Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 244 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 196 ... LastLast
Results 1,901 to 1,920 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1901 SP
    Member TheSpider's Avatar
    Tekken 6.5/10
    destul de bun filmul,dar finalul e dezamagitor...pacat pana spre final a fost chiar bun pt un film facut dupa un joc.

  2. #1902 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    The Breakfast Club - 10/10

  3. #1903 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Tekken 8.5/10

    +mi-a placut la nebunie tot la el (sound-ul in special muzica, design-ul, o parte din cast, actiunea) cu exceptia a urmatoarelor doua lucruri:
    -dialogul are nevoie de mici imbunatatiri
    -acting needs more spirit put into it, cel putin la cativa actori.

    Dupa ending se pare ca exista posibilitatea unei continuari abia astept XD.

  4. #1904 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Quote Originally Posted by Cata25 View Post

  5. #1905 SP
    Member Cata25's Avatar


    John Q - 7/10

  6. #1906 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post

  7. #1907 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    District 9 10/10 loved it.

  8. #1908 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Alte 5 review-uri:

    Get Him to the Greek - 7/10

    + Jackie Q
    + P Diddy (nu credeam ca o sa amuze atat de mult acest individ, mai ales in calitatea de actor)
    + Melodiile lui Jackie Q (perverse )
    + Jonah Hill care il ador dupa rolul din Superbad (9/10)

    -Russel Brand
    -chestiile scarboase din film
    -poveste foarte comuna si previzibila

    (Jackie Q in actiune)


    Death at a Funeral - 6/10

    + Castingul ( Chris Rock, Martin Lawrence, James Marsden, Danny Glover, Luke Wilson etc) - acesta fiind si singurul lucru care m-a facut sa vizionez filmul
    + Este evident ca prestatia lui James Marsden salveaza filmul, toate scenele in care apare te fac sa razi cu pofta (personajul lui inghite o pastila din cauza durerilor de cap(parca, sau din cauza emotiilor intalnirii cu viitorul tata socru), dar acea pastila nu este ceea ce pare, ci reprezinta un compus derivat a unor droguri usoare ce il fac sa 'zboare pe alta planeta')

    - evolutia proasta a tuturor actorilor in afara de Dl Marsden (jos palaria)
    - lipsa flerului
    - Tracy Morgan care a inceput sa ma calce pe nervi cu rolurile sale din Cop Out si acest film

    Knight & Day - 7,5/10

    + Reaparitia lui Tom Cruise pe marile ecrane
    + Contrastul dintre cele doua personaje
    + glume bune si inteligente (nu foarte multe la numar)

    - incadrarea necorespunzatoare in categoria de filme din care face parte
    - nu prea am ras, dar am zambit

    Salt - 6,5/10

    Nu ma dau in vant dupa Angelina Jolie si nici dupa acest film. Am fost oarecum fortat sa vad acest film si regret acest lucru Nu m-a impresionat absolut deloc, avem asteptari mult mai mari de la acest film... pur si simplu m-am plictisit si nici nu mi-am dat seama cand s-a terminat, filmul fiind un fiasco total.... sunt satul de filmele americane care scot rautatea rusilor in fata (cum au rapit ei copii americani pentru a-i transforma in niste 'cyborgi' pentru misiunile lor ultra secrete care se vor desfura in viitorul extra indepartat). Vedeti-l acasa daca aveti de gand, la cinema nu merita!

    The Last Airbender - 7/10

    Ii dau nota mare pentru ca mi-a placut povestea, efectele vizuale si pentru ca nu am vazut serialul animat. Sunt sigur ca daca il vedeam nota ar fi fost la fel ca a celor care sunt fani a acestei povesti. Prestatia actorilor este oribila, ajunsesem la un moment dat sa imi astup urechile si sa citesc traducerea atunci cand deschidea gura Nicola Peltz/ Katara.
    Imi pare rau de acest film, chiar eram nerabdator sa-l vad si cand am aflat ca se doreste cel putin o trilogie eram dar din pacate prestatia actorilor => prestatia la box office lasa viitorul acestei francize intr-o enigma totala.... Producatorii ar trebui sa riste si ca sa aibe succes ar trebui sa schimbe cel putin jumatate de actori din prima parte..... Pot spune ca a fost un film horror



  9. #1909 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    100/10 pentru EXPENDABLES... THIS MOVIE ROCK!
    Attached Images Attached Images expendables-732875l.jpg

  10. #1910 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Acest film piatra?lol Ai uitat s-ul .


    Donnie Darko-revizualizat a 12931318391'mia oara,superb.Nu ma lasa sufletul sa ma uit la S.Darko.Unele filme nu ar trebui sa aibe continuari.

  11. #1911 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Centurion - 9/10

    Bun, merita vazut.

  12. #1912 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Acest film piatra?lol Ai uitat s-ul .


    Donnie Darko-revizualizat a 12931318391'mia oara,superb.Nu ma lasa sufletul sa ma uit la S.Darko.Unele filme nu ar trebui sa aibe continuari.
    scuze... nu o să se mai repete! si filmul poate fi considerat o piatra de temelie pentru filmele de actiune

  13. #1913 SP
    Banned FormableTube's Avatar
    Friday(1995)-Am murit de ras lol
    10/10
    +Ice Cube
    +Umor de calitate
    +Negrii
    Merita vazut ca si alte filme de genul:How High,Don't be a menace...

  14. #1914 SP
    Junior Member B1labong's Avatar
    American History X 10/10
    Nazis, guns and ****.

  15. #1915 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Shrek Forever After 3D - 6.5 / 10

    Amuzant la unele faze si bine realizat dpdv grafic. Nu am inteles de ce l-au facut in 3D, ca a avut mult prea putine faze in 3D cu adevarat. Un film mediocru, fara nimic neasteptat. Au incheiat o serie bunicica, cu un film destul de slab.

    Shrek Forever After (2010)@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTY0OTU1NzkxMl5BMl5BanBnXkFtZTcwMzI2NDUzMw@@._ V1._SX94_SY140_.jpg@@AMEPARAM@@BMTY0OTU1NzkxMl5BMl 5BanBnXkFtZTcwMzI2NDUzMw@@@@AMEPARAM@@SX94@@AMEPAR AM@@SY140
    Attached Images Attached Images shrek4.jpg

  16. #1916 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Salt
    "Nu m-a impresionat absolut deloc, avem aşteptări mult mai mari de la acest film... pur şi simplu m-am plictisit si nici nu mi-am dat seama c�nd s-a terminat, filmul fiind un fiasco total.... sunt satul de filmele americane care scot răutatea ruşilor in fata (cum au răpit ei copii americani pentru a-i transforma in nişte 'cyborgi' pentru misiunile lor ultra secrete care se vor desfășura in viitorul extra �ndepărtat"
    scofield91
    Ii dau dreptate in tot ce a spus... filmul se putea fi mai bun dar sincer după EXPENDABLES acest film mi s-a părut un rahat pe bețișor

    2/5
    nu se merita vazut... mai bine va duceti la EXPENDABLES de 3 ori...
    Attached Images Attached Images salt-2364187-121.jpg

  17. #1917 SP
    Member HawK's Avatar
    Salt 8/10
    Attached Images Attached Images salt-11.jpg

  18. #1918 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Pepper 5/3.

    Ah stai.. asta nu-i thread-ul in care scriem un film si 2 numere la intamplare.

  19. #1919 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    e nota... in cazul meu e un film de nota 2 adica merita sa-l vezi si sa il uiti si 5 inseamna ca merita sa-l cumperi in original... Scuze daca am gresit cu ceva...

  20. #1920 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    @dristiandark,nu cred ca se referea la tine.Pardon,sigur nu se referea la tine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 96 of 244 FirstFirst ... 46 86 94 95 96 97 98 106 146 196 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts