Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Mortal Kombat characters

  1. #1 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

    Mortal Kombat characters

    Azi a fost publicat pe net un articol de unde aflam caracterele ce vor fi prezente in jocul Mortal Kombat vs DC Universe. In lista ne sunt prezentate 22 de nume destul de cunoscute ce apartin celor 2 universuri "paralele", necunoscandu-se insa exact cate dintre ele urmau sa fie incluse in jocul full. Ramane de vazut daca aceste personaje vor fi sau nu pe placul fanilor seriei dupa ce vor arunca o privire asupra listei. Here is the list :

    Baraka
    Batman
    Catwoman
    Darkseid
    Deathstroke
    Flash
    Green Lantern
    Jax
    Joker
    Kano
    Kitana
    Lex Luthor
    Liu Kang
    Raiden
    Scorpion
    Shang Tsung
    Shao Khan
    Shazam
    Sonya
    Sub Zero
    Superman
    Wonderwoman
    Attached Images Attached Images mkvsdc1.jpg mkvsdc2.jpg mkvsdc3.jpg mkvsdc4.jpg mkvsdc5.jpg mkvsdc6.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Catwoman vs Kitana sau Wonder Woman vs Sonya. De-abia astept
    Thx for the news GeOKeR

  3. #3 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Asta e tot ? Pff, cam dezamagitor. Marvel vs Capcom 2 a avut 58 de personaje.

    In orice caz, singurul motiv cu adevarat bun pentru care as lua jocu' asta e Joker. MUA HA HA HA HA HA HA HA.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Asta e tot ? Pff, cam dezamagitor. Marvel vs Capcom 2 a avut 58 de personaje.

    In orice caz, singurul motiv cu adevarat bun pentru care as lua jocu' asta e Joker. MUA HA HA HA HA HA HA HA.
    Marvel vs. Capcom 2, at�t pe PS2 c�t și pe Xbox, are 56 de personaje (nu 58).

    Și ce legătură are DC Universe cu Marvel Universe? Sunt două lucruri diferite.

  5. #5 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    56. Ma rog.

    Cine a zis ceva de legaturi dintre universuri ? Eu am zis ca are prea putine personaje in comparatie cu alt fighter ce are ca tema crossoverul dintre lumi.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Așa da. Postează calumea, nu jumătăți de reply-uri, că nu te alearga nimeni :)

    ...și cam proaste comparații faci tu. Marvel vs. Capcom 2 este un 2D Fighting Game spre deosebire de Mortal Kombat vs DC Universe care e 3D.

    Comparații se pot face �ntre:

    Marvel vs. Capcom 2 și Marvel Super Heroes vs. Street Fighter
    X-Men vs. Street Fighter și Marvel vs. Capcom 2
    Marvel Super Heroes vs. Street Fighter și Marvel vs. Capcom: Clash of Super Heroes
    ...etc - (same style).

  7. #7 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Ronan are dreptate, comparatia e destul de proasta.
    Un 3d e mult mai greu de programat, fiecare personaj are mai multe scheme, fatalitati, etc.
    Intr-un 2D fiecare personaj are 3-4 scheme si aia e.

    Mie imi pare bine ca a revenit Baraka, personajul meu preferat.

  8. #8 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Uite o comparatie 3D atunci: Tekken 3 a avut 23 de caractere, si asta a fost in 1998. Acum suntem in 2008, nu crezi ca ar fi trebuit sa avansam deja in numarul caracterelor pana acum ?

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca va uitati atent, omul a comparat doar numarul de personaje. Nimic mai mult. Nu a comparat scheme, fatalitati, combos, etc. Nimic altceva decat 22 vs 58. Si diferenta e vizibila... Acum, depinde, poate vor oferi un sistem de customizare, de downloadable content (ca tot e la moda)...

  10. #10 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Doi dolari pe un caracter ( Two-Face, SuperGirl -wtf ).

  11. #11 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Roster-ul "mic" mi se pare irelevant, un fighter bun nu se face remarcat printr-un roster mare doar de dragul de a fi acolo,.
    SF2 ramane probabil cel mai bun fighter 2D ever, si are un roster penibil de mic.MK2 la fel.
    Jocul asta are peste 22 personaje, mi se par mai mult decat suficiente.Prefer sa fie 22 balansate, nu 50, din care doar 10-15 sunt jucabile.(vezi stirile legate de Tekken 6 pt edificare)

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Categoric. Cred ca si cu 8 caractere se poate face treaba buna. Insa am observat ca la un party fight, cel mai interesant este sa vezi caractere diferite la fiecare lupta... Majoritatea nu sunt pro, nu joaca cu acelasi caracter... Dar, vom trai si vom vedea. Sper sa treaca de "limitele" ultimelor MK-uri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 616 Last Post: 07-10-2016, 11:47
  2. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  3. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts