Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 283 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1961 SP
    Member flamer's Avatar
    http://altex.ro/solutii-de-finantare...ilor-de-credit

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  2. #1962 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deși am fost printre primii care au comandat, probabil ordinea nu contează, e loterie. Norocul meu ca îmi place varianta B. Să sperăm ca-i place si sărbătoritului.

    "Va multumim pentru interesul acordat companiei Altex. In ceea ce priveste comanda dumneavoastra, va informam ca produsul Controller wireless DUALSHOCK 4 SONY PS4 Glacier White a fost inlocuit cu reperul Controller wireless DUALSHOCK 4 SONY PS4 Crystal: GAMPS4DUALSK4CY , la pretul de 124.95 lei , din cauza epuizarii stocului. Diferentele dintre produse sunt doar de culoare, caracteristicile tehnice fiind similare."

  3. #1963 SP
    Member valentin2007's Avatar
    Același lucru am primit și eu pe mail. Comanda făcută sâmbătă la ora 16:47


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #1964 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Same here. Dar nu e pima data cand mi se intampla, asa ca in dulcele stil de-acum clasic, ajung sa ma bucur ca totusi primesc ceva, versus comenzile din trecut cand primeam "figa".

  5. #1965 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    Eu i-am sunat azi dimineata si mi-au dat un nr de awb, acuma am primit mesaj de la Nemo, ajunge ceea ce am comandat, probabil e dupa noroc

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  6. #1966 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Deci sa astept si eu mailul Si chiar m-au sunat azi in legatura cu o precomanda (Titanfall 2) bla, bla, le-am zis de controller ca am comanda, "ah, ne pare rau, intarzie livrarile de Black Friday" (bleah), le-am zis ca in acest caz sa nu ma ia dupa cu: "stiti, nu mai avem stoc". In fine...

    Edit: Well, well, well, cine are controller alb si controller rosu? Eu.
    Time to sell my own.

  7. #1967 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Precomanda la Dance 2017 pe Altex in data de 14 Septembrie, in 20 ma anunta ca s-a decalat lasarea pe 28 Octombrie, pe 1 Noiembrie sun si ma roaga sa astept....nedefinit!
    Anulez comanda, intru pe Emag, dau BUY, nici nu trec cateva ore si deja primesc sms ca s-a predat curierului produsul. Diferenta de la cer la pamant. Si Emag nu e etalonul corectitudinii in Romania, dar totusi mai bine ca Altex!

  8. #1968 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Daca nu iti place varianta Crystal, ma ofer sa te scap eu de el

  9. #1969 SP
    Member Striker09's Avatar
    Am si eu aceeași problema cu ei. Am comandat insa 4. Cele doua pe care le am sunt aproape de aruncat si asteptam de ceva timp o oferta cum a fost cea de la emag la 150 ron. In ultimele zile am sunat la altex sa vad cum stau cu livratul, mi-au spus ceva de genul ca nu sunt in predare. Ok... Azi m-a sunat un 'baiat' ca nu sunt pe stoc si ca oferta era pentru una. Pot sa imi ofere una gri care e la pretul de 260 lei, ca si cum mi-ar face o favoare si sa imi ramburseze banii pe celelalte. Eu: Exclus! Asta probabil dupa ce aseara le-am spus ca imi pot da si alte culori. Au zis ca mai verifica, sa vedem...

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  10. #1970 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Mi se pare foarte amuzant ca atunci cand sunt probleme cu adevarat importante si de lamurit, userii care lucreaza la Altex pur si simplu dispar...

  11. #1971 SP
    Member Striker09's Avatar
    Pe langa asta, la vreo 2 ore dupa ce am dat comanda, i-am recomandat unui prieten care a luat doua. Ieri dimineata i-au ajuns..

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  12. #1972 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ai luat 4? Ai grija ce spui pe forumul ăsta, "îngerul" e cu ochii pe tine

  13. #1973 SP
    Member Striker09's Avatar
    Pai daca nu ma mai joc de vreo 2 luni pentru ca cele vechi sunt varza... si oricum voiam 4. Am luat 4, pentru ca site-ul ma lasa...

  14. #1974 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Man, puteai sa cumperi si 100, eu am făcut o glumă, era un...hai să-i spun coleg, deși nu merită, care jignea pe aici, l-ai pierdut cred.

  15. #1975 SP
    Member GODZYLLA's Avatar
    Problema nu e cate iei, ci faptul ca Altex nu tine cont de ordine, de unde apar si "fenomene" de genul asta, eu cumpar unul azi si nu il primesc, tu cumperi 10 maine si le primesti.

  16. #1976 SP
    Member Striker09's Avatar
    Eu le-am oferit posibilitatea sa-mi ofere orice controllere dar sa nu fie negre (poate le refac pe celelalte) si ei ma suna ca sa imi dea unul gri ca e la 260 ron, iti dai seama ce oferta de nerefuzat. Ca imi dau inapoi ceilalti 375 de lei fara probleme. Te mai si jignesc de la un moment incolo.

  17. #1977 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ai luat 4? Ai grija ce spui pe forumul ăsta, "îngerul" e cu ochii pe tine
    This made my day, thnx Dant3! ))


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1978 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    PS3 500gb Slim la 1200: Consola SONY PS3 Slim 500GB, Blu-ray, rosie
    PS4 500gb Slim la 1150: Consola SONY PlayStation 4 Slim, 500GB, negru

    E o alegere grea, inca sunt nehotarat.

  19. #1979 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Mai normal era daca sunau si ziceai "nu mai avem culoarea pe care o doriti, vreti sa o inlocuim cu alta culoare ori banii inapoi?". Dar nah, nu-s prosti sa pierda o parte din bani ( o parte mica as zice ptr ca omul ar fi luat si alta culoare la pretul ala). Eu nu am avut probleme cu ei, in afara de faptul ca a durat mai mult pana a ajuns (in perioade cand erau reduceri si erau asaltati de comenzi) ori o comanda ptr mai multe piese, raspandita pe vreo 5 pachete in doua zile (veneau si de la MG si de la Altex, desi am dat comanda numai la altex- se uscase stocul probabil la ei). E stillul romanesc dupa bani si mai putin sa fie mai aplecati catre clienti. Avantajul lor e ca prinzi mai ieftin la ei decat concurenta si la mai multe produse.

    "Afaceristul" (ca si functionarul, eu lucrand la stat si vazand cat sictir este prin administratie) roman nu stie ca a face impresie buna e un castig ptr viitor (oamenii tin minte, te vor alege pe tine in detrimentul concurentei daca pretul e acelasi sau vor sa isi ia ceva etc), chiar daca nu iti aduce mai multi bani pe termen scurt.

    peseu: nu e vina angajatilor. sefu le zice "tineti cat mai mult de bani". angajatii se conformeaza daca mai vor sa lucreze acolo. si devin automat nesuferiti, ca nah.

    peseu 2: am apucat sa vad si eu "ingerul"

  20. #1980 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Nu inteleg de ce va plangeti si sustineti ca Altex/Mg sunt neseriosi cu aceasta oferta al controalelor. Cand siti ca sunt aglomerati luna asta cu atatea comenzi si transporturi online de ce va complicati si comandati online cate 4 bucati cand puteati foarte bine sa face o plimbare pana la magazin si sa luati tot raftul daca doreati ? Eu sambata cand am aflat ( de la userul iry multumesc frumos )eram la munca, asa ca am facut rezervare la MG Vitan, am iesit frumos seara din tura si la 9:15 pm imi ridicam rezervarea. Este foarte usor sa dam in cap si sa arunca cu , cuvinte grele cand firma asta este singura care a avut acest pret din tara.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 283 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts