Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 81 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 1605

Thread: Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale

  1. #1241 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vreau sa vad si eu un serial SF bun, ce îmi recomandați? Outlander, 12 Monkeys, Orphan Black sau Sense8?

  2. #1242 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Încearcă Sense8 man, este super ok

  3. #1243 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    si eu am vazut sense8 si mi-a placut, incepe incet si te plictisesti putin la inceput pana te prinzi de toate cele, dar recomand alt serial sf este the man in the high castel produs de amazon, dupa celebrul roman. este un univers in care cel de-al doilea razboi mondial este castigat de catre nazisti si japonezi

  4. #1244 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si eu vreau un SF bun, dar bun, nu un 7/10
    Ma bate gandul sa ma uit la Star Trek, ala cu Sir Patrick Stewart.

  5. #1245 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Ala merita clar (de fapt toate Star Trek-urile merita)
    ar mai fi:
    Black Mirror (TV Series 2011– ) - IMDb care este scurt
    Utopia (TV Series 2013– ) - IMDb la fel scurt
    Babylon 5 (TV Series 1994–1998) - IMDb - super poveste, ma asteptam sa slab dar mi-a depasit toate asteptarile.
    Awake (TV Series 2012) - IMDb

  6. #1246 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ti-ai recomandat singur in SF bun

  7. #1247 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    As fi vrut totusi ceva de actualitate

  8. #1248 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Se uita cineva la The Path? M-as uita doar pentru Aaron Paul, dar vreau sa aud si cateva pareri
    Eu va recomand Limitless, super fain serial!

  9. #1249 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Peaky Blinders, Anglia imediat dupa primul razboi mondial, Cillian Murphy, parca are 3 sezoane complete deja.

  10. #1250 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Si eu recomand Limitless, daca ati vazut filmul si v-a placut, e imposibil sa nu va placa si serialul, pe langa asta mai joaca si Jennifer Carpenter in el

    Daca sunteti pasionati de MMA/UFC eu va recomand Kingdom un serial forarte bun din punctul meu de vedere.

  11. #1251 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    A aparut sezonul 3 din peaky blinders? Foarte bun serial il recomandasem si eu

    Sent from my D6503 using Tapatalk

  12. #1252 SP
    Senior Member silvian92's Avatar
    In toamna am citit ca apare peaky blinders !!

  13. #1253 SP
    Member Melo's Avatar
    Apare luna viitoare.


  14. #1254 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Recomand si eu serialul Kingdom.
    M-ar interesa ceva pareri despre Blindspot si Quantico. Merita vazute ?

  15. #1255 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Va recomand The 100. Stiu ca a mai fost mentionat, dar serialu asta e ce trebe. Imi place mai mult ca game of thrones.

  16. #1256 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Recomand Suits ! Gabriel Macht in rolul lui Harvey Specter e genial.

  17. #1257 SP
    svg
    Member svg's Avatar
    Daca se permite si postarea unor seriale mai vechi propun spre vizionare seria The Blackadder (1983).
    Serialul se incadreaza in genul sitcom, are 4 sezoane cu tipuri de personaje similare in fiecare sezon (rudele celor din sezonul anterior devin actorii principali).
    Primul sezon este cel mai slab (dupa critici si creatori de asemenea), dar urmatoarele sunt bune.
    Actiunea se petrece in Anglia in mai multe epoci istorice si se preteaza la libera interpretare a acestora si a interactiunilor dintre personaje bazate pe persoane reale si personaje ale caror tipologii poseda o baza larga de caracteristici duse deobicei spre ridicol.
    Notabile sunt: inegalitatea dintre clasele sociale si concluziile ce se trag din aceste interactiuni, jocuri de cuvinte, insult comedy, dead pan comedy.
    Actori: Rowan Atkinson, Toni Robinson, Stephen Fry, Hugh Laurie.
    Daca sunt probleme cu achizitia serialului dati-mi un pm.

    Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

  18. #1258 SP
    Member ragnarlodbrok23's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Va recomand The 100. Stiu ca a mai fost mentionat, dar serialu asta e ce trebe. Imi place mai mult ca game of thrones.
    Ideea serialului e marfa dar eu am renuntat le el pe la jumatatea sezonului 2... Au inceput sa abereze prea mult si l-au complicat inutil.

    Un serial SF ok vazut de mine a fost Revolution (TV Series 2012–2014) - IMDb dar partea nasoala e ca a fost anulat si are doar 2 sezoane.

  19. #1259 SP
    Member eneea's Avatar
    Revolution incepe foarte bine, dar sezonul doi lasa muuuult de dorit, eu l-am continuat din inertie. E nasol ca s-a anulat dupa doua sezoane povestea e lasata in cliffhanger..

    Eu tocmai am termnat How to get away with murder, m-a tinut destul de mult in suspans, chiar daca pe parcurs au cam, exagerat fazele

  20. #1260 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    O lista si de la mine cu seriale mai noi pe care le urmaresc/le-am vazut in in ultimul timp si nu-s mentionate in ultimile pagini
    Lucifer - povestea nu e chiar wow, e salvata la finalul sezonului, dar e foarte funny, 8/10
    Blindspot - foarte bun la inceput, pe la jumatate devine meh, spre final incepe sa se redreseze - 7/10 (e serial cu 20+ episoade in sezon)
    Ballers - un fel de Entourage in lumea jucatorilor din NFL - 7,5/10
    The Brink - parodiaza modul cum USA trateaza conflictul din orientul mijlociu - 7,5/10
    Sleepy Hollow - un fel de supernatural, primul sezon e foarte bun, momentan viitorul lui e incert, sanse mari sa fie anulat - 9/10 primul sezon, 6/10 urmatoarele 2
    Penny Dreadful - majoritatea personajelor supranaturale din era victoriana intr-o singura poveste - 8,5/10
    Into the Badlands - poveste promitatoare, coregrafia scenelor de bataie ok - 7/10
    The Night Manager - 9/10
    Black Sails - pirati!!!!!!!!! - 9/10
    You're the worst - o comedie buna, 8/10
    Manhattan - despre manhattan project - 8.5/10
    Vinyl - record label industry in anii 70 - 8/10

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 81 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul film vizionat / Recomandari filme By MonkY in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 4861 Last Post: 30-12-2022, 02:04
  2. Canale /Seriale de Comedie By Alex Khan in forum Funny
    Replies: 2 Last Post: 24-11-2020, 17:56
  3. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  4. Variante cablu serial ? By Hitman in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 14-08-2014, 11:01
  5. Seriale de comedie By zinodaur in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 58 Last Post: 16-02-2014, 01:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts