Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Life acum disponibil pe xmb

  1. #1 SP
    Senior Member Srachi's Avatar

    Life acum disponibil pe xmb

    Life a fost lansat azi si este disponibil din PlayStation 3 XMB. Tot ce trebuie sa faceti pt a dowloada Life este sa acesati Folding Home si sa instalati update-ul. Iconita de Folding Home se va schimba in Life. In background la aplicatia Life va rula Folding Home-ul in timp ce userul poate sa vada stiri si informatii meteorologice din anumite zone ale pamantului. Life face posibil din meniu si sa ascultati mp3-urile voastre din PS3 in timp ce faceti browsing pe globul pamantesc.

    P.S. Ma asteptam totusi sa aiba detalii meteo si stiri la mai multe locatii de pe Terra. Nici un ceas care sa arate ora pentru orasele selectate nu ar fost rau. Poate in viitor...
    Attached Images Attached Images life_with_playstation.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din cate am citit eu, a fost lansat "accidental" si retras de la download...

  3. #3 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Da a fost ieri retras de la dowload dar acum e oficial iarasi disponibil,eu azi acum jumate de ora l-am instalat pe ps3 fara probleme.

    P.S. Monky am o intrebare,pe front page cine poate posta?Doar moderatori?

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Srachi... pe frontpage poate posta oricine. Doar ca trebuie sa fie in aria de News... chiar ma miram de ce nu ai postat direct acolo ?

    P.S. Insa citeste te rog inainte regulamentul de postare. De exp. in cazul tau, nu mergea poza - desi se modifica repede). Trebuie sa fie 1280 x 720 sau 1920 x 1080.

    Later edit: Done !

    Aveti aici si un mic filmulet: http://www.consolegames.ro/forum/f8-...station-video/

  5. #5 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Am inteles

  6. #6 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu-ti dau thanks din cauza ca nu scrii frumos si sunt si greseli.
    life, folding home, xmb,pamant ar trebui cu litere mari. Fara prescurtari la "pentru". Nu recitesti ce scrii, ai scris "acesati","fo".

  7. #7 SP
    Member SpitFire's Avatar
    Cred ca numai poate el ca nu-i dai tu thanks.

  8. #8 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by SpitFire View Post
    Cred ca numai poate el ca nu-i dai tu thanks.
    Ai dreptate ,nu-mi pun mancare pe masa thanks-urile.Nu ti-a fost stirea de folos asta e,is cam analfabet ce sa fac.

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Srachi, imagineaza-ti ce s-ar intimpla daca toti ar scrie ca tine si daca ar fi mai multe stiri pe site. Moderatorii ar trebui sa editeze fiecare stire, sa corecteze toate greselile si sa se asigure ca sunt respectate regulile. Daca in coada de moderare ar fi vreo 20-30 de astfel de stiri (presupunand ca se posteaza in mod regulat atitea), pai atunci ar trebui sa fie gasita o persoana care numai asta sa faca non-stop. Ideea e ca e mai bine sa te conformezi regulilor si sa recitesti ce ai scris de citeva ori pentru a te asigura ca nu ai greseli. In felul asta faci si viata moderatorilor usoara si ii multumesti si pe cei care te citesc. In plus de asta, ce ar gindi un nou venit care ar vedea toate stirile de pe homepage scrise cu greseli gramaticale? pai isi mai face el cont? rezulta ca a scrie corect gramatical este mult mai important decit crezi, poate chiar mai important decit continutul stirii respective.

    hai sa va dau si niste poaze noi 1080p
    Attached Images Attached Images life_with_playstation-playstation_3artwork7874earth.jpg life_with_playstation-playstation_3artwork7876hd_en.jpg

  10. #10 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Oamenilor,in primul rand................eu am postat la subforumul de ps3 nu la news,Monky a mutat thread-ul asta la news.Imi pare rau ca va deranjez cu astfel de posturi si cu limbaj de tot *****ul,am sa ma conformez cerintelor voastre si nu am sa mai postez pe aici fiindca nu sunt un om cu scoala,nu stiu scrie mai bine.

    Quote Originally Posted by paul View Post
    Nu-ti dau thanks din cauza ca nu scrii frumos si sunt si greseli.
    life, folding home, xmb,pamant ar trebui cu litere mari. Fara prescurtari la \\\"pentru\\\". Nu recitesti ce scrii, ai scris \\\"acesati\\\",\\\"fo\\\".
    Inainte sa-mi critici postul mai bine ti-ai verifica postul tau.De cand cuvantul scri se scrie cu doi de i?Ma asteptam sa ma corecteze si sa-mi vorbeasca despre greseli ortografice cineva ce stie intradevar sa scrie.

  11. #11 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Srachi, vezi aici. cit despre exprimare, ok, poate nu a fost gramatica punctul tau forte in scoala, insa asta nu te impiedica sa iti procuri o carte (de gramatica) si sa citesti din ea. in fond, o imbunatatire, sub orice forma ar fi ea, este binevenita.

    l-am instalat si eu. este o idee buna insa din nefericire Bucuresti nu e pe harta. asteptam un update. ce imi place e ca poti asculta fisierele cu muzica de pe hdd, insa Life, fiind aplicatie, au fost obligati sa bage sunet 5.1 asa ca orice mp3 stereo este scuipat ca sa zic asa in 5.1 iar consola face o treaba ff buna in ceea ce priveste impartirea pe canale (sau poate e is aportul amplifului, nu stiu, dar se aude mult mai bine decit daca ai asculta acel mp3 direct)

  12. #12 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Tare programul, dar nu are Bucuresti-ul pe harta si ar fi fost foarte misto daca puteam sa facem zoom ca la Google Earth, macar pe orasele importante.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 11-03-2015, 20:26
  2. Watch Dogs - disponibil acum! By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 04-06-2014, 15:15
  3. OnLive - disponibil acum si in Europa By MonkY in forum Console News
    Replies: 74 Last Post: 23-01-2012, 15:47
  4. FragFX Shark acum disponibil si pentru Xbox 360 By MonkY in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 19-09-2011, 16:14
  5. Replies: 7 Last Post: 22-08-2011, 11:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts