Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 81 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 ... LastLast
Results 1,541 to 1,560 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1541 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Altered Carbon - 10/10, pt primele doua episoade cel putin. Nu cred ca scade pana la final. Castul, settingul, efectele, plotul, nimic de reprosat. Dolby Vision face minuni iar, ma mir cum nu e mai scump abonamentul netflix uhd.


  2. #1542 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Am vazut si eu primele 3 ep si intr-adevar este bun. Dolby Vision parca are una dintre cele mai bune implementari la acest serial.
    Nu te mai mira ca nu e mai scump NF, parca vad ca se scumpeste ca in US.

  3. #1543 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Chiar intrasem sa postez si eu 9/10 de la mine momentan
    , dar am vazut doar primul episod.

  4. #1544 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Nu te mai mira ca nu e mai scump NF, parca vad ca se scumpeste ca in US.
    Eu deja platesc mai mult ca in US, unde e 11.99$ (8.49£). La mine e 9.99£.

  5. #1545 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    In US stiu ca s-a facut $14, sau urmeaza sa se faca destul de curand.

  6. #1546 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Altered Carbon , nota 10 din partea mea. Pur si simplu nu am ce reprosa la serial, am vazut primele 4 episoade, este pur si simplu uimitor. Efectele speciale, sunetul, culorile, pana si povestea, toate sunt la superlativ. Bravo Netflix.

  7. #1547 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Revin, am terminat Altered Carbon.. 8/10. Recomand tuturor fanilor Sci Fi.

  8. #1548 SP
    495
    Member 495's Avatar
    Un serial micut, britanic despre un subiect asa necunoscut pt majoritatea dar plin de pasiune si british humour. Am terminat primul sezon la foc rapid, sezonul doi incepe pe aceeasi nota suuuuuuper slow dar quirky si funny.

    Creat de acelasi actor care a dat nastere personajului Gareth din The Office UK, care a si castigat un BAFTA pt Detectorists.


  9. #1549 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Wild Wild Country
    Un documentar facut de Netflix, incepe relativ plictisitor cu povestea unui guru Indian si niste hipioti, insa usor, usor am inteles de unde s-au inspirat cei de la Ubisoft cand au facut Farcry 5. Fascinant

  10. #1550 SP
    Junior Member Undevainaer's Avatar
    Ozark ! 10/10.. cu putina rabdare la primele episoade din sezonul 1.
    Nu uitati ca pe 11 Oct. 2018 apare un nou sezon Supernatural

  11. #1551 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Umbre, serial românesc, nu anticipam că e atât de bun. Văzut, plăcut, mai vreau așa ceva, continuarea, adică sezonul 3, apare în 2019.

  12. #1552 SP
    Member chris diaz's Avatar

  13. #1553 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mda, pai ce pot sa spun? Welcome to 2014


    Daca vrei ceva mai de actualitate romanesc la HBO, avem Hackerville care se lanseaza pe 4 noimebrie, iar din trailer nu pare rau deloc.








    La fel romanesc, mai e fain si Valea Muta. Tot pe HBO.

  14. #1554 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Cu ocazia apropierii Haloween-ului, observand atatea recomandari de filme de groaza pe youtube, am zis sa vad daca este vreun serial de genul interesant pe Netflix.
    Asa am dat de The Haunting of Hill House, al carui thumbail nu promitea mare lucru.
    10 episoade mai tarziu m-a facut sa exprim "asa da!" si sa ii acord nota 10 pe iMDb.
    Este o poveste cu fantome extraordinar de bine spusa, cu niste personaje foarte bine conturate si un setting exemplar. Felul in care acest serial creaza tensiunea si cum reuseste sa plaseze subtil diverse fantome in cadru, nu prea am mai vazut. Te face sa derulezi inapoi si sa incerci sa intelegi ce tocmai ai vazut, daca nu esti putin atent la tot ce iti prezinta.
    Episodul 6 este un tur de forta si este reprezentativ, avand in vedere ca jumatate are loc in prezent si jumatate in trecut, iar regizorul schimba cadrul doar de cateva ori. Majoritatea trecerilor dintr-un plan temporal in altul se realizeaza intr-un cadru continuu foarte reusit.
    Totodata, nu duce lipsa nici de jump-scares, dar acestea nu sunt facute de prost gust, cum suntem obisnuiti din filmele horror recente.
    Recomand cu incredere acest serial care este potrivit atat pentru amatorii genului, cat si pentru cei mai fricosi. Este peste American Horror Story sau altceva de gen. O alta recomandare ar fi sa il urmariti seara, pentru o atmosfera mai buna, mai ales ca este disponibil in 4K DV/HDR.



    Vizionare placuta!

  15. #1555 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Și eu il recomand, mai am doua episoade de văzut.

  16. #1556 SP
    Member westy9009's Avatar
    BodyGuard ( aparut recent pe Netflix ) - serial Britanic reusit cu un twist cum rar se mai aplica . Recomand

  17. #1557 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Gata, l-am terminat și eu. O să las ceva aici pentru cei care l-au văzut
    43 Hidden Ghosts You Missed in "The Haunting of Hill House"
    https://www.imdb.com/video/imdb/vi59554329/

  18. #1558 SP
    Junior Member Pantelis's Avatar
    A vazut cineva Jack Ryan?

  19. #1559 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu cati va uitati la It's Always Sunny in Philadelphia, dar holy s*it, that season end scene. Va aduc aminte ca asta e serialul care ni l-a aratat pe Devito in curu gol iesind dintr-o canapea de piele

  20. #1560 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Watchmen: Official Teaser Trailer



    Filmul mi-a placut

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 81 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts