Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 283 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 179 ... LastLast
Results 1,561 to 1,580 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1561 SP
    Junior Member wizard5434's Avatar
    Quote Originally Posted by Zahpeter View Post
    Nu, nu le-au bagat neaparat. Nu o sa iau apararea Altex probabil niciodata, dar am patit acelasi lucru acum ceva luni cu un TV. Le-am explicat ce s-a intamplat, nu am facut nici o reclamatie pana sa vorbesc cu ei si au rezolvat situatia la fel ca in cazul tau. Pe scurt, sunt doar idioti si deloc organizati, nu neaparat hoti. Oricum, bine ca s-a rezolvat.
    La mine vineri am primit tastatura(vineri am facut si sesizarea), luni m-au sunat si marti am primit tastatura noua + nu stiu ce rucsac Logitech e-Sport Backpack. Cumva au procedat atat de rapid si in cazul tau?

  2. #1562 SP
    Member Zahpeter's Avatar
    Da, intamplarea face sa fie cam aceleasi zile I-am cautat vineri, era tarziu si nu am dat de ei, luni am vorbit si le-am atasat pozele cu TV ul, parca pe miercuri (nu sunt din Bucuresti, deci curierii ajung ca si cum ar merge pe jos) deja s-a rezolvat.

  3. #1563 SP
    Junior Member wizard5434's Avatar
    Nu-i rau, incep sa se organizeze si ei.
    Totusi mi se pare culmea de repede in cazul meu, nici eu nu stau in Bucuresti, de obicei comenzile ajung in 2-3 zile in cazul meu.

    ---------- Post added 06-04-2016 at 16:51 ----------


    Mda, nu cred ca mai e nevoie sa spun ceva..

  4. #1564 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca iti retragi sesizarea mai mult ii incurajezi.
    Vreti servicii de calitate? Taxatii la orice greseala.

  5. #1565 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Pai daca s-a rezolvat amiabil ce mai e de cerut prin reclamatie? Omul a obtinut ce voia si e ok sa retraga reclamatia. Daca nu se conformau da era normal amenda.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  6. #1566 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Din punctul meu de vedere era normal sa nu se ajunga la reclamatii. Am ajuns sa facem reclamatii in speranta ca vom fi bagati in seama?

  7. #1567 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Si asta e adevarat insa in acest moment nu mai pot face nimic cei de la ANPC.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  8. #1568 SP
    Junior Member wizard5434's Avatar
    Nu ai ce face. In sesizare trebuie sa bifezi (/sau nu) "S-a incercat rezolvarea / remedierea amiabila a situatiei".
    In momentul in care ei ti-au trimis alta tastatura fara ca tu macar sa platesti transportul pentru retur, nu poti sa spui ca nu esti multumit. Nu ii incurajezi cu nimic..

  9. #1569 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Cum adica sa fii multumit ca nu iti cer bani pentru retur? Daca erai tu de vina ca nu iti placea produsul pot intelege. Insa ei o comit trimitand un produs folosit si sa fii tu multumit ca nu ai platit transportul pentru retur.

  10. #1570 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by dinamovistu View Post
    Cum adica sa fii multumit ca nu iti cer bani pentru retur? Daca erai tu de vina ca nu iti placea produsul pot intelege. Insa ei o comit trimitand un produs folosit si sa fii tu multumit ca nu ai platit transportul pentru retur.
    Omul a spus ca nu ai de ce sa fii nemultumit din moment ce si-au reparat greseala imediat, nu ca trebuie sa fii fericit ca platesc ei returul.

  11. #1571 SP
    Junior Member wizard5434's Avatar
    In mod normal conditiile de retur sunt urmatoarele: Cumparatorul plateste initial curierul spre depozitul lor apoi in 15 zile iti dau un raspuns.. fie banii inapoi + transportul ala pe care l-ai platit initial, fie platesti transportul pentru a primi acelasi produs pe care l-ai trimis. Cel putin din cate am citit eu, poate gresesc.

  12. #1572 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Stiti cumva daca maine magazinele altex sunt deschise sau daca au un program special ?
    Paste Fericit

  13. #1573 SP
    Member musat's Avatar
    Maine (de Paste) este inchis peste tot (magazinele/supermagazine obisnuite). Poate molurile (care au si magazine Altex/MG) sa fie deschise.

  14. #1574 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    In Bucuresti: AFI Palace Cotroceni si Plaza Mall sunt deschise de la ora 14:00, implicit si Altex.

  15. #1575 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    A primit cineva mail de la Altex pt confirmarea precomenzii la Uncharted?

  16. #1576 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ar trebui sa primim asa ceva ?

  17. #1577 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Tin minte ca la alte precomenzi am primit.

  18. #1578 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by bicky1310 View Post
    A primit cineva mail de la Altex pt confirmarea precomenzii la Uncharted?
    Am facut vineri precomanda si am primit 2 mail-uri. Unul cu datele comenzii, si celalalt unde zicea ca am confirmat precomanda.

  19. #1579 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Eu am primit doar un mail în care zice ca s-a înregistrat comanda.

    Oricum înainte de lansare cu câteva zile primești mail în care te întreabă dacă mai dorești precomanda.

    Trimis de pe al meu SM-G930F folosind Tapatalk

  20. #1580 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pfff...parca vad ca iar o primesc primii cei care fac precomanda zilele astea si de noi uita...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 79 of 283 FirstFirst ... 29 69 77 78 79 80 81 89 129 179 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts