Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Hey there!

It looks like you're enjoying Console Games but haven't created an account yet. Why not take a minute to register for your own free account now? As a member you get free access to all of our forums and posts plus the ability to post your own messages, communicate directly with other members and much more. Register now!

Already a member? Login at the top of this page to stop seeing this message.

---

Hello!

Se pare ca iti place Console Games insa nu ti-ai creat inca un cont. Pentru a beneficia de toate avantajele iti ia doar un minut sa te inregistrezi si este gratuit. In plus ca membru poti accesa nelimitat toate functiile acestui website, comunica direct cu ceilalti si participa la concursuri, tournaments, arcade, etc. Multumim anticipat pentru intelegere ! Inregistreaza-te acum !

Daca esti deja membru ConsoleGames.ro si inca iti apare acest mesaj, te rugam sa te loghezi cu userul si parola pentru a nu mai fi deranjat. O zi buna !

Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Recomandari: Filme Horror

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    Recomandari: Filme Horror

    Iata-ne inca o data fata in fata cu sarbatoarea americana numita Halloween. Majoritatea oamenilor sarbatoresc uitandu-se la filme Horror. Aici este problema mea (cel putin), nu stiu la ce filme sa ma uit.

    Rolul acestui thread este sa centralizam atat intrebarile cat si raspunsurile (am vazut 2-3 intrebari pe spambox.. 2-3 pe alte topicuri.. ).

    Sunt deschis la orice propuneri, oricat gore au. Mersi

  2. #2 SP
    Member Skaar's Avatar
    Sincer nu am mai vazut un film horror de cand aveam vreo 10 ani. Acum reteta de succes a unui film horror este: cateva fete pe jumatate dezbracate, cativa tineri care vor sa si-o traga cu acele fete si bineinteles toti sa sfarseasca decapitati intr-o cabana in mijlocul padurii.

    Asa ca iti recomand ceva mai vechi cum ar fi Hellraiser, A Nightmare on Elm's Street sau The Shining.

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    daca vrei sa te sperii calumea iti sugerez The Grudge (oricare) si Shutter (versiunea tailandeza , nu americana ) . Astea si hardcore . Daca nu , atunci ai putea sa te uiti la A nightmare on elm street cum a spus si skaar , sau 1408 , The unborn , 13 ghosts , the ring , Boo ! . White noise , friday 13th ,Alien , The exorcist si multe altele . Vizionare placuta

  4. #4 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Saw (toate)

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    The Grudge, Shutter, The Ring, White Noise, Psycho, Invasion of The Body Snatchers, My Bloody Valentine 3D

  6. #6 SP
    Member octav's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    daca vrei sa te sperii calumea iti sugerez The Grudge (oricare) si Shutter (versiunea tailandeza , nu americana ) . Astea si hardcore . Daca nu , atunci ai putea sa te uiti la A nightmare on elm street cum a spus si skaar , sau 1408 , The unborn , 13 ghosts , the ring , Boo ! . White noise , friday 13th ,Alien , The exorcist si multe altele . Vizionare placuta
    1408 este un film psihologic

  7. #7 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    The exorcism of emily rose

  8. #8 SP
    Member I-Ray's Avatar
    Quote Originally Posted by X Zaktan XI View Post
    Saw (toate)
    saw e mai mult...socant decat horror
    filmele la care m-am ***** pe mine (la figurat) sunt:
    the grudge 1, 2, 3
    the ring 1, 2

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Presupun ca merge in perioada asta si Final Destination...

  10. #10 SP
    Member dogdan's Avatar
    nightmare on elm street,fredy vs jason,drag me to hell,poulterygeist,constantine(stiu e mai mult actiune)

  11. #11 SP
    xLx
    Member xLx's Avatar
    The Nightmare before christmas xD

  12. #12 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    DEAD END(cel cu familia care se duce la rude de Cracium) - NU trebuie sa lipseasca din portofoliul unui iubitor de filme horror.
    DEAD SILENCE - Mult mai bun decat Chucky, mai horror.
    REC - Foarte bun filmul, te tine in suspans pe tot parcursul lui.Gen homemade.
    PARANORMAL ACTIVITY - Foarte bun filmul, te tine in suspans pe tot parcursul lui.Gen homemade.
    BLAIR WITCH - Desi se zice ca e cel mai bun film in gen homemade pe mine nu m-a impresionat mai tare decat cele de mai sus dar totusi e un film bun.
    THE RING - Nu e un film care sa te sperie dar e foarte bine facut cu unele faze terifiante.
    WICKED LITTLE THINGS - O mama cu fica ei se muta intr-o casa langa o fost mina unde lucrau fortat copii.In mina a fost o explozie si copii au murit.Un film foarte bun.
    MIRRORS - Mi-a placut foarte mult la vremea respetiva.
    VENOM - Venom (2005)

    Toate trebuiesc vazute seara, cu lumina stinsa, de preferat singur in camera si cu sunetul cat mai tare.

  13. #13 SP
    Member klausn's Avatar
    Ce recomandati pentru diseara? Seara de HALLOWEEN ?

  14. #14 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    The Orphan, The Uninvited, The Shining, restul de filme pe care as fi putut sa le recomand au fost deja mentionate.

  15. #15 SP
    Member klausn's Avatar
    Pentru diseara am pregatit Tricke'r Treat,am auzit ca e ceva de el,sa vedem

  16. #16 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Emisiunile cu tema electorala ale candidatilor la presedentie.

  17. #17 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Presupun ca merge in perioada asta si Final Destination...
    Final Destination 4 mi s-a parut un horror prost,in unele momente lumea radea,si cand am iesit din sala toata lumea se plangea ca nu a fost bun ca nu stiu ce....pe mine nu m-a impresionat/speriat/socat cu nimic(vazut 3D)
    Celelalte nu comentez pentru ca nu le-am vazut.

    P.S Mi-au placut momentele cand mureau pe rand

  18. #18 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    N-am mai fost speriat de un horror de cand am vazut un film pe la 9-10 ani pe video, pe vremea cand nu existau ratinguri. Culmea e ca l-am vazut chiar cu taicamiu langa mine dar am vazut si cosmaruri noaptea & ****.
    De atunci, nu m-a speriat nici un horror, n-am tresarit la nici o scena, cel mult am clipit des.

    Si ca sa elimin suspansul... acel film este... tananana [Spoiler="tobele_cumva"]http://www.imdb.com/title/tt0098084/[/Spoiler]
    Mi-e frica sa-l revad

  19. #19 SP
    Member octav's Avatar
    de sweeney todd the demon barber of fleet street ce ziceti?merita sa il vad?

  20. #20 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Merita domne...da nu e chiar horror filmu ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Recomandari jocuri horror/thriller/weird pentru PS3. By hamiltonDSi in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 17 Last Post: 10-12-2013, 03:27
  2. Ce filme horror imi recomandati? By StarKiller in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 33 Last Post: 06-03-2012, 01:42
  3. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  4. Horror PSP Games By klausn in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 8 Last Post: 11-08-2010, 21:32

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts