Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 283 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 198 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1941 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu cred ca iei totul prea personal. Cat timp ai posibilitatea de a face comanda online nu m-as simti atat de ofensat. Pana la urma vorbesti de judete in care mai mult ca sigur nu se vand la fel de multe jocuri precum in orasele mari. Eu cred ca asta duce la lipsa stocului. Au mai fost discutii de genul cu alti colegi de forum din localitati mai mici, care insa au inteles ca nu au cum sa aiba acelasi stoc precum un magazin din Bucuresti unde puterea de cumparare este mult mai mare.

  2. #1942 SP
    Junior Member andy's Avatar
    tudyniuz, nu e vorba de stocuri, e o treaba ce de cel putin 6 ani se intampla. Si da, e personal, deoarece am o oarecare legatura mai personala cu acest joc si absenta jocului in magazine ma deranjeaza. sa trimit o poza din hello shopping park bacau ? pe 5 rafturi e fifa 17, vreo 50 de bucati, la vedere. pe nici unul e PES. nu cerere, nu se vand... nu cred. e marketing, si ca sa nu gasesti DELOC un joc al competitiei dar sa ai jocuri EA instant mereu... e faptul ca EA plateste ALTEX sa nu puna pe rafturi PES, care e superior ca gameplay.

  3. #1943 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by andy View Post
    ....PES, care e superior ca gameplay.

  4. #1944 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mda, asa e. EA si Altex&Co boicoteaza PES. In Bucuresti e plin de PES in magazine si nu le cumpara nimeni, dar cred ca au facut ei niste sondaje si statistici si au observat ca la Bacau exista cerere pentru PES, asa ca EA a scos bani si i-a platit pe astia de la Altex sa nu apara niciun joc PES pe vreun raft, ca sa oblige lumea fara internet si posibilitatea de a comanda online un produs, sa isi cumpere FIFA din magazin.

    E treaba serioasa, ar trebui sa boicotezi si tu Altex mergand la Media Galaxy. Oh wait...

  5. #1945 SP
    Junior Member andy's Avatar
    ROMANIA, nu e doar BUCURESTI... pardon.

    tudyniuz, e usor sa fii ironic, treaba e de ani de zile, nu vorbesc chiar din burta... incerc sa ma explic romaneste, doar.

    Mihail , deja o dam in fanboy war...dar daca tot iti place fifa...











    eu ma retrag, nu are rost sa mai continui ca o dam in altele... o zi placuta tuturor. peace.

  6. #1946 SP
    Member sahara's Avatar
    Atat timp cat poti comanda de pe site nu vad problema.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  7. #1947 SP
    Member marv's Avatar
    Quote Originally Posted by andy View Post
    EA plateste ALTEX sa nu puna pe rafturi PES, care e superior ca gameplay.
    made my day!

    PAI CE FACEM BAI, ASTA-I DEMOCRATIE?

  8. #1948 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    E vorba de judet si de vanzarile de acolo. Asa si eu ma pot plange ca nu gasesc toate jocurile in magazinul fizic, ca sa nu mai zic ca nu am vazut picior de Collector's Edition.

  9. #1949 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Quote Originally Posted by andy View Post
    Am si eu o intrebare, mai serioasa, cu situatii traite de mine, anual, adresata Altex :

    [B]De ce nu aduceti in nici un an jocul Pro Evo...
    PES16 a fost la mall in Bacau. Imi sarea mereu in ochi pentru ca era primul la raft, aproape mereu la reducere si nu il cumpara nimeni.
    Noi nu avem o echipa de club in FIFA si ei dau bani la Altex?

  10. #1950 SP
    Member felixxx's Avatar
    Despre PS4 Pro se stie ceva? Pe site-ul MG apare cu lansare in 11.10, asa cum este in toata Europa, dar se va respecta aceasta data? Sau ne trezim pe 10.10 ca produsul nu a ajuns in stocul MG si implicit la cei care au pre-comandat? Mersi

  11. #1951 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Consolele au ajuns in depozitele lor de ceva vreme, am aflat de la 2 angajati de-ai lor si parca confirma si colegul nostru Dante in urma cu cateva pagini. Insa daca isi vor respecta pre-orders este alta mancare de peste. Eu nici nu-mi mai pot vizualiza comanda din cauza site-ului nou.

  12. #1952 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Si oare sunt suficiente bucati in stoc, sau e nevoie de preorder ca sa prinzi una ?

  13. #1953 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Am facut si eu o precomanda la Skyrim PS4, in speranta ca voi primi jocul astazi sau maine. Nici o sansa insa. Pe panoul de comenzi imi apare intrat in stoc si atat. Nu m-a sunat si nu mi-a trimis nimeni nici un e-mail pentru confirmarea comenzii macar. Articolul 4.4 de la termeni si conditii de pe site-ul media galaxy, e cam degeaba scris acolo.

  14. #1954 SP
    Member biagyydog's Avatar
    Este bine ca acum jocul se poate comanda; deci treaba cu precomanda este cumva pusa la ghici acolo atata timp cat eu comand in prima ori a a2a zi a lansarii si jocul mi-ar ajunge inaintea celor cu precomanda.
    Ma intreb daca cei ce au facut precomanda la acel NES mini (ori la controller-ul adiacent) vor primi vreun raspuns in conditiile in care produsul nici nu se mai afla pe site; aia de la eMag sunt ceva mai breji: la ei arata stoc epuizat.

  15. #1955 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Care e treaba cu "a 2-a runda" de reduceri la MG? Au mai bagat ceva promotii noi? Ma uitam dupa niste casti dar am observat ca de fapt au disparut si cele care erau la reducere acum cateva zile...

  16. #1956 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ca sa vedeți ca se întâmplă si la cele mai mari companii din lume: [youtube]https://youtu.be/JVQ1CsErpRk[/youtube]

  17. #1957 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ăia mari când greșesc stiu sa își ceară scuze, în felul ăsta rămâi client fidel. Mi se pare o blasfemie sa compari Amazon cu MG/Altex. Ăștia de la noi mai au multă pâine de mâncat...

  18. #1958 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Quote Originally Posted by ymy View Post
    Am facut si eu o precomanda la Skyrim PS4, in speranta ca voi primi jocul astazi sau maine. Nici o sansa insa. Pe panoul de comenzi imi apare intrat in stoc si atat. Nu m-a sunat si nu mi-a trimis nimeni nici un e-mail pentru confirmarea comenzii macar. Articolul 4.4 de la termeni si conditii de pe site-ul media galaxy, e cam degeaba scris acolo.
    Pana la urma Media Galaxy si-a respectat termenul de livrare si jocul comandat de mine a ajuns sambata in Timisoara. A trebuit insa sa fac putina miscare cu bicicleta si sa merg eu la sediul firmei de curierat sa-l ridic, pentru ca altfel mi-l aduceau doar luni.
    Per total, nu am nemultumiri fata de Altex - Media Galaxy, si cel putin in cazul meu, si-au respectat termenele la toate comenzile pe care le-am facut la ei.

  19. #1959 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Salutare, la altex/MG exista vreo solutie de credit fara dobanda ? ( 6/12 rate)

  20. #1960 SP
    Member sahara's Avatar
    Da. Eu am card avantaj.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 98 of 283 FirstFirst ... 48 88 96 97 98 99 100 108 148 198 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts