Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: PSP Go - vanzarile nu merg prea bine in Japan !

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    PSP Go - vanzarile nu merg prea bine in Japan !

    Conform statisticilor facute publice de catre Enterbrain (cei care publica faimoasa revista Famitsu), Sony PSP Go s-a vandut in prima zi de lansare in Japan in nici mai mult nici mai putin de 28,275 de unitati. Oare o fi bine ? O fi rau ? Pe deoparte este destul de rau daca ne gandim ca DSi-ul s-a vandut in 170,779 unitati in primele 2 zile in Japan. Pe de alta parte, avand in vedere ca in Japan deja s-au vandut mai bine de 12 milioane de PSP-uri, putem vorbi de o piata deja suprasaturata. Well, asteptam sa vedem vanzarile pentru prima saptamana, dupa care asteptam si noi in UE sa vedem "minunatia" lansata oficial.
    Attached Images Attached Images psp_go_japan_sales.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Eu cred ca PSP Go este o mare greseala din partea Sony, mai ales din cauza pretului.

  3. #3 SP
    Member makiaveliproject's Avatar
    pai sa nu mearga vanzarile.pana cand vor pune un analog in dreapta sper sa vanda 2 bucati!!!

  4. #4 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Quote Originally Posted by georgepas View Post
    pai sa nu mearga vanzarile.pana cand vor pune un analog in dreapta sper sa vanda 2 bucati!!!
    Sunt perfect de acord cu tine, dar intrebarea mea este alta. Oare cel care a venit cu ideea de a pune un singur stick analog mai lucreaza ????? Ca eu l-as fi dat afara

  5. #5 SP
    Member Harilip's Avatar
    daca puneau Bluetooth la PSP 2000 sau 3000 astia aveau un succes mai mare
    parerea mea la psp go, datorita faptului ca nu poti pune UMD iar jocurile le cumperi doar de pe PSN sau ce au ei, trebuia macar un pret mai mic.

  6. #6 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Voi nu ganditi putin? Care parte din "Al doilea stick va veni doar pe urmatoare generatie, e imposibil acum" nu intelegeti? Ar trebui developerii sa faca acelasi joc cu 2 scheme de control, pentru un analog si doua, iar daca ar face doar pentru 2 si ar forta upgrade-ul la un hardware mai nou ar fi o prostie.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E simplu. La ce putere de procesare are PSP, s-au gandit ca vor merge perfect "emulate" sau refacute jocurile de PSx (atat datorita marimii cat si datorita rezolutiei). Ori PSx nu avea 2 analoage... therefore PSP nu are 2 analoage. E clar ca generatia urmatoare de consola portabila de la Sony va fi capabila sa ruleze PS2 games... momentan, asta este ce avem. Enjoy !

    P.S. Eu sunt unul dintre cei care nu-si vor achizitiona PSP Go (detinand inca PSP Phat care merge perfect). Pur si simplu nu vad avantajele...

  8. #8 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Dar daca nu ai fi avut PSP Phat?

  9. #9 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Dar daca nu ai fi avut PSP Phat?
    atuncea ar fi cumparat un psp slim . eu zica ca nu se merita sa dai atatia bani pt psp go . Nu are UMD-uri , nu are inca un analog , ecranu ii mai mic . it ain't worth it

  10. #10 SP
    Member zempty's Avatar

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E simplu. La ce putere de procesare are PSP, s-au gandit ca vor merge perfect "emulate" sau refacute jocurile de PSx (atat datorita marimii cat si datorita rezolutiei). Ori PSx nu avea 2 analoage... therefore PSP nu are 2 analoage. E clar ca generatia urmatoare de consola portabila de la Sony va fi capabila sa ruleze PS2 games... momentan, asta este ce avem. Enjoy !

    P.S. Eu sunt unul dintre cei care nu-si vor achizitiona PSP Go (detinand inca PSP Phat care merge perfect). Pur si simplu nu vad avantajele...

    Sper sa faca cum ai zis , urmatoarea generatie de PSP sa emuleze jocuri de PS2 , cred ca ar sari in aer vanzarile eu cu siguranta mi-as achizitiona unul

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar

  12. #12 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nu detin un PSP momentan, dar tot nu mi-as cumpara un PSP Go. Pe net am citit review-uri ca ar fi bun pentru cei care nu au un PSP si o colectie de UMD-uri si accesorii acasa. Chiar si asa, as merge pe mana unu Phat/Slim.

  13. #13 SP
    Member Devergo's Avatar
    A pai...daca la niponi nu a avut succes,Sony ar trebui sa se astepte la ce e mai rau.Presimt pierderi imense pentru ei.Get your **** together Sony!

  14. #14 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Devergo View Post
    A pai...daca la niponi nu a avut succes,Sony ar trebui sa se astepte la ce e mai rau.Presimt pierderi imense pentru ei.Get your **** together Sony!
    Crezi ca Sony se astepta ca PSPGo sa rupa gura targului la lansare? Pentru un inceput, in continut digital, eu zic ca sunt in grafic. Amintiti-va cum a fost prezentat PSPGo, ca fiind o alternativa.

    Wii 27000
    NDS 4400
    DSi 36000
    PS2 2700
    PS3 37000
    PSP 42000
    PSP go 28000
    360 4800

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Din cauza asta nu merg bine v�nzările (cei care-au văzut E3-ul știu despre ce vorbesc, ahahahaha!!!! - It's Ridge Racer, it's Ridge Racer, it's 1995! Alright! ):



    ...oricum nu-mi pasă. Eu unul tot �mi iau (�n viitorul apropiat).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS3 se vinde bine, dar cat de bine? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 8 Last Post: 26-03-2011, 15:36
  2. Fifa 10 se vinde bine, chiar foarte bine By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 05-10-2009, 23:49
  3. Vanzarile Xbox 360 au depasit vanzarile Xbox By GreyhounD in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 25-11-2008, 15:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts