Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 283 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 180 ... LastLast
Results 1,581 to 1,600 of 5659

Thread: Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy?

  1. #1581 SP
    Member Harkonnen's Avatar

    Ce se intampla cu Altex / MediaGalaxy?

    Eu am invatat lectia si comand in ziua lansarii

  2. #1582 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Eu am anulat comanda si mai bine astept comanda de pe Amazon.com. Nu am timp de el in ziua lansarii si in saptamana aceea.

  3. #1583 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    Ar trebui sa se faca confirmarea precomenzilor zilele astea si dupa sa le livreze.

  4. #1584 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    am vorbit acum la telefon. comenzile se pun la curier luni si se livreaza marti

  5. #1585 SP
    Member Gentilu's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathOfArt View Post
    am vorbit acum la telefon. comenzile se pun la curier luni si se livreaza marti
    Daca nu-l primesc luni sa si-l bage in fund, ca il iau direct din magazin!

  6. #1586 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Deci ce am zis eu ca am venit cu lectia invatata se pare ca devine regula


    Sent from my iPad using Tapatalk

  7. #1587 SP
    Junior Member Schultz's Avatar
    La Uncharted 4 a impus SONY sa se livreze doar in ziua lansarii si nu inainte. Naiba, astia sunt atat nebuni incat au program de urmarire si vad unde ai activat contul, seria consolei si mai stii, poate chiar adresa unde locuiesti.

  8. #1588 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Nu se afla daca joci offline. Oricum sunt mii de oameni care il joaca de cateva saptamani si n-au nici cea mai mica problema.

  9. #1589 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    In Austria am un prieten ce joaca cam cu 3-5 zile inainte de lansare, depinde de joc. A fost prins pe Twitch cu streaming cu o zi inainte si a luat ban, pe Twitch dar nu pe consola.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  10. #1590 SP
    Junior Member Lovegaming's Avatar
    Vin si eu cu o intrebare. Voua va mers codul de activare al bonusurilor pentru Uncharted 4 trimis de Altex?

  11. #1591 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Pe consola nu poti lua ban doar pentru ca te joci mai devreme decat lansarea oficiala, Sony in cel mai grav caz sanctioneaza retailerul si nu consumatorul final.

    Cand ai primit codul de la Altex pe mail, este scris clar, ara valabilitatea incepand cu 10.05.2016, nu mai repede.

  12. #1592 SP
    Junior Member Lovegaming's Avatar
    Destul de ciudat. In mail spune asta "Accesul pentru continutul digital este garantat incepand cu 10 mai 2016" (lasa de inteles ca poti activa codul, dar o sa ai acces la continut de maine). Am trimis un mail ca sa fiu sigur daca are valabilitate de maine, iar cei de la Altex au raspuns "In ceea ce priveste solicitarea dumneavoastra va informam din data de 10.05.2016 codul nu mai poate fi folosit."

  13. #1593 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Lovegaming, ai incredere in mine, cei de la Altex, desi ti-au trimis codul, habar nu au de nimic! Codul o sa-ti mearga incepand cu ziua de maine, si citez din e-mail:

    Instructiuni activare continut digital:

    1. Inregistreaza-te pentru un cont Sony Entertainment Network sau foloseste-l pe cel curent daca ai deja unul.
    2. In meniul PS4, selecteaza icoana PlayStation Store.
    3. Odata intrat in PlayStation Store, alege „Redeem Codes” din josul meniului.
    4. Codul trebuie introdus exact cu este furnizat.
    5. Dupa ce ai introdus codul corect, apasa „Continue”.
    6. Selecteaza „Confirm” pentru a accepta dispozitiile legale.
    7. Selecteaza „Continue” pentru a finaliza procesul.
    8. Accesul pentru continutul digital este garantat incepand cu 10 mai 2016.

  14. #1594 SP
    Junior Member Lovegaming's Avatar
    Thanks!
    Pana acum mi-am dat pre-comenzi doar in format digital si nu stiam ca nu merge sa activezi codurile pana la lansare.

  15. #1595 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am facut acum cateva luni precomanda pentru Mighty No 9, iar acum pretul precomenzii a scazut pe site. Il voi primi la pretul actual al precomenzii, din moment ce nu a aparut inca? Stiu ca asa e firesc, dar nu vreau sa am surprize.

  16. #1596 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu din experienta cu Tomb Raider precomandat la 270 si apoi scazut pretul la 265 iti zic ca nu o sa se updateze pretul precomenzii. Pretul initial ramane. Daca vrei sa beneficiezi de pretul mai mic faci o alta comanda si o anulezi pe prima.

  17. #1597 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si e si normal. La urma urmei, daca prindeai un pret mai bun si-l mareau inainte de lansare, iti convenea sa-l primesti la noul pret ?

  18. #1598 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Nu e deloc normal. Asa ce rost mai are precomanda? Eu stiu ca precomanda inseamna garantarea celui mai mic pret, daca pretul devine mai mare platesti pretul precomenzii, dar daca scade platesti pretul scazut, ala mai mic.

    In alta ordine de idei (si mai ontopic), e deja al treilea weekend in care trec prin Altex si nu mai vad jocuri la oferta. Luna trecuta si mai demult erau tot timpul o gramada de jocuri la oferta, am luat Halo 4 cu 14 lei, era Resident Evil 6 (XBOX 360) cu 9 lei si multe jocuri destul de bune de PS3 cu 15 lei, jocuri de PS4 la pret bun, etc etc. Acum nimic...

  19. #1599 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Si e si normal. La urma urmei, daca prindeai un pret mai bun si-l mareau inainte de lansare, iti convenea sa-l primesti la noul pret ?
    Amazon nu procedeaza asa. Vrei sa spui ca Altex are strategia buna de vanzare si nu Amazon? Please.

    Eu nu gasesc optiune pentru a anula precomanda, deci prevad ca o anumita companie va plati tur-retur pentru jocul meu. Ups...

  20. #1600 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ca sa anulezi trebuie sa faci o reclamatie pe site cu nr precomenzii. Daca vrei, poti. Vointa sa ai.

    Cat de Amazon, acolo din cate stiu, daca ai precomanda, primesti produsul precomandat la cel mai mic pret pe care l-a avut im perioada asta. Si nu la ultimu pret, ala mai mare. Dar poate ma insel.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 80 of 283 FirstFirst ... 30 70 78 79 80 81 82 90 130 180 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 47 Last Post: 10-03-2015, 23:09
  2. Concurs "Hai la Altex/Media Galaxy" By MonkY in forum Concursuri
    Replies: 108 Last Post: 30-08-2014, 22:12
  3. Replies: 2 Last Post: 17-08-2012, 19:52
  4. Replies: 7 Last Post: 24-05-2012, 14:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts