Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Mirror's Edge este trilogie

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    Mirror's Edge este trilogie

    Dupa cum bine stiti acum este foarte la moda ca jocurile care apar (si nu numai, vezi Starcraft) sa fie gandite ca trilogii. E cam periculoasa situatia, gandim jocul ca o trilogie dar primul din serie este primit groaznic de public si vanzari penibile. Ce s-ar face in situatia asta? Mirror's Edge este urmatorul joc pe lista trilogiilor, cel putin asa declara EA DICE Senior Producer Owen O'Brien. Intr-un interviu pentru AusGamers acesta a declarat ca povestea din Mirror's Edge este gandita ca o trilogie, o poveste in 3 capitole. In primele jocuri va fi vorba de Faith si de experienta ei in luma. Da, asa a fost spus "primele jocuri"; asadar ei vor vrea sa extinda franciza si dupa 3 jocuri ori prin schimbarea povestii in alta directia ori din punctul de vedere al unui alt personaj (adica sa inteleg ca cu Faith nu ne vom intalni decat in primele 3 jocuri? da, am fost foarte ironic acum). Sincer sa fiu momentan nu prea ma intereseaza. Primul joc nici macar nu a aparut, nu stim daca o sa aiba sau nu succes si producatorii viseaza inca 2-3 sequel-uri, visatorii. Jocul apare pe 11 Noiembrie pentru PlayStation si Xbox 360 (PC mai asteapta pana in Decembrie)

    "The story we're telling at the moment is kind of a trilogy, a three-story arc, for these first couple games, it's all about Faith. It's all about her experience in the world."
    "I think there's a lot of scope to take the story in different directions, or maybe tell someone else's story," he said. "I think the world we've created, the city and the culture and the environment, is almost as interesting, or more interesting than any one individual story."
    Attached Images Attached Images faith.jpg

  2. #2 SP
    Member canibalu's Avatar
    Asta e noua moda...

  3. #3 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Chiar ca.
    De ce sa nu astepti sa vezi daca jocul are succes inainte sa declari ca o sa fie trilogie?

  4. #4 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Se iau si ei dupa exemplu Lord the rings care incepusera deja filmarea la al2lea cand primu de abia se lansa in cinematografe.

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Mai totul acum este gandit ca o trilogie (Assassin's Creed/Bioshock/Gears, etc.). Insa, atat timp cat toate sunt jocuri bune, nu ma plang .

    PS: Majoritatea jocurilor tari de iarna asta se termina cu "2" sau cu "3" .

  6. #6 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Solitaire 2?

  7. #7 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    urasc trilogiile....adica hai sa facem un joc il impartim in trei si luam bani triplu....tot imi miroase a episodic content. mika bioshock nu a fost planuit a fi o trilogie. Ei nici nu credeau ca o sa fie asa de bun pt simplu fapt ca au ramas fara bani si eu fost nevoiti sa taie multe din el. daia si seamana cu system shock 2 da versiunea light. dupa ce au avut succes cu primu s-au gandit sa il faca pe al 2-lea care e prequel. imi plac jocurile de succes care apoi mai lanseaza altele dar macar sa se termine povestea. surprinzator ca toti care fac trilgii sunt companii dastea care fac jocuri pe banda rulanta...gen UBI-soft, gen EA.

  8. #8 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    My bad. Acum mi-am adus aminte ca de fapt era vorba de Mass Effect, nu de Bioshock.

  9. #9 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    ...sa nu se mai intample. ambele jocuri exceptionale, desi mai bine fac system shock3 decat bioshock 2 (nu trage-ti dom semaca)

  10. #10 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Acum a ajuns si Starcraft 2 trilogie!

  11. #11 SP
    Member canibalu's Avatar
    Nu e chiar acelasi lucru...una e STARCAFT si alta e Mirror's Edge...

  12. #12 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Exact asta vroiam si eu sa spun..

    Bobyyyyyyy cum de ai dat domnule un asemnea exemplu?

    Starcraft e Starcraft!!!!!!!!!!

  13. #13 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Eu chiar mi-am schimbat opinia fata de EA, destul de multe titluri total noi, sporturi mai bune ca niciodata si sa vedem ce le iese din NFS. Au trecut de perioada in care scoteau sporturi la fel pe banda rulanta si expansionuri de SIMS la 2 luni.

  14. #14 SP
    Junior Member nexaddo's Avatar
    ea ramane ea....spore o sa aibe 11mii de addonuri, sims 3 la fel...iar starcraft 2 nu e trilogie au imparti campaniile in 3 jocuri diferite astfel dai 150$ pe starcraft 2 si fanii o sa dea banii astia

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Mirror's Edge By eXist in forum Console Club
    Replies: 48 Last Post: 13-07-2012, 15:33
  2. Replies: 3 Last Post: 11-10-2011, 15:14
  3. Mirror's Edge 2 nu este "abandonat" By Marinake in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 30-08-2011, 22:32
  4. Mirror's Edge 2 Confirmat By zNowkid in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 14-06-2009, 02:39
  5. Mirror's Edge este Gold By istrategie in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 07-11-2008, 15:55

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts