Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 53 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast
Results 761 to 780 of 1042

Thread: Discutii legate de eMag.ro

  1. #761 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda...inca nimic in contul meu. Teoretic, daca disera nu pleaca spre showroom, ca sa faca maine receptia si miercuri sa ma cheme, o sa fac o mare reclamatie la ANPC.

    Parca-mi doresc, intr-un fel, sa nu-l livreze la timp pentru ca prea si-au batut joc de majoritatea clientilor de BF-u asta.
    chiar dacă îți pleacă în seara aceasta către showroom, crezi că îți ajunge mâine?

    eu nu prea cred. la mine s-a schimbat starea lunea trecută (în drum spre showroom), însă mi-au ajuns efectiv în showroom vineri dimineața (sau au procesat ei târziu comanda în showroom).

  2. #762 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Procesatul e problema. Imi explica un tip de acolo ca le vin 2-3 masini pe noapte si nu apuca sa le proceseze pe toate.

    Culmea e ca in timp ce-mi zicea asta, erau inca 5-6 ca el care stateau degeaba si rafturile din spatele lor erau goale. Nah. Treaba romaneasca.

  3. #763 SP
    Junior Member MCVlad's Avatar
    Aia e, acum m-am impacat cu ideea ca voi primi comanda dupa aceasta ''mini-vacanta''.
    Deja sta de aproape 2 zile in ''drum spre showroom'' si tinand cont de spusele lui Alexandru ...

  4. #764 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Al meu a plecat ieri pe la 16:45 din depozitul lor si la 00:15 am primit notificare sa merg sa-l ridic. Deci au si facut receptia.
    Asta pentru showroom Titan.

  5. #765 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mda, mi-a venit tigaia, aparent azi imi vine si monitoru. Noroc ca de data asta curierul e un om mai batran si serios, omu ma intreba daca am fost acasa duminica ca trebuia sa vina duminica. Cand i-am zis de faza ca "a zis ca m-a sunat dar nu am avut nici un apel" omu s-a strambat si a zis mda, nu e ok. Adevaru e ca nu ai ce sa le faci, avand in vedere ca Sameday a fost cumparat de emag.

  6. #766 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    No... Eu m-am resemnat. Nu mai primesc nimic saptamana asta. Le-am completat si reclamatia desi ma indoiesc ca ajuta.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  7. #767 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Ajuta reclamatia...dar dureaza vreo 2 saptamani pana o proceseaza ANPC si misca ceva. Dar o sa te sune cei de emag referitor la reclamatie. Asa am facut eu cu evomag si m-au sunat sa ma intrebe ce pretentii am ca sa putem rezolva amical.

  8. #768 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Prin reclamatie ma refer ca am facut-o la ei pe site nu la ANPC ca acolo teoretic nu am de ce inca. Abia pe 30 as putea sa fac cand se duce termenul de livrare de pe 29.

  9. #769 SP
    Member mixedbi's Avatar
    Salut, scuze daca intreb unde nu trebuie. Am comandat un tv de la emag si de obicei descarcam garantie de la ei de pe site, la produsul acesta imi apare ca garantie e oferita direct de producator si o gasesc undeva in cutie sau lipita pe cutie doar ca eu n-am gasit nimic nici pe cutie, nici in cutie. Aveti idee cum pot proceda? Multumesc!

  10. #770 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Va trebui sa suni la ei si sa discutati cum se rezolva

  11. #771 SP
    Junior Member MCVlad's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Al meu a plecat ieri pe la 16:45 din depozitul lor si la 00:15 am primit notificare sa merg sa-l ridic. Deci au si facut receptia.
    Asta pentru showroom Titan.
    Macar tu te-ai linistit. Eu inca astept

  12. #772 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ieri a ajuns si xbox one s-ul comandat de mine de black friday. Ce sa zic, s-au încadrat, ba chiar a venit mai repede decat au zis, 28 in loc de 29 .

  13. #773 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Au ajuns intr-un sfarsit si la mine toate comenzile. Data estimata pe eMag: 24-25, data pe care au venit: 28. Close enough....Altex it is next time, pana acum nu m-au dezamagit.

  14. #774 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Uitati un exemplu foarte clar, de azi, prin care se poate vedea simplu cum face eMag "reduceri".
    Attached Images Attached Images reduceri_emag.jpg

  15. #775 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Am primit si eu sms ca vine comanda azi. Acum sa vedem ce produse contine

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  16. #776 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Astazi cei de la eMag au depasit orice limita. E clar ca acele comunicate prin care se laudau ca au bagat nu stiu cate milioane de euro in logistica, s-au dus pe Apa Sambetei, in ultima perioada dovedind ca sunt incapabili sa faca fata la o amarata de tara ca a noastra (nu e ca si cand brusc, toti romanii ar cumpara de la eMag).

    Nu doar ca am avut comanda la produs in stoc, la care mi-au spus ca le pare rau, dar nu mai era in stoc asa ca nu au avut ce sa livreze (si mi-au spus-o de parca era vina mea). Nu doar ca am avut comanda la care m-am plictisit pentru ca dupa aproape 2 saptamani era tot in stadiul de "preluare comanda". Nu doar ca am o comanda care imi apare ca este la curier de mai bine de o saptamana. Nu... nu a fost suficient. Azi mi-au trecut la ultima comanda "Produse livrate". Desi eu n-am primit nimic.

    Cred ca e timpul sa incep sa fac niste reclamatii la Protectia Consumatorului... astia isi cam bat joc de clienti. Sau au ceva in mod special cu mine!

  17. #777 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am mai auzit cazuri cand a fost produsul achitat in avans si "a fost livrat" acasa la curier.

  18. #778 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Quote Originally Posted by SYZYGY View Post
    Au ajuns intr-un sfarsit si la mine toate comenzile. Data estimata pe eMag: 24-25, data pe care au venit: 28. Close enough....Altex it is next time, pana acum nu m-au dezamagit.
    Am comanda la Altex din 17 Noiembrie. Nici acum n-a ajuns. Curierul abia vineri a preluat comanda(24.11) si acum tot la ei e.
    Nemoexpress..... Mi se pare absurd.

  19. #779 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Astazi cei de la eMag au depasit orice limita. E clar ca acele comunicate prin care se laudau ca au bagat nu stiu cate milioane de euro in logistica, s-au dus pe Apa Sambetei, in ultima perioada dovedind ca sunt incapabili sa faca fata la o amarata de tara ca a noastra (nu e ca si cand brusc, toti romanii ar cumpara de la eMag).

    Nu doar ca am avut comanda la produs in stoc, la care mi-au spus ca le pare rau, dar nu mai era in stoc asa ca nu au avut ce sa livreze (si mi-au spus-o de parca era vina mea). Nu doar ca am avut comanda la care m-am plictisit pentru ca dupa aproape 2 saptamani era tot in stadiul de "preluare comanda". Nu doar ca am o comanda care imi apare ca este la curier de mai bine de o saptamana. Nu... nu a fost suficient. Azi mi-au trecut la ultima comanda "Produse livrate". Desi eu n-am primit nimic.

    Cred ca e timpul sa incep sa fac niste reclamatii la Protectia Consumatorului... astia isi cam bat joc de clienti. Sau au ceva in mod special cu mine!
    Daca i-ai tot muit pe facebook

  20. #780 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Daca i-ai tot muit pe facebook
    Cred ca am fost chiar gentleman... dar azi mi-am cam pierdut rabdarea - e imposibil de inteles cum poate cineva sa-si bata joc de tine, pe banii tai. De aproape o saptamana nu-mi mai raspund la mesaje, email-uri, telefon, etc. Mi-au bagat un raspuns generic "Facem tot posibilul sa ajunga comanda la dvs. in cel mai scurt timp", desi eu am pus o intrebare concreta... si de atunci, pauza.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 39 of 53 FirstFirst ... 29 37 38 39 40 41 49 ... LastLast

Similar Threads

  1. Articole interesante legate de gaming By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 548 Last Post: 22-04-2024, 04:27
  2. PCGarage cumparat de eMag By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 9 Last Post: 17-04-2016, 21:13
  3. Licitatie: Voucher Emag.ro By TocSyk in forum Licitatii
    Replies: 0 Last Post: 15-11-2013, 21:28
  4. Noutati legate de OnLive By Zombozo in forum Stories & Other News
    Replies: 19 Last Post: 01-02-2011, 19:45
  5. Concurs eMAG By cryystyy in forum Offtopic
    Replies: 61 Last Post: 18-10-2010, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts