Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: Marvel's Midnight Suns

  1. #1 SP
    Senior Member dark18's Avatar

    Marvel's Midnight Suns

    Reveal trailer:

    The next game from Firaxis’ XCOM team is set in an obscure corner of the Marvel Comics universe. Titled Marvel’s Midnight Suns, development of the turn-based role-playing game is led by Jake Solomon, designer of XCOM: Enemy Unknown and XCOM 2.

    Release date: Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC (via Steam and the Epic Game Store), Xbox One, and Xbox Series X in March 2022.
    Attached Images Attached Images marvels_midnight_suns.jpg

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    Mai multa grija cu formatarea: titlul nu era corect, pune descriere la video, ce nu e al tau pune in tag de quote, ataseaza o poza (de preferat 1920x1080 sau ceva apropiat daca nu gasesti), pune tags la thread.
    Ti l-am modificat si le-am adaugat.

  3. #3 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Marvel's Midnight Suns: Dev Explains Comics & Characters That Inspired the Game

    Quote Originally Posted by IGN
    IGN's Max Scoville sat down with creative director Jake Solomon to break down the comic book and characters that inspired Marvel's Midnight Suns. From famous comic runs like Rise of the Midnight Sons, Ghost Rider & Blaze: Spirits of Vengeance to characters like Nico from the Runaways and Robbie Reyes' Ghost Rider.

    Other characters include: Inferno, Captain Marvel, Wolverine, Iron Man, Magik, Nico from the Runaways, Robbie Reyes' Ghost Rider, Blade, Lilith, Cthon, Doctor Strange, and the brand new Hunter.

    Presented by Marvel's Midnight Suns

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay Reveal Trailer:

    Extended Gameplay Walkthrough Trailer:
    Attached Images Attached Images midnight-suns-screens-1-1629961971265.jpg midnight-suns-screens-2-1629961971270.jpg midnight-suns-screens-3-1629961971279.jpg midnight-suns-screens-4-1629961971285.jpg

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wtf?!?! E un card game cu batai pe ture?

    O fi cerut cineva o mizerie d-asta?

    Astia nu stiu ca lumea care citea comic books si care se uita la filmele Marvel vrea actiune cinematica? Vrea 3rd person action adventure facut cu cap? Care sa si arate bine si sa te puna pe tine in controlul personajelor alea si sa faci tu ce-ti trece prin cap cu puterile alea?
    Cum sa limitezi in halu asta fix partea care ar fi trebuit sa fie fun?

  6. #6 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Un fel de joc de mobil, dar pt console? Nici n-o sa aiba microtranzactii cu grămada

  7. #7 SP
    Manager paul's Avatar
    The Hunter and Wolverine vs Sabretooth:

  8. #8 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    We have an important development update to share with our fans

    Attached Images Attached Images fdsyv9jvgamroqt.jpg

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu nu pot sa inteleg cum poti anunta un joc in urma cu 3 luni cu o data de aparitie, sau o fereastra de aparitie si dupa 3 luni sa vii sa spui ca nu este ok si ca intarzii. Nu mai bine ziceai de la inceput ca lansezi in 2030 si cand era gata, scoteai?

    Pandemie, ne-pandemie, deja o dau cu totii in ridicol, cand fac niste promisiuni publice ca mai apoi sa amane tot ce se poate, din motive de ei stiute, dar cel mai probabil nu 100% legate de pandemie.

  10. #10 SP
    Manager paul's Avatar
    Lansare pe 2 decembrie:

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Metacritic:
    - xx - PS4
    - xx - PS5
    - xx - XONE
    - xx - XSX
    - 83 - PC
    OpenCritic:
    - 83
    Recenzii video:
    IGN:

    GameSpot:

    GamesRadar:

    GamingBolt:

    ACG:

    Skill Up:

  12. #12 SP
    Junior Member SieNoK's Avatar
    Jocul e facut de cei care au facut si XCOM. Se desfasoara exact la fel cum se desfasoara si XCOM.

    Pentru fani e super, pentru cei care nu vor sa se joace jocuri turn-based, sa ii dea pas.

  13. #13 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mama, nu stiu cum de mi-a scapat jocul asta asa printre degete dar e FOARTE SUBESTIMAT, a hidden gem. Combatul este genial de bun, fuziunea asta intre card game/deckbuilding si turn-based 3D combat este fenomenala si deosebit de creativa. L-am luat la reducere la recomandarea cuiva si nu ma asteptam sa fie chiar atat de bun. Cred ca are cel mai bun gameplay vazut de mine intr-un joc turn-based de genul, chiar peste Persona 5. Iar toate culoarele de progresie adauga o gramada de varietate.

    Da, grafic e cam prajeala, voice acting cam meh si se lungeste putin prea mult in conversatii si tot ce nu e combat, dar un skip aici, un skip acolo si ajungi la the good stuff imediat. Il mega-recomand, e o surpriza foarte placuta.

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Devine mai bun pe parcurs? Sau se schimba ceva la gameplay? Sau sunt doar lupte si cinematics + fff putin mers cu omu intr-un still penibil si janky?

    L-am jucat aseara pentru vreo ora, poate 1.5h. Luptele sunt ok, desi nu e clar ce si cum trebuie facut sau care carti fac damage la inamici si care iti dau doar tie un anumite buff, la fel cum la alea de damage, fara sa le selectez si apas pe buton de cateva ori, nu stiu care face extra damage la inamicii din apropiere.

    Dar in rest, cinematics peste cinematics - adica dialoguri incontinuu si incredibil de putin mers cu personajul creat pe acolo, intr-un stil penibil de la animatii la interactivitate cu lumea, ceva la nivel de low level mobile game.

  15. #15 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tot ce nu e combat - cinematics, plimbat, dialog, etc sunt praf, umplutura mediocra, sunt de acord cu tine, eu deja dau skip prin toate ca ma plictisesc. In schimb nu mi-e clar de ce nu-ti sunt clare cartile, nu stiu pe cineva care sa fi avut probleme (poate ai skipat tutorial pop-ups care iti explica?). In general, cartile care au o sabie cu un numar pe ea sunt carti care dau damage (numarul ala indica damage-ul dat). Legat de buff-uri si AOE attacks sunt clar mentionate din partea de jos a cartii acolo in description, at a glance - "damage all enemies in a line" sau "damage enemies in an area", n-am fost niciodata confuz legat de ce face o carte, poate doar sa nu stiu exact care sunt parametrii (range-ul, grosimea linii de AOE, etc.) dar na, alea sunt imposibil de "dictat" si trebuie sa faci preview la abilitate ca sa iti dai seama.

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, e posibil sa nu fi fost prea atent la acel tutorial, dar nu mi-au fost clare anumite chestii.

    Oricum am renuntat la joc dupa inca vreo 2h, tocmai pt ca nu ma atrage deloc combat-ul, iar altceva nu exista in jocu asta...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Midnight club LA By ciypriyan in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 57 Last Post: 13-03-2011, 12:48
  2. LocoRoco: Midnight Carnival Videos By ReNeGaDe124 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 19-08-2009, 15:26
  3. Licitatie: Midnight Racer PC By DJ_Andrei in forum Licitatii
    Replies: 16 Last Post: 08-08-2009, 16:04
  4. Midnight Club LA va primi DLC By huber in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 17-03-2009, 22:58
  5. Midnight Club Los Angeles By GeOKeR in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 12-12-2008, 10:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts