Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Sonisphere Festival 2010

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Sonisphere Festival 2010

    In mai putin de o saptamana incepe cel mai asteptat festival al anului in Romania. 3 zile de heavy metal non-stop cu cele mai tari trupe ale momentului. Line-up-ul zilelor este:

    Vineri, 25 iunie: Orphaned Land, Paradise Lost, Volbeat, Accept, Manowar.

    Sambata, 26 iunie: The Big Four (Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax), headliner Vita de Vie (just joking).

    Duminica, 27 iunie: Luna Amara, Anathema, Stone Sour, Alice in Chains, Rammstein.

    Eu am abonament pe toate cele 3 zile la normal. Manowar si Metallica deja am mai vazut, dar nu strica inca o data. Deci, ne intalnim mai multi acolo sa bem o bere impreuna?

    Sonisphere Romania

  2. #2 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Istrategie you can count on me .Numai sa-mi spui cand se ne intalnim and stuff,trimite-mi un pm.Anyway,am castigat si eu un wallpaper cu Jurnalul National,credeam ca am norocul sa ii intalnesc in carne si oase.Ce se mai,avand in vedere ca am castigat abonamentul pe Metalhead ma asteptam sa ma bata iar norocul lol.

  3. #3 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Probabil ajung si eu dar nu cred ca va doriti sa beti cu mine la concert Metallica.

  4. #4 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar


    Rasko drinking beer lol.

  5. #5 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ne intalnim, sigur. Vine si MisterJuice in ziua a doua. Can't wait for this!

  6. #6 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Deci pana acum suntem:

    Eu
    Istrategie
    MisterJuice
    Rasko(??)

    Eu am abonament pe 3 zile.

  7. #7 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ne intalnim maine la ora 2-2juma in statie la 41?

  8. #8 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Nu stiu unde e statia aia. Eu zic in fata la intrare, nu ne mai complicam atat. Eu oricum vin de la doua, ca vreau sa ma bag cat mai in fata, pentru ca la cat de prost e facut aranjamentul risc sa nu vad nimic daca vin mai tarziu.

  9. #9 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Ok,pai atunci maine la ora 2 in fata la intrare.Te sun eu cand ajung si invers .


    Apropo,tramvaiele nu mai merg de la 11:04 vineri si 11:15 in weekend.Stupid as hell....

  10. #10 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Super prima zi. Manowar trebuia sa fie clar headliner, lumea pentru ei venise, dupaia au plecat destul de multi de la Accept, dar si Accept au fost buni, doar ca publicul nu prea avea chef sa ii vada, toti erau acolo pentru Manowar.

    Anyway, azi e ziua cea mare: The Big Four. De la doua sunt acolo, can't wait!

  11. #11 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Nu sunt cine stie ce pozele,dar macar sunt .
    Attached Images Attached Images imag0002.jpg imag0003.jpg imag0005.jpg imag0007.jpg imag0008.jpg imag0009.jpg imag0010.jpg

  12. #12 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    A fost foarte tare aseara. GENIALI Anthrax, Megadeth(pacat ca nu au cantat mai mult), Slayer si nu in ultimu rand METALLICA \m/ . Nu o sa uit niciodata concertul de aseara.
    Mi-a facut placere sa ii cunosc pe andreicristian si istrategie ! Sper sa ne mai vedem si la concertele viitoare.
    Scuze ca nu am pus mai multe cu Metallica, dar acolo mai mult am filmat !
    Attached Images Attached Images picture-045.jpg picture-040.jpg picture-051.jpg picture-054.jpg picture-053.jpg picture-072.jpg picture-074.jpg picture-084.jpg picture-085.jpg picture-089.jpg picture-093.jpg

  13. #13 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    Si mai am una si cu James si un video. lol

    Attached Images Attached Images picture-090.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Si mie mi-a facut placere MisterJuice ,mersi pentru poze.
    Eu pot sa spun ca am avut cel mai mare noroc din lume,am avut un prieten cu un bilet pentru Meet&Greet Metallica,a stat 2 ore cu ei si i-a dat 2 bilete pentru Golden Circle si a venit dupa mine.Din pacate,era mult prea plin la Golden sa stam si a trebuit sa ne mutam la Normal,oricum..abonament castigat pe Metalhead,Golden Circle adus moka...Din pacate nu am putut sa ajung la Lunara Amara/Alice in Chains/Rammstein din cauza unor probleme/treaba,eh,asta e,la anu'.Ziua 2 a fost cea mai tare imo,a inceput Vita de Vie care sincer sa spun a fost o surpriza(alaturi de Orphaned Land din prima zi),dupa Anthrax care au reusit sa ne incalzeasca,un Megadeth plin de viata cu Dave Mustaine care era pus pe sotii,Holy Wars la inceput Holy Wars la sfarsit(ma rog,ce mai ramasese din melodie),Slayer,care pe mine nu prea m-au impresionat,foarte multi cretinoizi,90% din persoane au fost de nota 10,dar au mai ramas betivii,care impingeau,dadeau cu pumnii,faceau orice sa ajunga la gard,ma bucur ca au primit papara de la un tip de 2m lol.Metallica nu mai zic,s-a meritat chinul de stat in picioare de la ora 13:00 pana la 23:30,imi pare rau doar ca a spus Hetfield "scream for me BUDAPEST",eh,se iarta .Organizarea a fost de toata jena sincer,30 de toalete pentru 50k de persoane,e bataie de joc.Nu tu culoar pentru intrat/iesit,bataie de joc sa te impingi printre miile de fani.Per total,a fost super tare,poate la anu' o sa fie si mai si.
    Attached Images Attached Images 12.jpg 13.jpg 14.jpg 16.jpg 15.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg 21.jpg

  15. #15 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Hai sa va zic si parerile mele despre festival:

    Organizare: buna, eu nu am simtit-o decat la inceput cand am intrat pentru ca dupa ce ma puneam la gard nu ma mai miscam de acolo, dar a fost bere si mancare la discretie.

    Locatia OK, dar se putea face curat pe jos totusi.

    Si acum concertele:

    Ziua 1: Orphaned Land m-au amuzat cu stilul vestimentar ("Jesus, welcome to Bucharest!")
    Paradise Lost sunt o trupa buna, desi nu am ascultat genul pana acum mi-au placut, doar ca au avut sunet foarte prost.
    Volbeat mi se pare o combinatie foarte nasoala de genuri si au cantat prea mult.
    Manowar au fost foarte slabi fata de 2009, au stat 10 minute sa vorbeasca si sa isi rupa corzile de pe bas in conditiile in care au avut o ora de cantat, doar 9 melodii pentru Bucuresti din pacate.
    Accept, singura trupa care a meritat vazuta in prima zi, un show old school pe cinste, inceput cu Metal Hearth si terminat cu Balls to the Wall, ziua s-a terminat cu bine pana la urma, desi au fost putini spectatori si la Volbeat si Manowar a plouat.

    Ziua 2: Vita de Vie nici nu conteaza.
    Anthrax, super tare. Mi-a placut ca au cantat Heaven & Hell, setlistul a fost OK.
    Megadeth au avut un concert bun. Chris Broderick a fost cel mai bun chitarist de la festival dupa mine.
    Slayer au rupt tot. Thrash Metal dus la extrem, multe clasice cantate.
    Metallica au avut un show perfect. Eu nu am observat cand a zis Budapest, probabil ca eram in extaz. Deja stiam fiecare cuvant pe care o sa il spuna James, in mare cam acelasi concert ca in 2008.

    Ziua 3: Luna Amara au avut probleme tehnice cu chitara.
    Anathema au avut si ei mici probleme, nu imi place muzica pe care o canta.
    Stone Sour au fost super tari, in caz ca nu stiti vocalul si chitaristul de la Slipkot sunt si in Stone Sour.
    Alice in Chains ii asteptam de mult timp si nu m-au dezamagit, o trupa foarte buna, care inca nu a apus.
    Rammstein, no comment. Cel mai tare show pe care l-a vazut Romania si pe care l-am vazut eu pana acum. Nu se compara nici cu AC/DC nici cu Rolling Stones (daca isi mai aminteste cineva de concertul ala) pentru ca a fost mult peste asteptarile mele.

    Sper sa se faca si la anul, cu mai multe trupe si poate si cu Mastodon, care au fost anulati din pacate anul asta.

  16. #16 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Va invidiez de imi rod unghiile cu ciuda!!! Din pacate nu am putut sa ajung... Cred ca a fost cel mai mare eveniment rock din istoria Romaniei....
    Mda, in fine...

    Istrategie, ce melodii au mai cantat Accept("can't stand the night" sau "winter dreams")? Totodata, stie cineva playlist-ul Metallica de la concert?

  17. #17 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Pentru Stone Sour vroiam sa vin, dar nu a fost sa fie. Are cineva poze/filmulete de la Stone Sour?

  18. #18 SP

  19. #19 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Quote Originally Posted by Pizzi View Post
    Pentru Stone Sour vroiam sa vin, dar nu a fost sa fie. Are cineva poze/filmulete de la Stone Sour?

    Uite aici Primele filmari cu Rammstein, Alice In Chains, Stone Sour si Anathema la Sonisphere 2010 | METALHEAD

  20. #20 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Numai pot de ciuda ca nu i-am vazut pe Rammstein. Sper sa mai vina in Romania, are idee cineva?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Sonisphere 2011 By andreicristian9 in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 7 Last Post: 06-02-2011, 15:40
  2. House Parade Festival 2010 @ Timisoara By LeGenD in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1 Last Post: 30-07-2010, 01:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts