Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Seria Uncharted transformata in filme de lung metraj

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    Seria Uncharted transformata in filme de lung metraj

    Nu, nu ma refer la filmul Uncharted despre care am auzit o multime de zvonuri ci la o abordare diferita incercata de un fan, morphinapg pe numele sau, ce a realizat 3 filmele ce variaza de la 1 ora si 14 minute pentru primul joc din serie si respectiv 2 ore si 36 minute pentru cel de al 3 lea joc, acestea combina momente de gameplay cu cinematicele din cadrul jocului. Autorul celor 3 filme bazate pe trilogia Uncharted a dat cateva detalii despre acest proiect prin intermediul unui post pe site-ul Reddit, acesta a incercat sa foloseasca doar cele mai importante momente de gameplay din cadrul jocului, sa evite elemnte precum quick-time events, weapon selection sau orice fel de meniuri in-game si s-a concentrat mai mult pe elemntele cinematice prin care este transmisa povestea jocului. El a vrut ca rezultatul sa fie atat pe placul unui fan al seriei ce a jucat toate cele 3 jocuri cat si pentru cei ce nu au incercat seria Uncharted sau nu sunt fani ai jocurilor video.
    Mai jos puteti gasi cele 3 filme, din pacate acesta nu a avut echipament suficient de bun pentru a realiza capturile in format HD.

    Uncharted 1: Drake's Fortune (114 mins)



    Uncharted 2: Among Thieves (178 mins)



    Uncharted 3: Drake's Deception (196 mins)

    Attached Images Attached Images uncharted_3_drakes_deception-1280x720.jpg

  2. #2 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Genial. Cu punct.

  3. #3 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Very nice.
    Le-am salvat pe HDD in caz ca se gandeste Sony sa le taie.

  4. #4 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Very well done ...

  5. #5 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Very nice.
    Le-am salvat pe HDD in caz ca se gandeste Sony sa le taie.
    hehe, si eu

  6. #6 SP
    Junior Member cromad007's Avatar
    Frumos, Poate acum se gandesc mai serios cei de la Sony sa accepte si o oferta pentru un film .

  7. #7 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    cu ce le-ati descarcat? cu ce program sau de unde le-ati luat?

  8. #8 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Probabil foloseşte un add-on pentru browser, eu pentru Chrome folosesc YouTube downloader, un extention foarte bun ce-mi permite să salvez clipurile �n diferite formate (FLV/MP4) c�t şi să convertesc clip-uri �n format MP3, deci dacă ai nevoie de o melodie ce o găseşti pe youtube o poţi salva ca MP3.

  9. #9 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Pacat ca 480p e calitatea maxima, putea sa le faca in 720p, nu?

  10. #10 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Am scris �n primul post:
    Mai jos puteti gasi cele 3 filme, din pacate acesta nu a avut echipament suficient de bun pentru a realiza capturile in format HD.
    S-au oferit c�ţiva reddit-ori să-i trimită un recorder HD dar asta ar �nsemna să refacă totul de la zero şi din păcate nu are at�t de mult timp liber.

  11. #11 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    Malach HaMavet poti sa downloadezi clipurile dupa youtube in calitate maxima direct in ps3,fara ajutorul pc.Daca vrei sa imi spui, iti dau un pm cu detalile.

  12. #12 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by Zombozo View Post
    Probabil foloseşte un add-on pentru browser, eu pentru Chrome folosesc YouTube downloader, un extention foarte bun ce-mi permite să salvez clipurile �n diferite formate (FLV/MP4) c�t şi să convertesc clip-uri �n format MP3, deci dacă ai nevoie de o melodie ce o găseşti pe youtube o poţi salva ca MP3.

    si eu tot cu add on pentru firefox le download-ez

  13. #13 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    Stiu ca este off-topic dar este de folos pt cei care nu cunosc:

  14. #14 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    ce tare e ideea. Povestea din seria Uncharted e una de nota zece! Poate ma pun intr-o zi sa ma uit la primele doua doar ca sa imi mai aduc mainte micile detalii. Uncharted 3 o sa il joc la vara . ... daca erau HD, atunci poate le propuneam la prieteni sa ne uitam la un "film"...ceva Indiana Jones rip-off oricum

  15. #15 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    In film il vad ca actor principal pe tipul din Serenity Nathan Fillion

  16. #16 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    film cu Mass Effect 3 si Dreamfall The Longest Journey unde e??undeee eee?????

  17. #17 SP
    Junior Member B_lin_k_182's Avatar

  18. #18 SP
    Junior Member claudiutoma's Avatar
    nu vreau sa fac pe inteligentul, dar ai scris "1 ora si 14 min" cand el are mai mult

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 36 Last Post: 11-09-2017, 22:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts