Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 26 of 26

Thread: Brian Farrell: Preturile jocurilor sunt prea mari !

  1. #21 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Nu stiu pe unde ati fost si ce ati facut, dar eu nu am gasit tara mai ieftina ca a noastra. Totul era mai scump, fie ca vorbim despre parcare, cazare, restaurant, taxe drum, combustibil, sau produse alimentare, tigari, alcool, etc. Jocurile, da, sunt mai ieftine online, dar prin magazine au aproape aceleasi preturi ca la noi, ~60 eur.

    raverx, este adaos, nu adaus

  2. #22 SP
    Member wolverine's Avatar
    pai si 60 de euro egal 300 de roni?nu prea cred!plus ca la noi reducerile la jocuri apar dupa ani buni.dar ai dreptate,e mai scump in afara daca raportezi la lei toate lucrurile pe care le-ai enumerat mai sus,dar un german,francez,englez etc nu va raporta niciodata la lei.el se va uita la salariul pe care il primeste care e cel putin 2000 de euro/lire/franci/marci/capace de bere si apoi se va uita la cat costa un joc nou si va lua decizia ca e acceptabil ca pret.daca i se pare prea scump mai asteapta cateva luni si-l ia la juma de pret.pe de alta parte e clar ca la noi nu se face vanzare mare de jocuri si stie toata lumea asta inclusiv nea vasile boschetarul cartierului,si atunci noi ce facem?le facem si mai scumpe!adica daca nu le cumpara nimeni pentru ca sunt scumpe hai sa mai marim un pic pretul poate se sperie si o sa cumpere?si apoi se trezesc cativa si se bat cu mainile in piept ca pirateria e de vina.nu uitati ca traim intr-o tara in care se va interzice usturoiul fiindca da dependenta.daca ati observat ca dvd-urile cu filme s-au ieftin mult in ultimii ani,probabil pentru ca au inceput sa fie inscriptionate la noi.poate asta e rezolvarea si pentru jocuri.

  3. #23 SP
    Junior Member george1976's Avatar
    Anglia are tva 0% pentru alimentele de baza. Cam atat despre preturi la mancare acolo.....

  4. #24 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Va place sa deviati foarte mult discutia, ideea de baza e ca vor sa ieftineasca jocurile (cel putin cei de la THQ) - worldwide, nu castravetii, maslinele si alte lucruri de care vorbiti voi. Pt. cei care zic ca o sa introduca 90 de DLC-uri pe joc, foarte bine, cel putin am ocazia sa incerc macar 80% dintr-un joc la un pret convenabil si daca imi place iau si DLC-urile. Oricum DLC-urile exista si acum desi jocurile sunt 50 dolari/euro.

  5. #25 SP
    Junior Member nitrouso's Avatar
    Vorba lui naz eu nu va inteleg , cum apare un topic cu ceva mai interesant imediat o dati din jocuri si preturi , in castraveti si rosii ...
    Cam de ce ne-ar interesa preturile la cartofi si spanac din alte tari cand asta e comunitate gaming ?
    Si in al doilea rand le vor ieftini nimic de zis , dar voi scumpi SH-urile ... Activision , THQ , si etc sa nu le mai insir vor implementa sistemul initiat de EA cu acel cod unic pentru jocurile noi si 10$ pentru SH... (Am citit acum cateva zile pe un site)...
    LE : Lasati genurile "am fost eu si am vazut ... lasa ca stiu eu" ... Toti am vazut nu cred ca e unu aici care nu stie care e treaba in chestia asta si nu are macar un pic de informatie despre industria de jocuri actuala ...
    Sper ca nu a deranjat pe nimeni postul asta ... Suntem o comunitate ... ne dam cu parerea ...

  6. #26 SP
    Senior Member Anderul's Avatar
    Acuma de-ar asculata toate firmele ce zice THQ

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 9 Last Post: 02-07-2013, 10:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts