Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 47

Thread: Darksiders III

  1. #21 SP
    Member snpz's Avatar
    mie unul îmi place la o prima vedere, find pre alpha footage

    Trimis de pe al meu D6503 folosind Tapatalk

  2. #22 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Biciul ala nu impesioneaza se pare aprope pe nimeni. Sper ca varianta finala sa fie mai ok. Nu e rea ideea de bici...dar sa il asemene cumva cu Blades of Chaos ale lui Kratos. In varianta prezentata e sub orice critica.

  3. #23 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar

  4. #24 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Mie primul personaj mi-a placut cel mai mult ,in ultimul filmulet arata mai bine jocul , totusi pana si GOW au renuntat genul asta de joc si l-au adus mai spre 2017-2018

    Am reinceput varianta gratis de luna asta si da , e ok , dar incep sa trag de mine sa duc jocul peste jumatate din poveste..

    Sa speram ca o sa fie buna varianta 3, eu si cu RDR 2 incep sa am retineri si sper sa nu o zbarceasca si cei de la RockStar.

  5. #25 SP
    Member blondutzu's Avatar
    O alegere gresita daca ma intrebi pe mine. Nu exista nici un hack&slash decent pe consolele actuale (care sa nu fie remaster) si cu siguranta e piata pe segmentul asta.
    Fingers crossed pentru Bayonetta 3 si un eventual Devil may cry, cele mai bune serii ale genului, parerea mea.

  6. #26 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Adauga si Lost Soul Aside.

  7. #27 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Sper sa ai gura aurita si sa fie cum zici tu, eu am oarecare retineri sa mai ma avant asa dupa ce am jucat Nier Automata. Un joc foarte bun de altfel, insa combatul nu este punctul lui forte.

    Momentan nu a aparut

  8. #28 SP
    Member clovnusor's Avatar

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pacat. Nu stiu ce Dzeu au facut la mecanica de joc, dar zici ca are o pauza dupa fiecare actiune... Sper sa fie doar o problema de alpha/beta/whatever...

  10. #30 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Tipa zici ca e Super Sayan combinat cu Dark Prince .
    Legat de pauza aia, cred ca e un fel de slow-motion dupa ce omori un inamic...

  11. #31 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Yup, raman la parerea initiala, this is a hard pass for me.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    Legat de pauza aia, cred ca e un fel de slow-motion dupa ce omori un inamic...
    Inteleg slow-motion-ul dupa anumite lovituri speciale, dar eu ma refer la cele pe care le poti vedea la 00:48 (unde se bate cu cei 2 inamici). Aproape ca pare a fi un turn based. Dau eu, vad ce damage ti-am facut, dupa care da inamicul... Looks really-really bad.

  13. #33 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Inteleg slow-motion-ul dupa anumite lovituri speciale, dar eu ma refer la cele pe care le poti vedea la 00:48 (unde se bate cu cei 2 inamici). Aproape ca pare a fi un turn based. Dau eu, vad ce damage ti-am facut, dupa care da inamicul... Looks really-really bad.
    Exagerezi, maestre. Turn-based, pe bune?
    Sunt acelasi tip de pauze pe care le avea si Kratos cand folosea Nemean Cestus in Gow3 ca sa "vanda" ideea impactului. Din cate vad, pauzele sunt cand foloseste palosul ala, deci probabil aia e explicatia.

    Eu am sa-l iau eventual. Avand in vedere ca le-am jucat pe primele doua, ar fi ciudat sa dau pass acum la franciza mai ales ca mi-au placut. Combat-ul ma atrage mai mult ca la GoW sau la alte jocuri unde tre' sa dadacesc un stamina bar.

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Posibil sa exagerez... probabil si datorita faptului ca mi-au placut foarte mult primele doua si aveam asteptari mari la III.

    Iti recomand totusi sa te uiti la tot filmuletul... eu am dat exemplul de la 00:48 pt. ca e mai relevant, dar pauzele acelea sunt cam peste tot, inclusiv atunci cand foloseste biciul. Dar, cine stie, poate fi editat, sa para mai "cinematic". Pentru ca altfel, ar fi grav

    Si eu o sa-l iau, no worries. Trebuie sa-i termin pe toti cei 4 horsemen...

  15. #35 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Da, posibil sa ai dreptate si sa fie ultra editat ca sa fie mai "epic".
    Probabil sunt un pic mai entuziasmat ca desi mi-au placut primele doua, nu prea am asteptari mari, mai ales de la primul gameplay reveal cand jocul chiar arata mediocru.
    De la asta cred ca se trage totul. Multa lume are asteptari mari ba de la jocul x, ba de la developeru' y si daca nu e cum vrea omul, se supara si il taie de pe lista. Mai bine sa nu ai asteptari sau ele sa fie tinute in frau si asa te bucuri mai mult de lucruri.

    ---------- Post added 12-07-2018 at 13:34 ----------

    Gameplay nou. Probabil primul nivel.


  16. #36 SP
    Member omega's Avatar
    Pe primul nu am avut rabdare sa il termin (PS3), la al doilea am tras de mine si am reusit intr-un final sa il termin (PSN Plus). Asta pare la fel de plictisitor dar cu un protagonist mult mai sters.

    LE: Interesant totusi ca desi sunt lansate la diferenta mare de timp, sunt foarte coerente vizual.

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Gameplay nou. Probabil primul nivel.
    Hai ca nu e asa rau cum arata in trailer. E clar ca acolo editasera, sau era o versiune mai veche. Are niste mici pauze, dar e decent. Ar mai trebui lucrat la animatie si physics... nu e insa de lepadat!

  18. #38 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  19. #39 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Pacat ca au tinut sa "copieze" formula Souls in loc sa pluseze pe combat-ul din al 2-lea care a fost super ok. Bargain bin scrie pe el.

  20. #40 SP
    Member madskills's Avatar
    Un joc bun, aproape la fel ca celelalte din toate punctele de vedere, mai putin carisma personajului. Aceeasi grafica, aceeasi mecanica dar pentru mine e un mare FAIL sistemul asta tip Dark Souls. Mori din greseala la un boss banal si reiei tot nivelul. E penibil, nu asta asteptam de la un hack'n'slash. Ma asteptam si la un buton de block dar nu au asa ceva, esti dependent 100% de dodge si daca timingul e bun, poti sa initiezi o actiune in genul celei de block. Mie imi place jocul per tota, am fost mare fan al primelor doua (mai ales al 2lea) dar Fury nu e atat de bine scrisa cum au fost Death sau War si din nou, porcaria asta ca in jocurile Souls e o dezamagire mare pentru mine..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 30-06-2013, 00:54
  2. Replies: 0 Last Post: 30-06-2013, 00:53
  3. Darksiders 3 depinde de vanzarile Darksiders 2 By Dant3 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2012, 22:14

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts