Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Two Worlds II screens

  1. #1 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar

    Two Worlds II screens

    Ne apropopiem cu pasi repezi de sfarsitul anului si desi 2009 pare a fi un an slabut pentru gaming, iata ca inca mai exista cativa producatori ce se avanta in seceta crizei economice. In acest caz este vorba despre studioul Reality Pump si al lor Two Worlds II, titlu preconizat cu data de lansare "winter 2009". Desi primul joc nu a fost printre cel mai stralucit din genul sau, developerii nu s-au lasat batuti si au decis sa continue seria. Jocul va fi bazat pe un nou engine grafic numit GRACE si va fi lansat pe toate cele 3 mari platforme existente: PC, X360 si PS3. Pentru a va convinge de calitatea sa, producatorii au decis sa lanseze o serie de screenuri pe care le puteti viziona mai jos. Do you think it will worth your money?
    Attached Images Attached Images tw21.jpg tw22.jpg tw23.jpg tw24.jpg

  2. #2 SP
    Banned Mario's Avatar
    Un an slab?nu prea cred...

  3. #3 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Mario View Post
    Un an slab?nu prea cred...
    Avand in vedere cate titluri bune au fost amanate poate fi considerat un an slab, chiar si comparativ cu ultimii 2 ani.
    Arata OK, dar comparativ cu alte RPGuri ce urmeaza sa fie lansate are o grafica destul de slaba. Oricum asta e cel mai neimportant criteriu pe care-l ai cand judeci un RPG

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Merge si grafica asta, mie imi place. Oricum mare dreptate ai erik: eu cand joc RPG-uri uit complet de grafica (Demons Souls)... pe cine mai intreseaza grafica cand povestea si quest-urile sunt excelente. La cat mai multe RPG-uri

  5. #5 SP
    Member no_m3rcy's Avatar
    grafica e ok .... ceea ce ma ingrijoareaza pe mn este Fps-ul care a fost execrabil la jocul precedent , e bn k au schimbat engine-ul , dar marile modificari trebuie aduse la gameplay , Rpg-urile nu sunt numai despre levele si iteme ...

  6. #6 SP
    Member Witchalok's Avatar
    "Do you think it will be worth your money?"

    Si nu stiu daca va merita banii mei. Momentan ei se vor duce catre Dragon Age: Origins, pe care sper sa-l iau SH dupa ce termin cu Uncharted 2 (sa fac si eu din trofee si multiplayer) si apoi cu God of War pack (caruia deja i-am facut precomanda). Poate prin 2010 daca gasesc ceva timp liber, o sa-l iau daca o sa-l vanda cineva ieftin.
    Insa cine stie, poate primeste review-uri mai bune decat Dragon Age si apoi fac o rocada intre ele.

  7. #7 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Primul joc a stat destul de rau la optimizare si gameplay, dar ideile nu erau chiar rele...
    Avand in vedere ca producatorii au decis sa continue seria tind sa cred ca s-au pus pe treaba mai serios. Sincer, daca e sa ma iau dupa poze pare destul de ok ca atmosfera si grafica.
    PS: Dragon Age cred ca mi-l iau si eu pe PC

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Two Worlds 2 By GeOKeR in forum Console Club
    Replies: 25 Last Post: 10-09-2012, 10:23
  2. Two Worlds II Videos By Nash in forum Videos
    Replies: 7 Last Post: 16-02-2011, 11:12
  3. Two Worlds II amanat By naz in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 25-09-2010, 21:56
  4. Two Worlds 2 anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 04-07-2009, 17:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts