Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 244 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast
Results 1,961 to 1,980 of 4862

Thread: Ultimul film vizionat / Recomandari filme

  1. #1961 SP
    Member HawK's Avatar
    The Expendables
    9/10
    A fost un film awesome!

  2. #1962 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    KING OF FIGHTERS
    un căcat de film! ZERO BARAT! Un film care nici nu ar trebui exista... pentru curiosi link mai jos
    Attached Images Attached Images king-fighters-movie.jpg

  3. #1963 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Despicable Me - 8 / 10

    O comedie frumoasa, cu destule efecte 3D cat sa merite sa suporti acei ochelari mizeri din cinema-uri.

    + minions-ii galbeni sunt absolut geniali si au niste voci criminale (sper sa faca un film numai cu ei )
    +copila mica e super scumpica

    -
    Attached Images Attached Images despicable-me.jpg despicable_me8.jpg

  4. #1964 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    tot referitor la despicable me

  5. #1965 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    That 70's Show


    Un serial care a intrat in topul meu incepand cu primul episod. Toate sezoanele sunt la fel de bune, toti actorii joaca incredibil de bine, soundtrack ul este foarte bun, ideea este originala. Imi pare foarte rau ca s a terminat.


    10/10
    Flawless
    Attached Images Attached Images 70s-show-danny-masterson-324154_1024_768.jpg mila-kunis-70s-show-0210-lg-31694717.jpg

  6. #1966 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Robin Hood 8.5

    Simpatic, singura chestie enervantă a fost prezența unor critici de film care m-au deconectat pe toată durata filmului.
    Attached Images Attached Images robin-hood.jpg

  7. #1967 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Ma asteptam la mai mult din partea filmului... 7/10 Nu e grindhouse cum au fost celelalte filme... slab...
    Attached Images Attached Images machete-101906l.jpg

  8. #1968 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    The Ring - 9/10 (Must See)

    Am vrut un horror. Genul de horror la care te sperii. Nu m am speriat aproape deloc pe parcursul filmului, exceptia fiind scena cand vede tipa blonda caseta pentru prima oara, pentru ca m am trezit cu un paianjen (ma sperie paianjenii, deh) care coboara de pe tavan fix in fata ochilor. I killed that motherfu*ker.

    Ma asteptam sa ma bag sub cearsaf de frica, avand in vedere cata lume mi a zis de cat de scary e, si ce traume au avut vre o saptamana dupa ce au vazut filmul.
    Nu sunt genul de om care ma sperii greu (ma sperie paianjenii, deh), dar nici usor.

    Cam asta este motivul pentru care i am dat 9/10.
    In rest, povestea e de nota 10, actorii joaca foarte bine, filmul este foarte fain realizat creeand atmosfera necesara unui astfel de film.

    Filmul l am vazut singur, cu lumina stinsa, liniste totala in casa si draperiile trase (to keep the monsters away).


    Alte filme vazute recent:



    Friday - 9/10 (Must See)

    O comedie cu negri foarte reusita, la care razi cu pofta. De abia astept sa l revad, la anul.



    How High - 9/10 (Must See)

    Inca o comedie cu negri foarte buna.

    Niggers- check
    Weed - check
    More weed - check
    Weed growing lab - check
    More niggers - check
    Ghosts - check. wait, what ?



    Public Enemy - 10/10 (Flawless)

    Erm...just watch it. E cu mafie xD.
    Attached Images Attached Images thering_samara_.jpg mzi.wfdmsori.227x227-75.jpg how-high-933-30.jpg public-enemies-poster.jpg

  9. #1969 SP
    Member al3xultimate's Avatar
    Maybe a lil bit late but... "The day the Earth stood still" 9/10 Ar fi trebuit mai multe replici intre acel extraterestru si personajul principal,dupa parerea mea se intelegeau mai mult prin semne/priviri

  10. #1970 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Iron Man 2 (2010)@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTM0MDgwNjMyMl5BMl5BanBnXkFtZTcwNTg3NzAzMw@@._ V1._SX94_SY140_.jpg@@AMEPARAM@@BMTM0MDgwNjMyMl5BMl 5BanBnXkFtZTcwNTg3NzAzMw@@@@AMEPARAM@@SX94@@AMEPAR AM@@SY140 9/10

    Pura actiune :X

    + Mikey Rourke
    + Scarlett
    + Dronele
    + Soundtracku' ( AC/DC )
    + Efectele speciale + sunetu'

    - intrarea pe scena la inceput care e lame...

  11. #1971 SP
    Member HawK's Avatar
    Robin Hood 9/10
    A fost un film super!
    Attached Images Attached Images robin-hood-2010.jpg

  12. #1972 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Blue Mountain State - 9.5/10 (Must See)

    E serial. E comedie. E bautura. E droguri. E femei, e frumoase. E sex. Faci pe tine de ras. E glume bune. E baieti (fotbalisti). E fotbal, e american. E un fel de American Pie. E Blue Mountain State.



    E capra.
    Attached Images Attached Images blue_mountain_state_xlg.jpg blue_mountain_state_ver2_xlg.jpg

  13. #1973 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Repo Men (2010)@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMjA4MTUxODM0MV5BMl5BanBnXkFtZTcwMDg3MTgwMw@@._ V1._SX88_SY140_.jpg@@AMEPARAM@@BMjA4MTUxODM0MV5BMl 5BanBnXkFtZTcwMDg3MTgwMw@@@@AMEPARAM@@SX88@@AMEPAR AM@@SY140 10/10

    + Forest Whitaker
    + Soundtracku'
    + Ideea unui viitor in care o sa bata la usa omului sa ii ia inima / ficatu e dementiala ..nu m-ar mira sa avem un viitor de genu asta.
    + Finalu' superb
    + Scena sadica / erotica de la sfarsit

  14. #1974 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Salt - 8/10

    Per total un film bun, nu mi-a placut faptul ca Angelica este lovita din 10 in 10 minute in film lol

    Zombieland 9/10

    Cred ca al 2-lea film din "topul" meu pt. filme cu zombie (dupa Dawn of Dead).. un film frumos, amuzant
    Attached Images Attached Images cinema-adela-marcov-salt11.jpg zombieland01.jpg

  15. #1975 SP
    Senior Member boga's Avatar
    The Expendables - 8/10 - the action movie genre at its best.

    Cast impresionant, multe replici pline de umor, multe explozii bine realizate, bodycount pe masura. Cel mai bun film al lui Stallone, unul dintre cele mai bune ale lui Schwarzenegger /la egalitate probabil cu Hercule la New York/.

    Must-see pentru fanii oricaruia dintre actorii din cast si pentru fanii action movies in general. O optiune cel putin interesanta pentru restul.
    Attached Images Attached Images expendables24.jpg

  16. #1976 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    unul dintre cele mai bune ale lui Schwarzenegger /la egalitate probabil cu Hercule la New York/.
    Glumesti, nu ? Omu ala apare maxim 5 minute si are 3 replici...

  17. #1977 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Glumesti, nu ?
    Da. Insa nu pot sa nu recunosc ca, desi cred ca i-am vazut majoritatea filmelor, am o parere destul de proasta despre calitatile sale actoricesti /de unde deriva si ironia/. Nota 10 in schimb pentru Arnold culturistul

  18. #1978 SP
    Member HawK's Avatar
    Iron Man 2 - 2nd time 10/10
    Thor - scene after credits
    Attached Images Attached Images iron_man_2_1271185524_2010.jpg

  19. #1979 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    Da. Insa nu pot sa nu recunosc ca, desi cred ca i-am vazut majoritatea filmelor, am o parere destul de proasta despre calitatile sale actoricesti /de unde deriva si ironia/. Nota 10 in schimb pentru Arnold culturistul
    Sunt sigur ca daca ar fi jucat Al Pacino, De Niro , Anthony Hopkins, Sean Connery, Jack Nicolson in "Commando", "Terminator", "Total Recal", "Conan" etc; ai fi avut o alta parere si despre acesti actori. Sunt filme care sunt adresate unor anumiti actori si care trebuie sa joace asa cum le cere "scenariul".

  20. #1980 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ce am vazut eu recent? Destule filme. Am sa incep, in acest post, cu filmele care m-au plictisit sau dezamagit.

    Twilight Saga: Eclipse. 0/10

    Daca nu aparea acel Volvo dragut, din cand in cand, as fi fost tare dezamagit... Asa, regret doar ca nu am vazut filmul la Orange film ci la pret full. Ah, si mai regret ca nu am luat floricele sa mananc. Eram 5 oameni in sala, numai eu si prietena mea nu aveam floricele. Sunetul popcornului rontait ma exaspera si ma tinea treaz, in acelasi timp.
    Poveste trasa de par, actiune putina, multe discutii si momente siropoase, nimic interesant pentru orice baiat intreg la minte.

    Splice. -2(minus doua puncte)/10

    Ma plictiseam cu un coleg. Ce sa facem noi? Hai sa mergem la filmul cel mai creepy din program. Ne-am trezit singuri in sala, la un film low budget in care toata lumea juca sub orice critica... Prin toata lumea ma refer, desigur la cele doua (trei, daca punem si creatura la socoteala) personaje principale, in rest neavand decat personaje episodice, mai inutile decat recuzita. O poveste clasica, deja cliseu, in care cateva gene sunt combinate si pam pam iese o chestie mica si odioasa, care devine foarte rapid o chestie mare si odioasa, fara elemente de horror sau actiune, pana in ultimele momente. ATENTIE, cei slabi de inima sa nu vada acest film. Inceputul o sa va plictiseasca, daca nu chiar o sa va adoarma, o sa va amorteasca simturile, ca finalul sa va oripileze! Nu credeam ca Adrien Brody o sa se coboare la un asa rol...

    Citez dintr'un comment de pe IMDB:
    Attached Images Attached Images 1275420964-splice-brody-baby.jpg splice-246486l.jpg eclipse-movie.jpg eclipse-poster-movie.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 99 of 244 FirstFirst ... 49 89 97 98 99 100 101 109 149 199 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ultimul serial vizionat / Recomandari seriale By Mika in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 1604 Last Post: 30-05-2021, 00:56
  2. Ultimul serial vizionat! By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 75 Last Post: 17-02-2015, 22:06
  3. Replies: 0 Last Post: 12-01-2013, 21:26
  4. Recomandari filme cu vampiri sau werewolves please. By Strike105X in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 14 Last Post: 03-12-2011, 23:50
  5. Recomandari: Filme Horror By trickz in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 03-12-2009, 19:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts