Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Stargate

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Stargate

    Nu ma indoiesc ca exista si aici fani ai serialului Stargate... prin urmare deschid un thread dedicat acestuia. Din pacate, cam tarziu, in special pentru Stargate Atlantis... tocmai am terminat seria 5, si vroiam sa intreb daca vor mai continua filmarile la el ? Intreb pentru ca mi-a soptit cineva ca nu se mai doreste o noua parte... and that's baaaaad, because I love John Shepperd's style

    P.S. Si ceva poze cu personajele din Atlantis
    Attached Images Attached Images stargate_atlantis_atl-20heroes_of_atlantis_1024.jpg stargate_atlantis_desktop_02_1152.jpg stargate_atlantis_gateworldsgas4promo009lg.jpg stargate_atlantis_sg1_10_1152x870.jpg stargate_atlantis_sga_wallpaper5.jpg stargate_atlantis_sga_wallpaper06.jpg stargate_atlantis_stargate_atlantis_1042005113908am443.jpg stargate_atlantis_stargate_atlantis_team_season_2.jpg stargate_atlantis_stargate-atlantis_014.jpg stargate_atlantis_steve.jpg stargate_atlantis_tv_stargate_atlantis04.jpg stargate_atlantis_wraith-stargate-atlantis-635421_1152_864.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    And a few more pics
    Attached Images Attached Images stargate_atlantis_beckett.jpg stargate_atlantis_carter.jpg stargate_atlantis_ford.jpg stargate_atlantis_keller.jpg stargate_atlantis_mckay.jpg stargate_atlantis_woolsey.jpg stargate_atlantis_ronon.jpg stargate_atlantis_sheppard.jpg stargate_atlantis_teyla.jpg stargate_atlantis_weir.jpg stargate_atlantis_replicator.jpg stargate_atlantis_12teylaswall.jpg

  3. #3 SP
    Junior Member shimrut's Avatar
    Nu se mai continua serialul din pacate Sezonul 6 este ultimul sezon. Din ce am citit se pare ca vor sa se concentreze mai mult pe noul serial Stargate ce va aparea.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by shimrut View Post
    Nu se mai continua serialul din pacate Sezonul 6 este ultimul sezon. Din ce am citit se pare ca vor sa se concentreze mai mult pe noul serial Stargate ce va aparea.
    Stai ca nu inteleg... Acum tocmai s-a incheiat sezonul 5. Spunand ca sezonul 6 este ultimul, inseamna ca se continua... nu mai inteleg. Anyway, ar fi pacat sa renunte. E poate unul din cele mai reusite seriale S.F.

  5. #5 SP
    Junior Member shimrut's Avatar
    My bad. Am avut impresia ca a avut 6 sezoane in loc de 5 Da, sezonul 5 este ultimul si pe urma no more John Sheppard & co.
    Si incepuse sa-mi placa Woolsey

  6. #6 SP
    Junior Member dog_tag's Avatar
    e chiar nasol ca nu se mai continua, insa din cate am inteles acum se concentreza pe urmatorul stargate, adica pe universe care se lanseaza pe 2 octombrie sub forma unui film de 2 ore urmat de episoade ca la atlantis sau sg-1 oricum i'll miss ronon and his style

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dog_tag View Post
    e chiar nasol ca nu se mai continua, insa din cate am inteles acum se concentreza pe urmatorul stargate, adica pe universe care se lanseaza pe 2 octombrie sub forma unui film de 2 ore urmat de episoade ca la atlantis sau sg-1 oricum i'll miss ronon and his style
    De-abia astept... ca duc o pauza grava de seriale SF

  8. #8 SP
    Member Skaar's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De-abia astept... ca duc o pauza grava de seriale SF
    Ai vazut trailer-ul de la Stargate Universe? Singurul plus la acest serial va fi efectele speciale.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Grold View Post
    Ai vazut trailer-ul de la Stargate Universe? Singurul plus la acest serial va fi efectele speciale.
    Te referi la acesta ?

    Nu, recunosc ca nu l-am vazut. Arata bine. Efecte ok si parca se vrea si un story... poate ceva spre Battlestar Galactica

  10. #10 SP
    Member cristi-dinu's Avatar
    E marfa serialul. Inca sunt la seria 3.

  11. #11 SP
    Member Skaar's Avatar
    E ceva gen Deep Space Nine meets Battlestar Galactica

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt dezamagit complet de Stargate Universe... Cred ca singurul lucru interesant a fost... sfarsitul. De fapt, parca tot serialul a fost un "intro" la ceea ce era pana acum Stargate. Nu mai spun ca devine incet incet o clona de Battlestar Galactica. Nu ar fi neaparat un lucru rau (i loved Battlestar)... insa macar acolo erau cylons. Aici, singurii aliens au fost fie roiuri de "albinute", fie niste "capuse extraterestre"... bonus niste acvatici demni de alt serial (o comedie ceva). Am terminat prima serie, si daca ar fi sa dau o nota, chiar nu stiu... nu m-as risca pentru ca ar fi prea mica.

    Pacat... s-a pierdut din partea funny oferita de O'Neil sau Rodney (inlocuita acum de un pusti fan WoW - Eli - not so funny)... s-a pierdut partea "diferita" oferita de Teal'C, Carter... de partea tehnica nu mai zic, Dr. Rush pare a fi un Dr. Baltar care le stie pe toate dar nu prea stie nimic. Ar trebui sa mai ia niste lectii de la Dr. Daniel Jackson, Samantha Carter, Dr. Rodney, etc...

    Ah, si sa nu incep cu "seful", aka Young... colonel... Sarind peste partea prin care pana si vocea incearca sa o aduca la nivelul amiralului Adama din Battlestar... nu am vazut nimic. Pana si Wray sterge cu el pe jos. I mean, zici ca e "a bunch of guys found a ship - wow, must be cool !". Sa nu mai vorbesc de... Chloe (Armstrong), care mie mi-a trezit un alt deja vu' numit Lana. Lana Lang, din Smallvile. Un caracter care poate aduce agonie intr-un serial, nu altceva...

    In final, sper ca se vor trezi in seria urmatoare, pentru ca in ritmul asta, o sa-si piarda Stargate toti fanii. Fara suparare, dar sa faci un serial Stargate in care timp de 10 episoade sa folosesti de 2-3 ori poarta stelara e... un fel de Dexter in care nu mai joaca Dexter. Or fi incercat ei sa faca ceva mai serios, dar le-a iesit ceva prea siropos si prea clona de Battlestar (macar acolo avea totul alta magnitudine)... Inca mai sper...

  13. #13 SP
    Member andreips3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sunt dezamagit complet de Stargate Universe... Cred ca singurul lucru interesant a fost... sfarsitul. De fapt, parca tot serialul a fost un "intro" la ceea ce era pana acum Stargate. Nu mai spun ca devine incet incet o clona de Battlestar Galactica. Nu ar fi neaparat un lucru rau (i loved Battlestar)... insa macar acolo erau cylons. Aici, singurii aliens au fost fie roiuri de "albinute", fie niste "capuse extraterestre"... bonus niste acvatici demni de alt serial (o comedie ceva). Am terminat prima serie, si daca ar fi sa dau o nota, chiar nu stiu... nu m-as risca pentru ca ar fi prea mica.

    Pacat... s-a pierdut din partea funny oferita de O'Neil sau Rodney (inlocuita acum de un pusti fan WoW - Eli - not so funny)... s-a pierdut partea "diferita" oferita de Teal'C, Carter... de partea tehnica nu mai zic, Dr. Rush pare a fi un Dr. Baltar care le stie pe toate dar nu prea stie nimic. Ar trebui sa mai ia niste lectii de la Dr. Daniel Jackson, Samantha Carter, Dr. Rodney, etc...

    Ah, si sa nu incep cu "seful", aka Young... colonel... Sarind peste partea prin care pana si vocea incearca sa o aduca la nivelul amiralului Adama din Battlestar... nu am vazut nimic. Pana si Wray sterge cu el pe jos. I mean, zici ca e "a bunch of guys found a ship - wow, must be cool !". Sa nu mai vorbesc de... Chloe (Armstrong), care mie mi-a trezit un alt deja vu' numit Lana. Lana Lang, din Smallvile. Un caracter care poate aduce agonie intr-un serial, nu altceva...

    In final, sper ca se vor trezi in seria urmatoare, pentru ca in ritmul asta, o sa-si piarda Stargate toti fanii. Fara suparare, dar sa faci un serial Stargate in care timp de 10 episoade sa folosesti de 2-3 ori poarta stelara e... un fel de Dexter in care nu mai joaca Dexter. Or fi incercat ei sa faca ceva mai serios, dar le-a iesit ceva prea siropos si prea clona de Battlestar (macar acolo avea totul alta magnitudine)... Inca mai sper...
    Intrucat nu am urmarit Battlestar nu pot sa comentez asupra asemanarii dintre cele doua. Pana acum am vazut doar primele 4 episoade din Universe si pot sa spun ca... imi place!
    Stargate SG1 a fost un serial ok. Atlantis a fost un serial de duminica pentru copii. Spui ca lipseste umorul lui Rodney? Are you kidding me? I hated that guy! Atlantis = to much of the same thing. Stiam formula si deja devenise plictisitor. Macar cu Universe incearca ceva nou. Desi nu e pe gustul tuturor fanilor, eu cred ca are potential.

  14. #14 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    SG-1 si ATLANTIS rules... UNIVERSE suck balls...!! Si-au cam dat in cap cu asta.. sincer...

  15. #15 SP
    Member andreips3's Avatar
    Quote Originally Posted by dristiandark View Post
    SG-1 si ATLANTIS rules... UNIVERSE suck balls...!! Si-au cam dat in cap cu asta.. sincer...
    Eu este babuin!

  16. #16 SP
    Junior Member KRATOS7's Avatar
    STARGATE Sg-1&Atlantis sunt si vor fi cele mai tari,iar despre universe....doar o umbra indepartata a celor 2 seriale
    IN Sg-1 la fiecare pas era actiune...mai facea O'neill cate o faza haioasalol...multe chesti de ramaneai gura casca
    IN Atlantis-actiune cat cuprinde...si umor la fel (rodneylol)...foarte multe chesti interesante
    IN UNIVERSE-toata actiunea se petrece pe o nava...nu tu inamici calumea...umor =-0...in rest nimic interesant....parca ar fi o telenovela lolii si casanova pe acolo- scott
    MARE PACAT ca au facut universe...mai bine continuau sg 1+atlantis ca era cu mult mai interesant decat telenovela universe

  17. #17 SP
    Member andreips3's Avatar
    Tie ti-ar arde de glume fiind in situatia lor

  18. #18 SP
    Junior Member KRATOS7's Avatar
    andreips3-ce situatie???rush ii de vina ca poate accesa controlul la nava si oricand s-ar putea intoarce pe pamant....numa ca problema este ca el spune ca nu sunt pregatiti ca sa controleze echipajul nava(dar el nu vrea ,ca stie bine ca daca s-ar intoarce nu ar mai mai avea acces la nava si in plus pe el nul mai leaga nimic de pamant ca i-a murit nevasta

  19. #19 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Sg1 si sga au avut mult prea mult umor, sgu este diferit (in sensul bun) desi sezonul 1 a fost destul de slab.

    Stargate: Extinction (Video 2011) - IMDb

    acest film va incheia povestea din atlantis.

  20. #20 SP
    Junior Member KRATOS7's Avatar
    Voi ce credeti ca se va intampla in STARGATE EXTINCTION?
    Parerea mea:
    un razboi total wraith vs oameni din pegasus si wraith invinge si populatia umana este exterminata (10%)
    ori vor veni strabuni si ii vor ajuta pe cei din atlantis impreuna cu sg-1 sa extermine pe
    wraith:atlantis+pamant(sg-1)+strabuni vs wraith=un razboi total ce va sfarsi cu anihilarea wraith(40%)
    shepard si echipa se intorc in timpul strabunilor si acestia le dau arma perfecta de anihilare wraith(50%)
    sau cei din atlantis perfectioneaza retrovirusul si transforma definitiv pe wraith in oameni(90%)
    PS:LA CAST PE IMB LIPSESTE RODNEY

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Stargate Worlds By Q in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 19-08-2008, 04:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts