Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 40 FirstFirst ... 30 38 39 40
Results 781 to 794 of 794

Thread: FIFA 16

  1. #781 SP
    Junior Member cosmincomy's Avatar
    Quote Originally Posted by enachesil View Post
    Salut,
    Internetul este cel mai bun din europa( ai fibra optica de la RCS pe aceasta conexiume am afacut test cu I8, rezultat download 800MB/sec) verifica tv-ul si setarile din cosola. presupun ca tv-ul nu are functia sport sau este un fullHD. PS4 poata transmite imagine 4K modifica setarile din consola pentru FULLHD. Si gata.
    Ce legatura are functia sport a tv-ului? m-ai facut curios.

    Daca ar fi din setarile Video de ce crezi ca ar frama numai in Multiplayer (nu si in alte moduri/jocuri)? Nu e suficient sa avem noi romanii netul, cum zice gvingi, trebuie sa avem ambii un latency decent. Unde ai vazut tu setari pentru Video Output de 4k? Eu nu am gasit, cel putin nu pe v 3.5.


    @gvingi - incerc acum. ms

  2. #782 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    dupa ce anul acesta am jucat doar pes 2016 am decis sa acord si jocului fifa o sansa. scriu aici cateva randuri privind comparatia dintre cele 2, dar si cateva pareri despre evolutia jocului fifa fata de ceielalti ani.

    gameplay - fifa se bazeaza foarte mult pe demarcari, driblinguri si patrunderi in forta (cele din urma nu foarte realiste), pes pe jocul elaborat construit in pase. fiecare are farmecul lui, eu personal nu pot zice ca unul e mai bun ca celalalt. fifa = pes

    grafica: daca anul trecut pes-ul mi se parea mai detaliat, anul acesta fifa a venit tare din urma. fifa > pes

    script: ambele jocuri favorizeaza artificial echipa mai buna in feluri diferite. in pes jucatorii franeaza efectiv pentru ca adversarii mai buni sa ajunga la minge (se vede efectiv o incetinire din cursa de urmarire a mingii). in fifa mingea sare din ricosee la echipa mai buna, sau portarul echipei mai bine cotate apara ocazii imposibile. fifa = pes

    seasons: fifa pastreaza fair-play-ul vizavi de numarul de stele al echipei adversarului. in pes nu exista asa ceva si practic se joaca 90% doar cu real, barca, bayern münchen si psg. o comparatie nu isi are rostul. fifa>>>>pes

    calitatea jucatorilor online: stiu ca o sa ma injure cativa, dar in fifa am intalnit prea multi cocalari si terminati. injuraturi, ragaituri, fosnituri in casca toate inca din primul minut. m-a distrat o data un tip care a inceput sa povesteasca ce se va intampla in urmatorul sezon de game of trones (probabil vroia sa inchid sonorul ). in pes de regula am avut doar dialoguri funny si in limita bunului simt.

    fifa 16 vs celelalte fifa: scriptarea echipelor varzelona si real a ramas prezenta, dar cel putin fata de anii precedenti poti degaja mingea in situatiile critice, iar jocurile cu echipele de 4,5 stele sunt mult mai aproape de realitate. fifa 16 e jocul cu cea mai importanta evolutie de la fifa 2008.

    anul acesta: fifa 8, pes 7

  3. #783 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Nu stiu ce fifa ai jucat tu dar eu iti spun ca se bazeaza 90% pe pase.

  4. #784 SP
    Junior Member cosmincomy's Avatar
    Salut, o intrebare.

    Jucatorilor din F.U.T le cresc stats-urile pe masura ce joc cu ei?
    De exemplu, daca il cumpar pe Iheanacho (Man City) care are 70 Overall, poate sa ajunga (fara sa ii pun consumabile) la 75 in timp daca tot il joc?

    Ms.

  5. #785 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Nu , nu cresc niciodata jucand. Doar cardurile pe care le scot EA , contra cost.

  6. #786 SP
    Senior Member nina's Avatar
    jucatorii de fifa 16 xbox one pe consola asta exista aplicatia gfinity si iti poti crea ladder,cup si league
    deci nu trebuie sa faci neaparat un turneu sau o liga pe forum
    asa as juca o cupa rapida de 4 participanti

  7. #787 SP
    Junior Member stefanteg's Avatar
    Quote Originally Posted by bdevil View Post
    FIFA a ajuns etalon pe piata gamingului, insa a avut o sumedenie de probleme si erori la lansare, fiind inundat cu update-uri iar unele bug-uri inca mai sunt prezente in joc. Pretul anuntat mi se pare deplasat din moment ce ei nici nu au produsul realizat in mare, pe ce ori cere atatia bani? Adica ei inca lucreaza la produs, si si-au zis ... asta merita 81 $, dar sa vedem pe ce cerem atata. Sper sa revina cu picioarele pe pamant.
    Vorbesti prostii ! Fifa 16 este cel mai stabil joc ptr orice consola si chiar pc ... No offence !

  8. #788 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar
    Mi se pare mie sau varianta Xbox One e mai ok decat pe PS4? Parca e mai fluent jocul iar game speed-ul mai mic pe Xbox . Stiu ca EA colaboreaza cu Microsoft deci nu ar fi exclus . Cand se face jocul mai intai se face pe PC / Xbox apoi se porteaza pe celelalte ?

  9. #789 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Pe xbox poti juca jocul cu cateva zile inainte de lansare prin EA ACCES , deci da.

  10. #790 SP
    Junior Member Reveylle's Avatar
    Pentru cei care se chinuie sa promoveze in Seasons , daca mergeti in dreapta sus la acel meniu unde arata Level-ul si xP Points , tot acolo puteti cumpara cu acele points , rezultate remiza , victorii sau extra meciuri in Seasons . Am constatat asta abia acum , dupa ani in care m-am chinuit . Am ajuns chiar sa fac chat cu adversarul si sa-l rog sa facem blat Money buys everything in this game

  11. #791 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Daca ai ajuns sa faci blat 😂

    Sent from my EVA-L09

  12. #792 SP
    Member RobertDinu's Avatar

  13. #793 SP
    Junior Member andrew1's Avatar
    Cautand pe google am gasit site-uri care promit sa ne dea gratis fifa 16 pentru mac. Am incercat sa descarc dar nu reusesc doarece imi cere card. Demult imi doresc sa joc fifa 16 sau 15 pe mac si nu pot. A resit cineva? Aici sunt site-urile care promit sa dea jocul: https://macgamesbox.com/fifa-16-mac-os-x-free/ & https://gamesformac.net/fifa-16-deluxe-edition-mac/

  14. #794 SP
    Member micul_'s Avatar
    Gratis? Vezi sa nu bagi datele cardului

    Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 40 of 40 FirstFirst ... 30 38 39 40

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts