Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Trupe mari de Rock in Romania

  1. #1 SP
    VIP Member Donely's Avatar

    Thumbs up Trupe mari de Rock in Romania

    In sfarsit de ceva vreme intr-un peisaj dominat tot mai mult de manele si alte porcarii de poluare fonica caci altfel nu le pot zice, au inceput sa vina si pe la noi trupe mari de rock ca Judas Priest, Iron Maiden, Metalica, Def Lepard, Withsnake, Roling Stones si poate ca lista nu se va opri aici. Inseamna ca Rock-ul nu a murit in Romania. Daca ati fost pe la concertele astea si vreti sa impartasiti impresi si sa schimbati pareri puteti sa o faceti chiar aici acum

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Rock will never die bro !
    Dar totusi e bine ca a inceput sa se miste si in Romania partea asta de organizare...
    Din pacate, nu au reusit sa-mi organizeze si mie timpul liber, astfel incat mi-am pus my old CD's si mi-am imaginat ca sunt in multime. Rock on

  3. #3 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Rock will never die bro !
    Dar totusi e bine ca a inceput sa se miste si in Romania partea asta de organizare...
    Din pacate, nu au reusit sa-mi organizeze si mie timpul liber, astfel incat mi-am pus my old CD's si mi-am imaginat ca sunt in multime. Rock on
    Lasa bro data viitoare te iau pe sus . Pana atunci uite niste poze cu Judas Priest de la concertul sustinut pe 11 iulie de la Romexpo din cadrul B'ESTFEST Aftershock.
    "Atunci cand canti de aproape 40 de ani, nu stiu daca mai conteaza varsta pe care o ai, numarul de albume vandute sau chiar faptul ca la apusul carierei scoti un album concept cum e Nostradamus. Doar cand scrii sau rostesti numele de Judas Priest simti anii grei din spatele trupei, miile de concerte live, Milioanele de fani carora le-au cantat, si inevitabil te gandesti la Painkiller, Breakin' The Law sau Rock Hard, Ride Free. De fapt Rock Hard, Ride Free reprezninta exact trademark-ul trupei britanice, poate combinat cu scream-urile lui Rob Halford"
    Sursa Revista de Muzica ROCK si METAL - METALHEAD.ro

    Si un videoclip Judas Priest - Metal Gods: http://www.metalhead.ro/Videoclip-Ju..._Gods-160.html
    Attached Images Attached Images 2658646925_07dd38d0a3_o.jpg 2658648159_0739f046bc_o.jpg 2658649301_1e83d5acab_o.jpg 2659473498_db9495d136_o.jpg 2659474580_f2f0b930cd_o.jpg 2659475790_52aa45ec32_o.jpg

  4. #4 SP
    Xtm
    Banned Xtm's Avatar
    Si ceva poze de la maiden,ca tot au fost ieri in Romania.Daca a fost cineva de pe aici, poate ne spune si noua cum a fost
    Attached Images Attached Images i.jpg 22287.jpg 22308.jpg 22315.jpg

  5. #5 SP
    Member felixxx's Avatar
    eu am fost la maiden (l-am recunscut din pozele de pe forum si pe h0stile cred ca era cu sotia), a fost dementa totala. foarte multe lume, bruce e un mare talent si ca majoritatea artistilor straini suna pe scena mai bine decat pe cd. a fost cam cald, organizarea acceptabila (cu exceptia faptului ca s-a dat drumul la intrare cam tarziu fata de ora anuntata) si surprinzator o gramada de domnisoare cu varste cuprinse intre 18 si 20 de ani, ceea ce pentru un barbat insurat oricum nu conta
    ca un top personal, dupa apocalyptica si lacrimosa asta a fost cel mai bun concert ever in romania. si nu cred ca am ratat ceva.

  6. #6 SP
    Member Arslany's Avatar
    Quote Originally Posted by Xtm View Post
    Si ceva poze de la maiden,ca tot au fost ieri in Romania.Daca a fost cineva de pe aici, poate ne spune si noua cum a fost
    A fost o atmosfera NEBUNA, asa cum trebuia sa fie. Nu prea si-a avut rostul cand ne-a povestit ala ce carnati a mancat el in Romania.
    A fost si Marlanu de la Trasniti in Nato.

  7. #7 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Sa nu uitam de Alice Cooper, Marilyn Manson si Deep Purple de anul trecut.

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Am fost pe 23 iulie la Metallica in Bucuresti. Ce sa zic? Ii asteptam de o viata, a fost un concert incredibil si cred ca am fost cat se poate de aproape de nirvana.

  9. #9 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Noul album ACDC, intitulat Black Ice, a fost downloadat de pe BitTorrent de peste 400.000 de ori, din 7 octombrie, cand albumul a ajuns ilegal pe Internet.

    Data lansarii oficiale Black Ice este 20 octombrie.

    Noul album AC/DC nu va fi disponibil online in mod legal, au anuntat managerii trupei.

    Potrivit unor surse apropiate formatiei, este posibil ca Sony Music, casa de discuri a formatiei AC DC, sa fi lansat cateva copii false ale albumului, pentru a potoli elanul fanilor prea entuziasmati.

    Albumul a creat controverse inca din momentul in care managementul formatiei a anuntat ca Wal-Mart va fi unicul distribuitor al materialului.

    Magazinele de CD-uri din Statele Unite erau pe cale de a sabota reteaua Wal-Mart, distribuitorul exclusiv al noului album AC DC.

    Acestea erau decise sa faca rost si sa puna in vanzare noul album AC DC, la un pret cu mult mai mic decat cel la care poate fi achizitionat in reteaua Wal-Mart. Ulterior, s-a ajuns la o intelegere intre acestea si reteaua Wal-Mart.
    Anul viitor este posbil sa ii vedem si la noi in tara.

    Sursa Revista de Muzica ROCK si METAL - METALHEAD.ro

  10. #10 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Super tare concertul Metallica. Am fost si eu acolo. Pot spune acelasi lucru si despre Black Ice. Ii astept sa vina in Romania. Pana una-alta, s-a anuntat concert Depeche Mode pe 16 mai 2009. Abia astept sa ii mai vad inca o data, dupa concertul din 2006.

  11. #11 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    OMG! S-au mai anuntat Motorhead si Hammerfall!

  12. #12 SP
    Member MisterJuice's Avatar
    What, Motorhead !? Cand !?

  13. #13 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Pe 2 iulie: B'ESTFEST

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Super concert ieri la Arenele Romane: Queensryche si Limp Bizkit!


  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Am fost aseara acolo , au meritat cele 4 ore in ploaie !



    Neaparat intrati pe link , inregistrarea este HD

  16. #16 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Mersi pentru link. Ambele trupe au fost super tari!

  17. #17 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Peste ~17 zile �n inima Sibiului -> ARTmania Festival '09 (17-19 Iulie)

    Nightwish
    Opeth
    My Dying Bride
    Tristania
    Pain


    ...distracție plăcută!

    Attached Images Attached Images 210-x146.jpg

  18. #18 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Vine cineva maine la B'estfest Aftershock ? Din pacat am luat biletele prea tarziu, si am apucat doar gazon B, insa cred ca nu conteaza prea mult. Oricum, ma duc doar pentru Trooper si MANOWAR !!! De restul nu am auzit si nici nu ma prea intereseaza.

  19. #19 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Vreau sa va spun ca spectacolul de aseara a fost cel mai tare spectacol din viata mea ( si singurul de o asemenea anvergura deocamdata, dar ma rog ) ! Trooper au fost super ca intotdeauna, dar nu ii baga nimeni in seama, toti mancau . Apoi Holy Hell, si Holy Hell cred ca m-am indragostit de solista ! :X Si apoi... the warriors, the MEN, the ones and only MANOWAR. Oameni luati din public, generatoare explodate, glume pe seama altor trupe uriase si multe altele.

    Abea astept sa cumpar DVD-ul xD

  20. #20 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Am fost si eu ieri la Manowar. A fost un concert bestial. Pacat de sonorizare si de problemele cu generatorul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. A murit Gary Moore, unul dintre cei mai mari artisti Rock. R.I.P By Donely in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 9 Last Post: 08-02-2011, 15:52
  2. Concerte Pop-Rock/Rock & Heavy 2010 By Painkiller in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 61 Last Post: 22-06-2010, 22:39
  3. Titluri mari in vara pentru Wii By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 25-02-2010, 15:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts