Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 191 of 283 FirstFirst ... 91 141 181 189 190 191 192 193 201 241 ... LastLast
Results 3,801 to 3,820 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #3801 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    Asteptam marfa de la furnizor. Inca nu avem un termen de livrare.
    Thanks. Am rezolvat cu cei de la JRC. Ziua nevestei nu poate aștepta stock availability )

    Btw, Death Stranding se va livra la timp, adică mâine? N-am primit nici un awb până acum.

  2. #3802 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    Thanks. Am rezolvat cu cei de la JRC. Ziua nevestei nu poate aștepta stock availability )

    Btw, Death Stranding se va livra la timp, adică mâine? N-am primit nici un awb până acum.

    Astazi trebuie sa plece de la noi. Precomenzile sunt in curs de confirmare si procesare.

  3. #3803 SP
    Member Johnny's Avatar
    Death Stranding apare cu In stoc si Rezerva in magazin . Putem sa ne prezentam la orice magazin Altex si sa cumparam jocul azi sau trebuie sa asteptam pana maine?

  4. #3804 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Death Stranding apare cu In stoc si Rezerva in magazin . Putem sa ne prezentam la orice magazin Altex si sa cumparam jocul azi sau trebuie sa asteptam pana maine?
    Salutare! Trebuie sa astepti pana maine.

  5. #3805 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    Salutare! Trebuie sa astepti pana maine.

    Salut! Avem o garantie la curier intern ( Bucuresti ) cu precomanda ca o sa primim jocul pana la sfarsitul zilei de maine? Vad ca am primit mail de confirmare dar din experienta din trecut nu e prea incurajator . Cred ca am sanse mai mari sa primesc jocul maine daca anulez precomanda si fac o comanda noua acum cand apare in stoc.

  6. #3806 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Salut! Avem o garantie la curier intern ( Bucuresti ) cu precomanda ca o sa primim jocul pana la sfarsitul zilei de maine? Vad ca am primit mail de confirmare dar din experienta din trecut nu e prea incurajator . Cred ca am sanse mai mari sa primesc jocul maine daca anulez precomanda si fac o comanda noua acum cand apare in stoc.
    Daca faci precomanda sau comanzi astazi, tot in ziua curenta pleaca.

  7. #3807 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Eu imi fac 0 sperante ca o sa ajunga maine.



    1. Nu sunt in Bucuresti
    2. mesajul cu: Precomanda a intrat pe fluxul de confirmare automata si produsele vor fi livrate catre dumneavoastra. - imi ofera 0 garantii fara AWB atasat si fara o data de livrare. Nu de alta, dar ceva imi zica ca "fluxul de confirmare automata" are in el o componenta umana care are alte preocupari evident mult mai importante

    3. Sa nu uitam ca la CE a luat 2 zile "sa il listeze colegul de la achizitii"

  8. #3808 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by 4_2 View Post
    Eu imi fac 0 sperante ca o sa ajunga maine.



    1. Nu sunt in Bucuresti
    2. mesajul cu: Precomanda a intrat pe fluxul de confirmare automata si produsele vor fi livrate catre dumneavoastra. - imi ofera 0 garantii fara AWB atasat si fara o data de livrare. Nu de alta, dar ceva imi zica ca "fluxul de confirmare automata" are in el o componenta umana care are alte preocupari evident mult mai importante

    3. Sa nu uitam ca la CE a luat 2 zile "sa il listeze colegul de la achizitii"

    Componenta umana a confirmat precomenzile. Am fost eu la ea in vizita.

  9. #3809 SP
    Junior Member AlexDRP222's Avatar
    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    Componenta umana a confirmat precomenzile. Am fost eu la ea in vizita.
    Si care este sansa ca jocurile sa fie expediate pentru cei din alte orase? Eu sunt din Iasi de exemplu. Am primit mail-ul cu : Precomanda a intrat pe fluxul de confirmare automata si produsele vor fi livrate catre dumneavoastra , dar imi spune ca pot anula livrarea timp de 24h. Asta ar inseamna ca abia maine vor fi trimise spre mine / le primesc luni cel mai devreme?

  10. #3810 SP
    Member ATX-MG's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexDRP222 View Post
    Si care este sansa ca jocurile sa fie expediate pentru cei din alte orase? Eu sunt din Iasi de exemplu. Am primit mail-ul cu : Precomanda a intrat pe fluxul de confirmare automata si produsele vor fi livrate catre dumneavoastra , dar imi spune ca pot anula livrarea timp de 24h. Asta ar inseamna ca abia maine vor fi trimise spre mine / le primesc luni cel mai devreme?
    Nu. Tot astazi vor fi preluate de curieri de la noi.

  11. #3811 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexDRP222 View Post
    Si care este sansa ca jocurile sa fie expediate pentru cei din alte orase? Eu sunt din Iasi de exemplu. Am primit mail-ul cu : Precomanda a intrat pe fluxul de confirmare automata si produsele vor fi livrate catre dumneavoastra , dar imi spune ca pot anula livrarea timp de 24h. Asta ar inseamna ca abia maine vor fi trimise spre mine / le primesc luni cel mai devreme?

    Cred ca ai sanse mai mari sa primesti jocul maine/sambata decat mine, maine in Bucuresti cu Altex curier .

    @Altex stati foarte bine la capitolul produse , stocuri , preturi dar trebuie sa imbunatatiti aspectul curier/livrare pachete ( in special la precomezi )

  12. #3812 SP
    Junior Member AlexDRP222's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Cred ca ai sanse mai mari sa primesti jocul maine/sambata decat mine, maine in Bucuresti cu Altex curier .

    @Altex stati foarte bine la capitolul produse , stocuri , preturi dar trebuie sa imbunatatiti aspectul curier/livrare pachete.
    Sper ca va ajunge la amandoi maine ca sa ne putem bucura de joc in weekend :-). La mine cel putin , in timpul saptamanii timpul este mai limitat. Also , am dat precomanda de Collector's Edition care vine cu BB Pod Statue(bebelusul) la scala 1/1 si as vrea sa imi sperii nevasta cu el maine cand ajunge de la serviciu ).

  13. #3813 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    Eu sunt din Timisoara, deci in mare parte depinde de curier daca o sa ajunga maine la noi sau nu..

  14. #3814 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Din păcate nu am primit nici o notificare legată de awb până acum. Fingers crossed pt mâine.

  15. #3815 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cei din Bucuresti nu vor primi AWB pentru ca livreaza curierii Altex.

  16. #3816 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by AlexDRP222 View Post
    am dat precomanda de Collector's Edition care vine cu BB Pod Statue(bebelusul) la scala 1/1 si as vrea sa imi sperii nevasta cu el maine cand ajunge de la serviciu ).
    Poti sa o sperii linistit cu dovada platii CEului. Parca nu imi vine sa cred ca dau pe un joc cat pe un aragaz.

    Quote Originally Posted by Altex-Media Galaxy View Post
    Nu. Tot astazi vor fi preluate de curieri de la noi.
    Degeaba pleacă azi de la voi. Din București spre provincie o sa plece maine, iar curierii nu prea livreaza in ziua in care primesc livrarile.
    Nu inteleg de ce nu sunteti in stare sa puneti la munca hoardele de angajati din magazinele Altex si Media Galaxy, care ar putea sa livreze in magazine in ziua lansarii precomenzile de jocuri si nu numai.
    De cate ori merg in magazine in Mega Mall, Titan, Orhideea, Park Lake, Unirii vad puzderie de angajati care stau. In loc sa va folositi la maxim de nr de magazine din portofoliu va complicati aiurea cu firmele de curierat. Culmea e ca Emag nu are atatea magazine, insa au inteles sa livreze prin diverse metode gen Posta Romana sau Easy Boxuri.

  17. #3817 SP
    Member Johnny's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cei din Bucuresti nu vor primi AWB pentru ca livreaza curierii Altex.

    Pot sa iti zic ca exista AWB-uri si la Altex curier.

    Din pacate nu s-a mai schimbat nimic la comanda Death stranding din cont , doar confirmat integral ( no factura no nothing ). Asta e se pare ca trebuie sa fac o plimbare maine pana la un magazin Altex.


    FYI nici la Emag nu s-a intamplat nimic cu precomanda... Romania 2019

  18. #3818 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu cred ca am primit niciodata AWB cand am primit comanda prin curier Altex. Dar poate asa este mai nou
    Oricum nici cu eMag nu-mi e jena. N-au dat niciun semn si status comanda a ramas la fel de cand am dat eu precomanda (in Mai) asa ca nu-mi fac sperante sa-l primesc maine. Dar nici nu pot renunta la precomanda, pentru ca am prins o reducere bunicica.

    Cei care aveti precomenzi Altex, daca nu vine, 100% o sa fie pe rafturi, cel putin in Bucuresti. Daca nici asta, le au cei de la JRC.

  19. #3819 SP
    Member Johnny's Avatar
    Dovada
    Attached Images Attached Images awb.jpg

  20. #3820 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eu nu cred ca am primit niciodata AWB cand am primit comanda prin curier Altex. Dar poate asa este mai nou
    Oricum nici cu eMag nu-mi e jena. N-au dat niciun semn si status comanda a ramas la fel de cand am dat eu precomanda (in Mai) asa ca nu-mi fac sperante sa-l primesc maine. Dar nici nu pot renunta la precomanda, pentru ca am prins o reducere bunicica.

    Cei care aveti precomenzi Altex, daca nu vine, 100% o sa fie pe rafturi, cel putin in Bucuresti. Daca nici asta, le au cei de la JRC.
    Pe mine m au sunat cei de la emag sa mi spuna ca astazi pleaca spre showroom, ce e drept, nu e nici un update la status comanda, daaar, amazing faptul ca am fost sunat, a fost o conversatie tare ciudata, "maine trimitem jocul", eram ceva de genu...multumesc?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 191 of 283 FirstFirst ... 91 141 181 189 190 191 192 193 201 241 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts