram vreo 5-6 care o atacam (+10.000 exp si o ciuperca drept minion )

  15. #35 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    In sfarsit am obtinut si eu licenta pentru chocobo ,i-am pus si echipamentul de lupta dar cum naiba il mai antrenez sau il folosesc in lupta si pe asta !??

  16. #36 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    La lvl 30 ai quest in camp tranquill din south shroud.

  17. #37 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    mersi mai am de mancat ff 14 pana atunci

  18. #38 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    de unde fac rost de "ventures" pentru angajati sa ii trimit sa exploreze?

  19. #39 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Reward de la leves / grand company / beast tribe quests.

  20. #40 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    in 2-3 zile imi expira subscriptia free (da repede a trecut 30 zile) si abia ma invart pe lv 30 ,cam cat costa reinoirea pe 1 luna pe uk ?
    Intre timp am reusit sa fac toate misiunile de la THM si m-am bagat la mineri dar iar de la lv 1

    "Oricum nu prea ai cum sa te plictisesti la jocul asta mereu ai multe de facut "

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Final Fantasy XIV By eXist in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 162 Last Post: 06-09-2013, 10:33
  2. Replies: 0 Last Post: 20-09-2012, 20:27
  3. Replies: 0 Last Post: 27-07-2012, 11:06
  4. Final Fantasy XIV Online Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 15 Last Post: 09-10-2010, 09:54
  5. E3 2009: Square Enix anunta Final Fantasy XIV Online By istrategie in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-06-2009, 09:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts