Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 74 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast
Results 1,101 to 1,120 of 1480

Thread: Red Dead Redemption 2 / Online

  1. #1101 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Jocul e foarte bun, dar ma plictisesc cat o ard pe cal. Merg 7 minute in cinematic mode, pescuiesc 20 de secund, ma intorc pe cal, alte 5 minute pentru a ajunge la cea mai apropiata posta.
    Din motivul "calarit" prea mult in AC Odyssey am zis sa fac o pauza ca sa pot savura si jocul asta , se pare ca e buna asteptarea, poate ca mai adauga si ceva update patch pt reparat buguri si eventual un HDR mai bun..

  2. #1102 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    M-am prins de ce mi se tot schimba armele... La inceputul fiecarei misiuni jocul imi alege singur ce arme crede el ca o sa-mi foloseasca, indiferent daca ele au sau nu gloante, sunt curate sau upgradate. Oare am cum sa dezactivez asta?

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  3. #1103 SP
    Member Otman's Avatar
    Eu cred ca jocul iti selecteaza armele preferate, adica ce arme folosesti mai mult.
    De ex mie imi tot echipa repeteru ala de la inceput, dar dupa ce am folosit mult Lancaster, numa aia mi-o dadea.

  4. #1104 SP
    Member Mishy's Avatar
    Va puteți duce la gunsmith și să selectați ce arme vreți ca primary și secondary.

  5. #1105 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Am tot citit ca jocul e foarte realist. Nu il am si o sa-l cumpar si eu cand se ieftineste. Intrebare: personajul merge la buda? Are nevoi fiziologice?

  6. #1106 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Extrem de amuzanta faza din Valentine din capitolul 2.

    La un moment dat, intri in saloon si te lovesti involuntar de un individ ametit. Respectivul te provoaca la duel, dupa care exact ca-n filmele western, iesi in drum sa-ti dovedesti iscusinta de mare pistolar.

    Concentrare maxima (zic, ia uite ce secventa memorabila). Ei bine, cand sa trag, ala din fata mea cade mort de beat cu fata in namol. Muzica e de cascadorii rasului in momentul cand pica asta. Sa nu-l ridicati de jos.

    Apoi, m-am gandit sa fiu de treaba si sa-l car pe individ in saloon. E si omul beat, murdar, neajutorat... Mare geseala. Chestia asta a fost catalogata ca asalt de martorii din strada, in 20 de secunde eram mort. M-am intors, am refacut secventa fara sa-l ridic.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Neaparat sa cititi ghidul complet de la Piggyback (publisherul oficial al ghidului). Nu are spoilere. Abia atunci realizezi ce joc complex e. Daca va intrebati de ce e asa de mare fisierul...din cauza ca e scanat dupa ghidul fizic. Varianta electronica nu exista.

    https://drive.google.com/file/d/1QVE...jlkVkBbcT/view

  7. #1107 SP
    Member ccheep84's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Am tot citit ca jocul e foarte realist. Nu il am si o sa-l cumpar si eu cand se ieftineste. Intrebare: personajul merge la buda? Are nevoi fiziologice?
    Ai sa astepti mult si bine pana scade sub 200 ron.Jocul e in trend si va fi multa vreme,mai ales ca vor adauga si multiplayerul,acum in noiembrie.Jocul nu e "Sims",sa mearga la buda sau sa intretina relatii sexuale,desi astfel de momente pot fi surpinse din cand in cand pe parcursul acestuia ,dar personajul poate fi hranit,hidratat imbracat,aranjat si odihnit.Cum ar fi fost,ca in toiul unei misiuni,sa-l apuce transpiratiile si sa ia drumul tufelor.Da,jocul e foarte realist si fun,atat cat poate in momentul de fata sa fie un joc in anul 2018.

  8. #1108 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Vesti bune! SE PARE CA HARTA MEXICULUI EXISTA SI SE POATE EXPLORA!


  9. #1109 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu cred ca e tocmai un glitch, a fost lasata cumva "intentionat" din moment ce si pe harta venita cu Ultimate Edition avem inscriptiile astea.

    Oricum din ce am inteles, sunt folosite geometria si asset-urile din RDR de Xbox, cel "modificat" sa mearga in 4k prin backwards compatibility. Faptul ca arata diferit, e datorita sistemului nou de iluminare.
    Attached Images Attached Images img_2578.jpg

  10. #1110 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    LE - Acum am inteles ideea ta. Nu stiam c-a fost lasata intentionat. Am crezut ca e glitch.

    Totusi, pentru cei carora le place regiunea asta, nu vad o asa mare satisfactie in a explora o harta goala. Asa de fun, sigur ca e foarte misto de vizitat.

    ---------- Post added 05-11-2018 at 15:10 ----------

    Vad ca se poate explora si Guarma. Nu inteleg totusi de ce nu au gasit o cale normala sa te reintorci pe insula.

  11. #1111 SP
    Member coxanovici's Avatar
    Voi aveti legend of the west satchel sau ce upgrade aveti la el

  12. #1112 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Otman View Post
    Eu cred ca jocul iti selecteaza armele preferate, adica ce arme folosesti mai mult.
    De ex mie imi tot echipa repeteru ala de la inceput, dar dupa ce am folosit mult Lancaster, numa aia mi-o dadea.
    Imposibil, alege fix invers

  13. #1113 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ati facut vreunu misiunea cu criminalu (American Dream ii zice la misiune) ala si cele 3 bucati de harta? Am gasit locatia finala, era un ? acolo, si cand am intrat in zona respectiva si s-a facut ? mai mic, vazusem locatia respectiva si fix atunci au venit niste bounty hunters dupa mine si a devenit inactiva (cumva disparusera si usile de la pivnita) si a trebuit sa plec.

    De atunci am revenit in locatie de peste 10 ori si nu mai apare ? acolo, usile sunt inactive, ba mai mult, nici nu mai am harta lipita in satchel

    O fi vreun bug?

  14. #1114 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Treaba cu wanted in jocul asta, uneori e cam enervanta. Ieri, il plimbam si eu pe Arthur prin St. Denis. Mergea pe o straduta destul de ingusta, cu linie de tramvai, cand un tip din fata unui bar il solicita pe Arthur sa-i omoare sobolanii din local. OK. Arthur descaleca, calul ramane partial in raza de gabarit a tramvaiului, vine tramvaiul, loveste calul si acesta speriat ii trage o copita cu piciorul din spate tipului cu barul. Evident ca ala incepe sa urle ca disperatul si o ia la fuga, iar Arthur...cum altfel, devine WANTED!
    E si amuzant si enervant, pentru ca nu e prima oara cand imi iau wanted asa, pe gratis, dar am luat-o ca atare si mergem inainte!

  15. #1115 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Dacă nu ți-ai legat calul, mi se pare normal să te tragă la răspundere
    .

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

  16. #1116 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Dacă nu ți-ai legat calul, mi se pare normal să te tragă la răspundere
    .

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk
    Eu cred ca de vina sunt cei de la R.A.T. St. Denise , pentru ca au construit linii de tramvai pe strazi atat de inguste, incat sa nu mai poti lasa calul decat in gabaritul tramvaiului.

  17. #1117 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Treaba cu wanted in jocul asta, uneori e cam enervanta. Ieri, il plimbam si eu pe Arthur prin St. Denis. Mergea pe o straduta destul de ingusta, cu linie de tramvai, cand un tip din fata unui bar il solicita pe Arthur sa-i omoare sobolanii din local. OK. Arthur descaleca, calul ramane partial in raza de gabarit a tramvaiului, vine tramvaiul, loveste calul si acesta speriat ii trage o copita cu piciorul din spate tipului cu barul. Evident ca ala incepe sa urle ca disperatul si o ia la fuga, iar Arthur...cum altfel, devine WANTED!
    E si amuzant si enervant, pentru ca nu e prima oara cand imi iau wanted asa, pe gratis, dar am luat-o ca atare si mergem inainte!
    trebuia sa salvezi video!

  18. #1118 SP
    Member madskills's Avatar
    Eu am patit ceva relativ asemanator dar care s-a sfarsit tragic. Eram pe malul unei ape, abia ce scapasem de bounty hunters si din greseala, in loc sa apas triunghi sa urc pe cal, am apasat cerc si i-am dat un pumn. Bietul cal mi-a dat o copita si apoi a cazut in apa, a murit . Era primul meu cal. Rip Lacatus !

  19. #1119 SP
    Member geo971986's Avatar
    Calul meu mereu isi ia dauna cand vreau sa sar un gard cu el dar se ridica si functioneaza normal. I-am zis Dacia. Ce nume v-ati pus la cai?

  20. #1120 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Eu folosesc un Hungarian Halfbred si il cheama Pista.

    ---------- Post added 06-11-2018 at 15:56 ----------

    Foarte amuzant si random faza cu trasu in aer )

    https://gfycat.com/QuarterlyKlutzyErmine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 56 of 74 FirstFirst ... 6 46 54 55 56 57 58 66 ... LastLast

Similar Threads

  1. Red Dead Redemption By Nash in forum Console Club
    Replies: 1376 Last Post: 10-10-2023, 09:53
  2. Zvon: Red Dead Redemption 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 21-07-2012, 17:39
  3. Red Dead Redemption By doriant in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 6 Last Post: 09-02-2011, 13:52
  4. Online Co-Op Red Dead Redemption By sahara in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-06-2010, 13:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts