Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 283 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 248 ... LastLast
Results 2,941 to 2,960 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #2941 SP
    Member vladthegamer's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    No problem. Jocul a ajuns la mine.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2942 SP
    Junior Member razor1987's Avatar
    Distractie faina,

    Speram sa imi ajunga si mie, de 3 zile m-am lasat de tigari si imi trebuia o activitate in weekend ca sa imi distraga atentia, dar la partea de noroc, la mine nu merge treaba in general

  3. #2943 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Am si eu precomanda la fifa daca nu imi vine pe 25 nici ca mai iau de la altex mai ales ca am facut scandal pe la munca sa imi iau liber iar cu diferență de bani încă nu sa miscat nimic cred ca trebuie sa fac eu sesizare
    Păcat acum 2-3 ani majoritatea jocurilor le luam dupa altex ca aveau oferte mai bune dar in ultimul timp le-a luat fata emag si tertii



    De pe Altex, nu dupa Altex. A naibii limba romana.


    De ce nu iei digital de pe PS Store?

  4. #2944 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Se tot lucreaza de cateva luni, sigur sunteti okay? Daca vrei vorbesc cu un coleg specializat pe backend si poate rezolvam ceva intr-o saptamana.

    vezi ca sigur isi gaseste ceva de facut la UPC. Si la astia de aproape o luna nu le mai merge partea de plata facturi. (Scuze de offtopic)

  5. #2945 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Carduri pentru psn ro nu mai aduceți?

  6. #2946 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Vad ca data de lansare s-a decalat la We Happy Few pana in data de 21.09.2018...

  7. #2947 SP
    Member tudort's Avatar
    Întrebare @MG : Veți aduce acest bundle la timp pentru Crăciun ?
    https://www.xbox.com/en-US/xbox-one/...lout-76-1tb-se

  8. #2948 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    @MG&Altex: o să aduceți și Sekiro Shadows Die Twice Collectors Edition? Dacă da, când estimați că se va putea pre-comanda?

  9. #2949 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Abia acum ma sunat curierul pentru precomanda la Shadow of The Tomb Raider.
    Dacă și la ACdyssey se întâmplă la fel, e ultima dată când mai comand ceva

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

  10. #2950 SP
    Junior Member razor1987's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Abia acum ma sunat curierul pentru precomanda la Shadow of The Tomb Raider.
    Dacă și la ACdyssey se întâmplă la fel, e ultima dată când mai comand ceva

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk
    Pe mine inca nici macar asta, e inca la ei in depozit, misto de tot baietii astia de la Nemo

  11. #2951 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Întrebare @MG : Veți aduce acest bundle la timp pentru Crăciun ?
    https://www.xbox.com/en-US/xbox-one/...lout-76-1tb-se

    Da, vom aduce acel bundle.


    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    @MG&Altex: o să aduceți și Sekiro Shadows Die Twice Collectors Edition? Dacă da, când estimați că se va putea pre-comanda?

    Vom aduce varianta Collector's Edition. Posibil sa apara pe site saptamana aceasta sau la inceputul saptamanii viitoare. Urmeaza sa ne trimita furnizorul oficial datele de listare.

    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Abia acum ma sunat curierul pentru precomanda la Shadow of The Tomb Raider.
    Dacă și la ACdyssey se întâmplă la fel, e ultima dată când mai comand ceva

    Trimis de pe al meu Huawei P20 folosind Tapatalk

    Sa imi dai te rog un PM cu numarul comenzii sa vad ce s-a intamplat.

  12. #2952 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  13. #2953 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Mie mia anulat comanda pentru fifa 19 champions edition cică au refăcut prețul
    Sa vedem ce urmează imi trimit comanda la pretul nou si imi returnează diferență de bani sau trebuie sa fac alta comanda

  14. #2954 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post

    Suntem deja in discutii cu cei de la SONY pentru a extinde garantia de la 1 an la 2 ani.


    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Mie mia anulat comanda pentru fifa 19 champions edition cică au refăcut prețul
    Sa vedem ce urmează imi trimit comanda la pretul nou si imi returnează diferență de bani sau trebuie sa fac alta comanda

    Salut! Da, ti s-a anulat comanda si a fost refacuta alta noua cu pretul redus, iar daca ai platit prin intermediul cardului ti se va returna diferenta.

  15. #2955 SP
    Member madskills's Avatar
    M-am lămurit cu seriozitatea Altex în ceea ce privește livrările, e ultima oară când mai comand. Intru și eu în "clubul" celor care li se da mesajul acela cu "astăzi se livrează o sa fiți contactat ". Trec peste faptul ca nu sunteți la fel de rapizi precum concurenta dar peste mojicia asta și reclama falsa, nu trec . Un mare minus de la mine!

  16. #2956 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Media Galaxy View Post
    Suntem deja in discutii cu cei de la SONY pentru a extinde garantia de la 1 an la 2 ani.
    Nu are nicio legatura Sony. Garantia de conformitate este obligatia vanzatorului, adica a lui Altex/MediaGalaxy si trebuie sa fie 2 ani cat zice legea.

    Garantia voluntara, adica cea tehnica/comerciala, este cea oferita de producator (Sony).

    Pe site, la garantii aveti urmatoarea afirmatie:

    "Garanţia de conformitate este garantia oferita de vanzator, conform legislatiei in vigoare. Este o perioada de timp intre 6 luni si 2 ani prin care vanzatorul iti garanteaza ca produsul vandut este conform cu specificatiile pe care s-a angajat ca le vinde. Aceasta garantie este independenta de garantia tehnica/comerciala. Poate fi mai mica, mai mare sau egala si nu face obiectul defectiunilor tehnice."

    Ba face, draga Altex/MediaGalaxy, obiectul defectiunilor tehnice. Si perioada garantiei este de 2 ani.

    6 luni nu poate fi niciodata perioada garantiei pentru niciun produs din Romania.

  17. #2957 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    Evident ca face, dar unii sunt pacaliti cu usurinta prin acel text.
    ANPC spune la Cap 3, Art. 10. - "În cazul lipsei conformităţii, consumatorul are dreptul de a solicita vânzătorului să i se aducă produsul la conformitate, fără plată, prin reparare sau înlocuire"
    Producatorii dau garantie cat vor ei, 1,2,5, 10 ani...etc, insa vanzatorii din Romania sunt obligati prin lege sa ofere minim 2 ani persoanelor fizice, si minim un an persoanelor juridice.

  18. #2958 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  19. #2959 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @Media Galaxy

    Veti aduce Red Dead Redemption 2 Ultimate Edition ? Daca da, este vorba de editia cu Steelbook si harta? La eMag am inteles ca vine fara steelbook (de harta nu am inteles daca o contine sau nu).
    Attached Images Attached Images red-dead-redemption-2-collectors-edition-contents.jpg.optimal.jpg

  20. #2960 SP
    Member madskills's Avatar


    Am facut print screen cam cat dureaza la Altex sa astepti pentru ca "momentan operatorii sunt ocupati". La 20 de minute am inchis eu, ca de raspuns oricum nu ar raspunde nesimtitii astia vreodata. O sa sun sa anulez comanda si imi inchid contul la firma asta de 2 lei. Sa astepti 3-4 zile pentru o comanda, e bataie de joc in ultimul hal si macar daca aveau bunul simt sa raspunda de ce sunt bombardat de vreo 2 zile cu mesaje peste mesaje "comanda dumneavoastra este in curs de livrare astazi, cu contactare telefonica in prealabil".

    Stati departe de firma asta si mai bine luati de la concurenta sau din magazinele fizice, online-ul este o atrocitate, din toate punctele de vedere !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 148 of 283 FirstFirst ... 48 98 138 146 147 148 149 150 158 198 248 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts