Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 28 FirstFirst ... 18 26 27 28
Results 541 to 547 of 547

Thread: Ce ne-am cumparat azi - carti/comics

1. #541 SP
    Junior Member Antaury97's Avatar
    A mai comandat cineva de pe Book Depository in perioada asta?
    Facusem comanda acum 5 saptamani, si inca nu am primit aviz. Sa fie de la Posta Romana care intarzie atat?

2. #542 SP
    ocy
    Junior Member ocy's Avatar
    Quote Originally Posted by Antaury97 View Post
    A mai comandat cineva de pe Book Depository in perioada asta?
    Facusem comanda acum 5 saptamani, si inca nu am primit aviz. Sa fie de la Posta Romana care intarzie atat?

Eu am comandat, a durat cam 2 saptamani si jumatate de cand au expediat comanda pana a sosit la posta, verifica la Oficiul Postal sunt in perioada asta cam praf in privinta coletelor, am patit ca, coletul sa ajunga si sa nu primesc aviz ca apoi cineva de la ghiseu proactiv sa trimita respectivul colet inapoi la expeditor fara a ma instiinta.

3. #543 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    De la anticariatul printrecarti. Foarte seriosi, iar cartile sunt intr-o stare neasteptat de buna.
    Attached Images Attached Images 20200622_095548.jpg

4. #544 SP
    Member Rukax's Avatar
    Sa ucizi o pasare cantatoare e superba. Avem acolo un reper moral incredibil. Soareci si oameni desi e scurta e oarecum viscerala si nu ii ramai indiferent.
    In functie de cum ti se pare Drumul, de McCarthy iti recomand Meridianul Sangelui. Desi e scrisa foarte intortocheat si parca nu ii poti urmari firul narativ, sunt unele scene care parca efectiv iti raman intiparite in minte. Cred ca tot pe la anticariate o poti gasi.

5. #545 SP
    Doar cele 4 din prim-plan sunt achizitionate recent. Cele amintite de tine le am de ceva timp.

Am citit Soareci si oameni, care mi s-a parut foarte buna. Recomand si "adaptarea" lui Stephen King, Blaze.

Drumul am citit-o in urma cu ceva ani, dupa ce am vazut filmul. M-a impresionat foarte mult la vremea respectiva. Am incercat sa citesc Meridianul sangelui, dar nu m-a prins deloc. Poate nu aveam dispozitia necesara in perioada aia, nu stiu. Cu siguranta o sa ii mai dau o sansa, la un moment dat.

Spre rusinea mea, nu am citit inca Sa ucizi o pasare cantatoare.

6. #546 SP
    Am si eu o intrebare despre bookdepository, fiind prima data cand comand de la ei: Am comandat 3 carti, iar azi am primit mail ca una a plecat din UK, iar in dreptul celorlalte apare inca statusul ”processing”. Asta inseamna ca trebuie sa ma astept la mai multe colete?

7. #547 SP
    Member codpin's Avatar
    Da, trimit din depozite diferite si cateodata comanzi 3 carti si vin 3 colete. Nu ar fi nimic nasol la asta daca nu ar veni prin posta romana...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 28 FirstFirst ... 18 26 27 28