Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 74 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 ... LastLast
Results 941 to 960 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #941 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu e ca am uitat, tocmai, e ca el mi le dezechipeaza aiurea si imi echipeaza altele. Gen imi pun Repeater si Bolt Action Rifle cand sunt pe cal, merg cu el vreo 2min, ma dau jos, ma trezesc cu Shotgun si celalalt umar gol. Constant se intampla asta.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  2. #942 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu e ca am uitat, tocmai, e ca el mi le dezechipeaza aiurea si imi echipeaza altele. Gen imi pun Repeater si Bolt Action Rifle cand sunt pe cal, merg cu el vreo 2min, ma dau jos, ma trezesc cu Shotgun si celalalt umar gol. Constant se intampla asta.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk
    Faci tu ceva gresit de failezi. Niciodata nu mi s-a intamplat treaba asta. Ce arme am avut echipate, alea au ramas pe cal/mine.

  3. #943 SP
    Member Otman's Avatar
    Care is armele voastre preferate?

    Revolverele le-am incercat toate, inclusiv cateva rare, ala cu care incep imi place cel mai mult. Customizat arata superb, imi place cum se incarca iar la stats toate is aproape identice.
    Pistoale......meh, intr-un western.....never.
    Saw-off shotgun, clar arma mea preferata, im a simple man, i use it in every game. Dual wield cu revolveru, ohhhh
    Lancaster Repeater e pusca mea preferata pt distante mari. Inca nu am Lichfield.
    In rest pusca cu luneta, doar pt vanat.
    Si cutitu oricand e posibil.

    Voi?

  4. #944 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Primul revolver (ala cu care incepi), primul repeater (ala cu care incepi) si din cand in cand double-barreled shotgun care merge de minune cu animale salbatice care te ataca. N-am simtit nevoia niciodata de alte arme.

  5. #945 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Nu stiu daca a mai postat cineva dar:


    https://rdr2map.com/


    happy hunting

  6. #946 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Interfata asta "intuitiva".... De ce trebuiau sa puna pentru "stransul de gat" cat si pentru urcat pe cal?...

    In rest revolver all the way
    Attached Images Attached Images img-20181028-wa0004.jpeg

  7. #947 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Lasa revolverul, ce se afla in dreapta ecranului pare mai de pret

    E adevarat, controlul da rateuri mari uneori, insa in afara de asta RDR2 e altceva fata de tot ce am jucat pana acum. Atat pot spune!

  8. #948 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Mai greu dar a venit.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  9. #949 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Sawed-off 4 life

  10. #950 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Numai mie mi se pare ca e prea blurry jocul, iar partea de HDR nu prea e ce trebuie? Parca atunci cand te uiti la inmiti in distanta, abia se disting, iar ceata este prea prezenta, mai ales la inceput. Abia vezi personajele bine. Joc pe Pro. Probabil ca toata chestia asta e cauzata de foarte slaba implementare a HDR-ului.

  11. #951 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Am dat peste 2 tipi care campau, i-am atacat si dupa ce l-am omorat pe unul dintre ei, am continuat sa trag dupa celalat. Baietii aveau ceva sticla pus pe o improvizatie de pat, cum am spart sticla s-a spart si era plin cu alcool, care s-a inprastiat pe foc, dupa care a inceput sa ia foc totul in jur incet incet. Si am stat un pic sa ma holbez ca ce foc au reusit sa faca baietii.

    Focus se tot raspandeste si ajunge la un cort, i-a foc cortul, aproape ca arde tot materialu textil. Dupa ce se opreste focul, am ramas uimit si am apreciat jocul si mai tare si trebuie sa ii felicit pe baietii care au lucrat asa de mult pe acest proiect sa avem parte de experienta asta. Deci totul a ramas carbonizat in urma focului, chiar si tipul care a murit a fost carbonizat, cortul, iarba a ars, etc, demult nu am vazut asa detalii intr-un joc. In alte jocuri in care mai pot lua foc elemente din joc, mai mult isi schimba culoarea in ceva mai negru si e "ars".

    Si asa ca o mica paranteza, cred ca in Witcher 3 ( pe vremea lui ) am mai fost asa captivat de lumea creata care sa ma faca sa ma holbez la peisaje si la ce se intampla in jurul meu, de multe ori mi se intampla sa fiu total hipnotizat si sa nu iau pe drumul cel bun cand sunt intr-o misiune, am si reusit sa esuez la doua questuri in felu acesta

  12. #952 SP
    Member Otman's Avatar
    Ca si open world e peste orice a fost pana acuma.
    Orice joc care ma tine treaz 3 nopti la rand e capodopera pentru mine.
    In rest nu il pun inca peste Witcher 3...astept sa termin jocul si dupaia ii dau nota.

  13. #953 SP
    Member DiablQ's Avatar
    Scuze ca nu pot pune Spoiler(A facut cineva misiunea de la Stranger cu 2 detinuti unul negru si unul alb.Ma pune sa gasesc 5 postere deja am 4/5,unu nu stiu unde,am cautat cred ca mai bine de 10 minute.)?

    Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk

  14. #954 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Eu am deja 3 zile (minim 5-6 ore pe zi) de cand nu mai fac main story ci exclusiv side missions si exploring. Sunt inca la chapter 3 si am 48% din joc completat. Adus tot ce au cerut aia prin camp, omorat wanted, vanat animale legendare, pescuit pesti lengendari etc etc Si inca nu simt nevoia sa fac main story.

    Sa nu mai zic ca mai am vreo 3 zone MARI de pe harta complet ascunse, nici nu m-a trimis nimeni acolo si nici eu n-am avut drum pe acolo.

    Am terminat toate chance encounters dar inca nu ii gasesc pe toti strangers, poate tre sa mai inaintez in joc. Cu banii e putin mai greu, ca joc onorabil, am 7/8 la honor dar macar e totul mai ieftin macar la magazine.

    Mai am de stat foarte mult in jocul asta si asta ma face fericit!

  15. #955 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Numai mie mi se pare ca e prea blurry jocul, iar partea de HDR nu prea e ce trebuie? Parca atunci cand te uiti la inmiti in distanta, abia se disting, iar ceata este prea prezenta, mai ales la inceput. Abia vezi personajele bine. Joc pe Pro. Probabil ca toata chestia asta e cauzata de foarte slaba implementare a HDR-ului.
    Nu esti singurul.. am vaut zeci de thread-uri pe reddit in care se plang oamenii de implementarea slaba a HDR-ului. Am incercat si eu aseara sa mut de pe HDR pe SDR si intr-adevar se vede mult mai clar si mai colorat, dar se pierd foarte multe detalii pe timp de noapte in cazul SDR-ului. Devine prea intunecata imagina si ai parte de crushed blacks peste tot..

    Am ales intr-un final sa raman pe HDR si sa ma mint singur ca asa a vrut intr-adevar R* sa arate jocul. Till the next patch!

  16. #956 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi se pare incredibil faptul ca dupa mai bine de 35h de joc, tocmai ce am trecut la Chapter 3 si inca mai descopar lucruri noi pe care le poti face si pe care nu le-am facut pana acum.

    Majoritatea jocurilor se terminau pana acum

  17. #957 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Mai sunt persoane carora li se pare blurry si deranjant HDR-ul pe PS4 Pro ?

    Nu stiu ce sa fac, ori sa il iau pe PS, ori sa astept pana imi iau XOX. Am deja Xbox One si nu stiu cat de rapid imi va ajunge pe raft si X-ul...

  18. #958 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Mai sunt persoane carora li se pare blurry si deranjant HDR-ul pe PS4 Pro ?

    Nu stiu ce sa fac, ori sa il iau pe PS, ori sa astept pana imi iau XOX. Am deja Xbox One si nu stiu cat de rapid imi va ajunge pe raft si X-ul...
    https://www.eurogamer.net/articles/d...emption-2s-hdr

  19. #959 SP
    Member Hazer's Avatar
    Aparent daca setati Pro-ul pe 1080p nu se mai vede asa blurry si ramane stabil in 30FPS.


  20. #960 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    In concluzie, implementarea este mizerabila indiferent de platformă

    "You've got nothing to lose by turning on HDR in Red Dead Redemption 2 but nothing to gain either and this begs the question - what's the point in it being there? It all comes as somewhat of a disappointment within a game that is a technical tour-de-force. This is compounded by the fact that various other titles in the last few weeks have delivered absolutely phenomenal results from their HDR implementations.

    And what's really disappointing here is that the potential for a stunning HDR implementation is there - in this game world with its stunning lighting and physically-based materials, Red Dead Redemption 2 should be up there with the best - it's just a shame it has fallen short. And by extension, as the highest profile title to deliver an underwhelming or non-existent HDR implementation, Red Dead Redemption 2 is somewhat of a mystery."

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 48 of 74 FirstFirst ... 38 46 47 48 49 50 58 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts