Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 53 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast
Results 541 to 560 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #541 SP
    Member Kratos666's Avatar
    "Ok, si morala povestii care e?" Ca un magazin inlocuieste produsul si altu nu. De ex am inlocuit un tv in alea 30 de zila fara probleme. Mai termina cu subiectu asta ca o dai in paranoia revolutiei de preturi

  2. #542 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Este normal ca "plebea" sa fie prostita, asa merg lucrurile in lumea asta, nu doar in tarisoara noastra. Asa se fac vanzarile mari, cumparatorii foarte putin spre deloc educati aduc grosul. Numai un comerciant onest isi doreste un client educat, atat cand vine vorba despre produse cat si despre preturile lor.

    Tactica celor de la eMag este veche, o folosesc in fiecare an in multe ocazii. Si nu doar ei fac asta, doar ca ei sar mai mult in fata ca sunt un retailer mare si toata lumea impreuna cu mama lor cumpara de la eMag pentru ca este un fel de Amazon pentru mocirla noastra. Cei care se prind de schema sunt cei care se mai intereseaza. Cei care nu se intereseaza, nu sunt interesati si traiesc bine mersi. Tot ce poti sa faci este sa te educi singur, cauti cea mai buna oferta si sa le spui si celor din jurul tau ca sa le faci un dram de bine. In caz ca vor, bineinteles.

  3. #543 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by Kratos666 View Post
    "Ok, si morala povestii care e?" Ca un magazin inlocuieste produsul si altu nu. De ex am inlocuit un tv in alea 30 de zila fara probleme. Mai termina cu subiectu asta ca o dai in paranoia revolutiei de preturi
    Morala povestii este ca nu intotdeauna pretul mai mic conteaza, ci si politica firmei sau serviciile. E posibil sa salvezi 2 milioane la un produs, si sa te arzi la retur. Credeam ca am fost destul de clar, aparent nu.

  4. #544 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Ok, spor la returnat, vezi ca la altex ai 3 bile pe an

  5. #545 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Daca e luat online poti returna cate "bile"vrei tu, in 14 zile calendaristice.

  6. #546 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Daca tot ati dat bine in eMag azi uite ca si Altexul baga o mega reducere si procedeaza fix la fel :

    Monitor LED IPS DELL SE2416H, 23.8", Full HD, negru-gri - 599 redus de la...1049 lei

    Monitor LED DELL SE2416H 23.8 inch 6ms Black - pret normal ( fara vreo reducere ) - 714 lei

  7. #547 SP
    Member b615dub's Avatar
    Se pot returna si produsele resigilate achizitionate online?

  8. #548 SP
    Member flamer's Avatar
    Da

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

  9. #549 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Salut.

    Daca am cumparat un latop vineri si de ieri nu mai merge pot sa il returnez. Nu vreau sa astept nu stiu cate zile la garantie sa umble Depanero in el . Nu am facut la el decat sa instalez sistemul de operare si am vazut un film in weekend. Luni cand l-am deschis nu s-a mai aprins ecranul si face ca alarma de ceas.

  10. #550 SP
    Member esop's Avatar
    Daca din orice motiv, nu esti multumit de un produs anume, cumparat de la ei, ai dreptul in 30 de zile sa il returnezi fara prea mari explicatii. Eu stiam ca trebuie sa completezi un formular de retur (intra in cont, il gasesti pe acolo), spui daca vrei banii inapoi, schimbat acelasi produs, sau cu unul diferit.
    Am trecut prin asa ceva cu altex prin toamna si cu emag cred cam de un an. Si s-a rezolvat totul cu bine in ambele cazuri.
    PS. Au fost comenzi online. Presupun ca nu conteaza si procedura este la fel cand iei direct din magazin.
    PPS. Daca nu ai licenta la sis de operare, iti sugerez sa formatezi laptop-ul inainte de a face retur.

  11. #551 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    La retur produsul trebuie sa fie functional, asa stiu eu. Cel mai bine suni si intrebi. In functie de ce laptop ai se poate afla cine va umbla in el.

  12. #552 SP
    Member esop's Avatar
    In cazul meu dat mai sus, nici unul dintre produsele returnate nu erau functionale. O pereche de boxe venite defecte. Si un acumulator extern care nu mai incarca, dupa nici o saptamana.

  13. #553 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Am dat retur. Nu mai aveau pe stoc sa imi dea altul.
    De formatat nu puteam ca nu se aprindea.
    Bagasem si un windows 10 OEM pe el. Asta e pierdut nu?

  14. #554 SP
    Member esop's Avatar
    Sorry. My bad. Probabil din graba nu am citit pana la capat postarea; altfel nu scriam de formatare.

    Deci a mers sa faci retur!
    Pentru ca nu mai au pe stoc..ce faci in cazul asta? Alt model; sau iti recuperezi banii presupun.

    Nu ma pricep la Win 10. Cam asta am gasit pentru OEM Win 7:
    OEM copies cannot be transferred from one PC to another. Once you install an OEM copy of Windows 7 on a PC it must remain with that PC forever, unless upgraded to a newer version of Windows in the future. Retail versions can be moved from PC to PC, but your retail copy of Windows 7 cannot be installed on more than one PC at any given time.

  15. #555 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Le fel e si la Windows 10 cu OEM-ul, totusi eu l-am luat cu 15E de pe g2play parca, nu e o avere chiar daca trebuie sa il achizitionezi din nou in caz ca schimbi PC-ul.

  16. #556 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    @ Blondutzu acelasi lucru am facut si eu cu windows 10, tot de pe g2a 14 euro
    @ esop da mi-au dat banii inapoi.
    Am dat comanda de altul la PCGarage. Acelasi model 40 de lei mai ieftin (client Platinum cica) si un rucsac cadou.
    Dell Inspiron 5558 i3 4g ram hdd 1 tb si video 920m. Pentru mama sa se joace Candy Crush saga mi s-a parut ok
    Am luat Dell ca am unul acasa de cativa ani si a mers brici. Se pare ca nici in Dell nu mai poti avea incredere.

    La emag era concurs PSVR. A castigat un tip o bucata. Iau pus nu stiu ce intrebari de a castigat.

  17. #557 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Ridicarea personala a produselor de la oficiul postal costa 5 lei.S-au gandit ei ca ies in pierdere, au zis sa taxeze si aici.

  18. #558 SP
    Member swenkyk9's Avatar
    5 lei ca sa scap de cretinii de la curierat? Mulțumesc doamne.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #559 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stati un pic! Adicatalea, daca eu in loc de curier gratuit pana la usa mea aleg sa merg si sa ridic eu comanda dintr-un oficiu postal, mai si platesc 5 lei? Asta e... wow! Super business, nu altceva!

  20. #560 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Curier gratuit? Nu mai exista la emag . Eu am tot comandat cu ridicare din oficiul postal, nu am platit nimic.


    Sent from my iPad using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 53 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 38 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 548 Last Post: 22-04-2024, 04:27
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts