Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 382

Thread: Tenis

  1. #41 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    da,e brand new

    Adrian Ungur si Sorana Carstea eliminati in prima zi...

  2. #42 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Rafael Nadal a anuntat astazi ca nu va putea concura la ultimul turneu de Mare Slem al anului din cauza accidentarii la genunchi.


    "Sint foarte trist ca trebuie sa fac asta, dar inca nu sint pregatit sa joc si trebuie sa ma retrag. Imi pare rau ca fac asta, mereu mi-au placut fanii si atmosfera de acolo, dar trebuie sa imi duc la capat recuperarea.*Le multumesc fanilor din New York, o sa-mi fie dor de ei in acest an", a transmis numarul trei mondial.
    Sursa: gsp
    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

    ---------- Post added 16-08-2012 at 12:18 AM ----------

    http://www.usopen.org/mobile/hi/en_U...044764665.html

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  3. #43 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pacat de el...sper sa-si revina...mai are multi ani de cariera in fata..insa munca uriasa depusa pentru a se lupta de la egal la egal cu jucatorii de top si-a pus amprenta asupra corpului sau...

    citisem mai demult un interviu cu unchiul Tony in care spunea ca Nadal a facut antrenamente foarte dure la inceputul carierei,antrenamente de anduranta unde juca cu mingi mai dezumflate,racordaje slabite si pe terenuri proaste pentru a face fata oricarei situatii..

  4. #44 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    hai ca m-am luat cu fotbalul si am uitat ca azi joaca si Federer in finala de la Cincinatti....e pe Digi 2 meciul..

    ---------- Post added 20-08-2012 at 12:30 AM ----------

    Tecau/Lindstedt au castigat finala la dublu

  5. #45 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    hai ca m-am luat cu fotbalul si am uitat ca azi joaca si Federer in finala de la Cincinatti....e pe Digi 2 meciul..

    ---------- Post added 20-08-2012 at 12:30 AM ----------

    Tecau/Lindstedt au castigat finala la dublu
    6-0/7-6, e prea bun, degeaba tin cu nole

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  6. #46 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    "Prima mare surpriză a ultimului turneu de Grand Slam din 2012 a fost consemnată de o rom�ncă. Sorana C�rstea s-a impus �n faţa semifinalistei de la Wimbledon 2011, Sabine Lisicki, ocupanta locului 19 �n clasamentul
    WTA şi cap de serie numărul 16.
    In turul doi, Sorana C�rstea o va �nt�lni pe Anna Tatişvili (Georgia), locul 73 WTA, care a trecut, cu scorul de 6-2, 6-0, de Stephanie Foretz Gacon (Franţa), poziţia 86 �n clasamentul mondial. �n cazul �n care va trece şi de aceasta, Sori are şansa să �şi egaleze cea mai bună performanţă de la US Open, turul III bifat �n 2009."

  7. #47 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    si a doua surpriza ...Irina Camelia Begu a eliminat-o pe daneza Caroline Wozniacki(nr.9 mondial)

  8. #48 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    dupa cum era de asteptat Sorana Carstea a fost eliminata de la US Open de nr 73 mondial..asta dupa ce in turul 1 trecuse de o jucatoare de top 20

  9. #49 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Roger Federer*a părut că şi-a ieşit din m�nă după ce s-a calificat �n*sferturi*fără a juca meci �n optimi şi a pierdut partida cu cehul Tomas Berdych �n 4 seturi, 6-7. 4-6, 6-3, 3-6. Conform mediafax, aceasta a fost pentru prima dată din 2003 c�nd*Roger Federer*a ratat accederea �n semifinale la*US Open, �n timp ce Berdych s-a calificat �n premieră �n careul de aşi al turneului de la New York.

  10. #50 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Roger Federer*a părut că şi-a ieşit din m�nă după ce s-a calificat �n*sferturi*fără a juca meci �n optimi şi a pierdut partida cu cehul Tomas Berdych �n 4 seturi, 6-7. 4-6, 6-3, 3-6. Conform mediafax, aceasta a fost pentru prima dată din 2003 c�nd*Roger Federer*a ratat accederea �n semifinale la*US Open, �n timp ce Berdych s-a calificat �n premieră �n careul de aşi al turneului de la New York.
    Si-a cam pierdut motivatia...asta apropo de desteptii care cred ca daca nu era Nadal..Federer ar fi avut mai multe trofee de GS..eu cred ca ar fi avut mai putine

  11. #51 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Murray e aproape de a castiga primul lui GS..

  12. #52 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Am zis sa postez aici, sa nu deschid thread separat pt tenis de masa

    "Romania a revenit de la 0-3 la seturi si a reusit sa castige marea finala de la Campionatul European de tenis de masa!
    Perechea Daniela Dodean/Elizabeta Samara a castigat, sambata, proba de dublu feminin din cadrul Campionatelor Europene de*tenis
    *de masa ce se desfasoara la Herning (Danemarca), informeaza site-ul oficial al competitiei.

    Dodean si Samara, principalele favorite, au invins in ultimul act al competitiei cuplul din*Ungaria
    *Georgina Pota/Krisztina Toth (n.r. 2), scor 4-3 (7-11, 8-11, 9-11, 11-7, 11-7, 21-19, 11-5)."
    Sursa: Prosport

  13. #53 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Tenismanul Victor Hănescu, eliminat �n ultimul tur al calificărilor din cadrul turneului de la Paris, a intrat pe tabloul principal din postura de "lucky loser", beneficiind de retragerea elveţianului Roger Federer, principalul favorit al competiţiei, informează site-ul oficial al turneului.
    Hănescu, locul 61 ATP, va juca direct �n turul doi al turneului de 1.000 de puncte de la Paris, dotat cu premii �n valoare de 2.427.975 de euro. �n această fază, tenismanul rom�n �l va �nt�lni pe �nvingătorul partidei dintre cipriotul Marcos Baghdatis, locul 32 ATP, şi francezul Gilles Simon, poziţia 20 �n ierarhia mondială.
    Prezenţa �n manşa secundă �i asigură rom�nului un cec �n valoare de 16.460 de euro.
    Hănescu este la a doua calificare consecutivă pe tabloul principal al unui turneu din postura de "lucky-loser", după ce săptăm�na trecută a intrat �n acelaşi mod �n turul �nt�i la Basel, �n locul francezului Jeremy Chardy.
    Roger Federer, numărul unu mondial, a decis să nu participe la turneul de la Paris, prefer�nd să se menajeze �n vederea Turneului Campionilor de la Londra. "Ar fi prea mult pentru mine", a declarat Federer referitor la turneul de la Paris, duminică, după �nfr�ngerea din finala de la Basel, scor 4-6, 7-6 (7/5), 6-7 (3/7), suferită �n faţa argentinianului Juan Martin Del Potro.
    In urma retragerii elvetianului, sarbul Novak Djokovic redevine numărul 1 mondial

    Sursa: mediafax

  14. #54 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Bv Nole, o finala frumoasa cu doi jucători extraordinari

    Djokovic-Federer 7/6 7/5

  15. #55 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Novak Djokovic (cap de serie numărul 1) s-a calificat în sferturi la Australian Open, după un meci-maraton cu elveţianul Stanislas Wawrinka.

    Sârbul a ieşit învingător după patru ore şi 49 de minute de joc, la capătul a cinci seturi extrem de disputate, scor 1-6, 7-5, 6-4, 6-7 (5), 12-10.

    După un prim set câştigat lejer de Waweinka (6-1), în 25 de minute, meciul s-a echilibrat şi spectatorii de pe arena Rod Laver au avut parte de un spectacol incredibil.

    Nole a revenit imediat în joc şi a egalat la seturi, după care a preluat conducerea în al treliea set, câştigat cu 6-4. Când toată lumea aştepta ca Nole să obţină şi punctul decisiv pentru accederea în semifinale Wawrinka a găsit energia să reintre în joc şi s-a impus la tie-breakm, după un set în care ambii jucători au servit aproape perfect şi şi-au apărat de fiecare dată cu succes seviciul.

    S-a intrat în "decisiv", iar Djokovic s-a impus la capătul a încă 91 de minute de luptă, în care Wawrinka a părut tot mai obosit şi a cedat în cele din urmă. Jocul s-a rupt la 11-10 pentru Djokovic, când sârbul a reuşit break-ul şi totodată punctul victoriei.

    În sferturi, Djokovic va da piept cu cehul Tomas Berdych (cap de serie nr. 5), care în turul 4 a trecut în trei seturi de sud-africanul Kevin Anderson (6-3, 6-2, 7-6 (13)).
    289 de minute a durat partida Djokovic - Wawrinka

    Sursa: prosport

  16. #56 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Tenis

    Două seturi a reuşit Andy Murray să se bată de la egal la egal cu liderul ATP, Novak Djokovic, în finala Australian Open. Nole s-a impus în cele din urmă cu scorul de 3-1 la seturi, 6-7(2), 7-6(3), 6-3, 6-2.

    Sârbul e la al treilea succes consecutiv la Melbourne şi la al patrulea Australian Open câştigat (2008, 2011, 2012, 2013). Cele trei trofee consecutive cucerite de Djokovic reprezintă o premieră la turneul din emisfera sudică.
    "Îl felicit pe Andy (n.r. Murray) şi pe cei din echipa lui. Am jucat multe meciuri împreună în ultima vreme şi îi urez succes în sezonul ce urmează.

    Australian Opean este turneul de Gran Slam la care mă simt cel mai bine. Le mulţumesc organizatorilor, toţi sunt prietenoşi, îi felict pentru treaba bună pe care o fac.

    Toţi cei care mi-au fost aproape merită acest trofeu. Vă mulţumesc tuturor", a spus Novak Djokovic la decernarea trofeului de la Australian Open.
    De asemenea, cu acest succes al său de la Melbourne, al şaselea de Grand Slam, Djokovic i-a egalat pe Roger Federer şi Andre Agassi, care au câştigat şi ei de patru ori turneul Australian Open.
    Doar doi jucători, ambii australieni, au mai reuşit să se impună de trei ori consecutiv la Melbourne, Jack Crawford în anii '30 şi Roy Emerson în anii '60, înainte de era Open, care a început în 1968.

    Sursa: prosport

  17. #57 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului de la Roma, dupa ce a trecut in sferturi de Jelena Jankovic in 3 seturi: 4-6/6-0/7-5. Halep a salvat doua mingi de meci, in setul decisiv, la scorul de 5-4 pentru Jankovic.


    În optimile de finală, românca, locul 64 în clasamentul mondial, a învins-o pe reprezentanta gazdelor, Roberta Vinci, a 13-a favorită, cu scorul de 6-4, 6-2.

    Este a treia favorită pe care Halep o elimină în capitala Italiei, după ce jucătoarea de 21 de ani a trecut în tururile anterioare de rusoaica Svetlana Kuznetsova (37 WTA) şi de poloneza Agnieszka Radwanska(4 WTA)

    ---------- Post added 17-05-2013 at 06:13 PM ----------

    cred ca se opreste in semifinala, acolo o intalneste pe femeia-barbat S. Williams

    ---------- Post added 18-05-2013 at 02:39 PM ----------

    Simona Halep a pierdut semifinala de la Roma, după ce a fost învinsă de Serena Williams, scor 6-3/6-0. Oricum, felicitări!

  18. #58 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    azi e finala Nadal-Federer de la 17.00 pe DS

  19. #59 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Câştigă Nadal

  20. #60 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    ce meci mânca-v-aș

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 20 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Virtual tenis 2009 By mihai84 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 0 Last Post: 06-10-2009, 16:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts