Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 53 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast
Results 81 to 100 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #81 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Cum am mai spus pe alt thread, este absolut normal ca jocurile de la emag sa se revanda la preturi mai mari. Dar sa testezi bunavointa potentialilor cumparatori cu astfel de poze mi se pare prea exagerat.

  2. #82 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Foarte tari cei de la eMag cu al lor Marketplace. Am cumparat printre altele si ceapa (sa nu radeti, da?) si normal ca n-a iesit fix 1Kg. Primesc azi mesaj:
    Stimate client,

    Am fost informati de catre eMAG Marketplace despre solicitarea de returnare a sumei (0,01 RON) aferenta comenzii dumneavoastra online #xxxxxxx.

    Corespunzator, a fost initiata in acest moment procedura de transfer a sumei de (0,01 RON) in contul dumneavoastra. Suma de (0,01 RON)se va incasa in contul dumneavoastra in termen de 15 zile lucratoare de la primirea acestei notificari, anularea fiind in acest moment procesata in sistemul PayU.
    Pentru informatii legate de aceasta solicitare de anulare va rugam sa contactati eMAG Marketplace.

    Cu stima,
    --
    PayU - Payment Service
    Asa da!

  3. #83 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  4. #84 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apropos, eu n-am solicitat nicio returnare... tocmai asta e interesant. Oricum, frumos. Sau mai bine zis, corect!

    Sa nu radeti de Marketplace... eu sunt al naibii de incantat de el. Nu mai stau sa car cate un bax de suc sau de apa, ca ti-l aduc baietii frumos pana la usa, cu transport gratuit (de la 50 RON in sus). Nu mai zic ca de obicei au promotii la produse si chiar iesi mai ieftin decat in supermarket. Iar livrarea se face intre orele alese de tine, nu asa... "random".

    Imi place si faptul ca pentru fiecare produs este trecut continutul, gramaj, tara de origine, valori nutritionale, etc... nu mai sunt nevoit sa stau prin magazin sa fac poze cu telefonul pe vreo eticheta ca sa inteleg si eu cate E-uri sunt acolo

    Ce nu-mi place este ca nu iti afiseaza cand expira produsul... dar n-am avut probleme pana acum.

  5. #85 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu rad de ideea asta, mi se pare chiar foarte ok, am un amic care cumpăra mereu de la ei Faza cu ceapa a fost simpatică

  6. #86 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Stie cineva ceva de The Witcher ps4? La mine nu se mai obosesc sa raspunda nici la mail nici la sesizarile facute pe site.

  7. #87 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Andrei, la eMag cel mai rapid rezolvi telefonic. Suna si vezi ce se intampla cu comanda.

  8. #88 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Mi au raspuns inte un final...lansarea la ei e intarziata cu vreo 4 zile...in ultimul timp numai probleme am cu emag...si nu numai la comenzi de genul 200 de lei ci si la cele de 3000 de lei...cred ca voi renunta sa mai comand de la ei.

  9. #89 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai bine mai eMag... chiar asa, in miezul zilei?
    Attached Images Attached Images 2015-05-19_091516.jpg

  10. #90 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    La mine merge. In schimb am primit un e-mail interesant in legatura cu precomanda la the witcher: Iti multumim pentru comanda efectuata pe eMAG.ro!

    Produsul comandat de tine din comanda 13040369 nu se afla in depozitul nostru central, ca urmare am solicitat transferul acestuia pentru a putea efectua livrarea.

    Termenul de livrare iti va fi comunicat prin email si SMS in momentul predarii coletului la curier.

    Pentru mai multe informatii despre comanda, factura si garantii intra in contul tau eMAG.

  11. #91 SP
    Junior Member petitpiure's Avatar
    La mine in contul emag,apare cu data de livrare 20.05,si a fost generata si factura...se asteapta preluarea de catre curier...

  12. #92 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, tocmai ce-am dat de site-ul asta: xLei.info - Evolutia pretului pentru produsele de pe eMag. Puteti introduce un link la un produs emag si va arata evolutia pretului. Se pot seta si alerte... numai bun sa pui o alerta pt. consola/jocul favorit. Hope it helps!

    P.S. Vad ca totusi nu e chiar la zi... de exp. acum o consola Xbox One este 1299 RON in timp ce pe xlei asta arata 1499 RON pret minim. Hmm...

  13. #93 SP
    Member bdevil's Avatar
    Ideea ar fi fost buna daca ar si functionat. Pe vremuri stiu ca si exista un buton ''pret alerta'' si introduceai suma la care vroiai sa fii anuntat c-a ajuns produsul. Mie insa nici atunci nu mi-a functionat ideea, implementata chiar de ei.

  14. #94 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Am comandat luna trecuta de la eMag un produs de ingrijire personala pentru prietena mea...si a fost cam dezamagita de acest produs.
    Am incercat sa il returnez, insa la momentul respectiv nu am realizat ca produsele care fac parte din categoria "produse de ingrijire personala" nu pot fi returnate. Am fost sunat de un angajat eMag care mia explicat acest lucru...insa, spre surprinderea mea am fost sunat din nou de catre un alt angajat eMag care ma intrebat: daca nu cumva produsul este defect? Caz in care as putea sa-l trimit in service.
    Produsul nu este defect ci pur si simplu nu este pe placul prietenei mele, deci nu am motiv sa il trimit la reparat insa am fost placut surprins de catre cei de la eMag...intr-un fel sau altul le pasa, daca nu de client, macar de imaginea lor ca firma.

  15. #95 SP
    Member bdevil's Avatar
    3 zile de promotii.
    Attached Images Attached Images 001028.jpg

  16. #96 SP
    Member kpy_here's Avatar

  17. #97 SP
    Member seven1994's Avatar
    Nu stiu care-i treaba cu emag dar la capitolul jocuri ps4 stau prost de tot,mai multe jocuri identice cu preturi diferite(de exemplu sunt 2 exemplare de fifa 15,una la 198 si alta la 199)ambele fiind in stock.Evolve unu la 179,99 altul la 186.Cand te uiti pe site zici ca esti pe olx,nu pe emag.

  18. #98 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    daca te uiti la vanzator o sa observi ca eMag revinde ! tu cumperi prin eMAG de la altii, din acest motiv apar mai multe preturi si acelasi produs. vezi Amazon.

  19. #99 SP
    Member bdevil's Avatar
    Trist tare eMag iar cu o ''super'' ''mega'' oferta.

    Stock Busters - Aug 2015: IT & Mobile

  20. #100 SP
    Member Chazy90's Avatar
    Imi puteti spune si mie daca e vreun dezavantaj daca prin emag comand ceva care defapt este vandut de Flanco? Adica ma refer mai mult la partea de garantie sau eventuala returnare?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 53 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 15 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 548 Last Post: 22-04-2024, 04:27
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts