Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Microsoft: "2010 va fi cel mai bun an pentru Xbox 360"

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Microsoft: "2010 va fi cel mai bun an pentru Xbox 360"

    De la aparitia primei console next-gen pe piata, industria jocurilor s-a extins foarte mult intr-un timp foarte scurt. Ce inseamna asta? In fiecare an vom avea parte de jocuri extraordinare atat din partea lui Sony, cat si din partea lui Microsoft, dar si siguranta ca anul urmator va fi mai bun ca precedentul. 2009 a fost un an extraordinar din punct de vedere al jocurilor: Modern Warfare 2, Killzone 2, Forza Motorsport 3, Assassin's Creed 2 si multe altele.

    Cei de la Microsoft sunt foarte convinsi ca 2010 va fi cel mai bun an din istorie in materie de jocuri pentru Xbox 360, de cand s-a lansat in 2005. Intr-un interviu pentru un site din Austria, managerul de marketing pentru Xbox 360 din Austria, Thomas Kritsch, a declarat urmatoarele: "2010 va fi cel mai bun an pentru xbox 360. Portofoliul nostru de jocuri include exclusivitati ca: Mass Effect 2, Splinter Cell Conviction, Alan Wake, Crackdown 2, Fable 3 si cel mai asteptam joc Halo Reach, noi credem ca va fi cel mai bun joc al anului."

    Thomas a vorbit si despre planurile de viitor ale companiei in privinta consolei precizand faptul ca Xbox 360 nu va avea suport pentru Blu-ray nici in 2010 "nu cred ca este nevoie de aceast feature, avand in vedere ca va creste costurile consolei si deocamdata Blu-rayul nu este un lucru absolut necesar pentru jocuri. "
    Attached Images Attached Images xbox-360-black-wallpaper.jpg

  2. #2 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    Deci...putem incepe sa punem bani la soseta!

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Thomas a vorbit si despre planurile de viitor ale companiei in privinta consolei precizand faptul ca Xbox 360 nu va avea suport pentru Blu-ray nici in 2010 "nu cred ca este nevoie de aceast feature, avand in vedere ca va creste costurile consolei si deocamdata Blu-rayul nu este un lucru absolut necesar pentru jocuri. "
    DLC is the future!

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    DLC is the future!
    da, dar atunci iti trebuie un hard mai mare. ca sa-ti pui un hard mai mare pe xbox 360 te costa destul de mult si tot in dezavantaj iesi in generatia asta dpdv al mediului de stocare.

  5. #5 SP
    Member maniac360's Avatar
    Vai de mama lui de an.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    da, dar atunci iti trebuie un hard mai mare. ca sa-ti pui un hard mai mare pe xbox 360 te costa destul de mult si tot in dezavantaj iesi in generatia asta dpdv al mediului de stocare.
    ...păi asta-i situația. Nu poți �mpăca și capra și varza

    Dec�t să-mi cumpăr UN MILION DE DISCURI mai bine-mi cumpăr un HDD de...10T și gata.

    Am exagerat puțin cu valorile dar s-a �nțeles ideea lol

  7. #7 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Iar 2009 a fost data mortii xbox 360-ului meu...
    Acum incerc din rasputeri sa strang cash de un jasper (doar consola in sine)
    Consolele se pare ca nu au simtit criza, ba chiar din contra , au prosperat.

  8. #8 SP
    Senior Member nops66's Avatar


    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    DLC is the future!
    In cat timp downloadezi 25gb?
    Hardul cel mai mare pt 360 are 250gb-10 jocuri.
    In minunata noastra tarisoara mai mult ca sigur vom avea nevoie de VPN, care scade viteza de dl.
    Ce faci cand ai sters un joc din lipsa de spatiu si vrei sa il rejoci? Download again. Plus ca la foamea de bani a MS ar fi posibil sa puna restrictie, gen maxim 3 redownloadari.

    Daca luam in calcul toti acesti factori raspunsul e simplu: nu renteaza.
    Trebuie facut totusi ceva in privinta asta, incep sa tot apara jocurile pe mai multe dvd'uri. Pe mine unul nu ma deranjeaza atata timp cat se pot instala si nu sunt obligat sa schimb discul cand avansez in poveste, dar ma rog, aici parerile sunt impartite.

  9. #9 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    10 jocuri 250 gb? no way.. eu cred ca vro 20

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by ciypriyan View Post
    10 jocuri 250 gb? no way.. eu cred ca vro 20
    Cum ati calculat tu si nops? Unul a umflat, altul a ramas la vremea cand un joc avea 1-2GB. Cel mai mic joc instalat de mine pe 360, are 3GB (Avatar), iar cel mai mare, 10GB (Forza 3). Recalculati. Parerea mea? Un HDD de 250 - 500GB este suficient. Mi se pare mare numarul de 10 jocuri sa le joc simultan.

  11. #11 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    calm down ppl. inca nu se pune problema disparitiei retailului. actualele console sunt gandite in jurul unui sistem de distributie bazat pe discuri. faptul ca ei implementeaza posibilitatea unui sistem de download, nu poate decit sa ne spuna ca la urmatoarea generatie de console vom avea de ales intre versiunea cu disc si cea fara (asta pentru ca nu vad discurile disparand din peisaj si pentru ca sunt multi colectionari). practic, vad urmatoarea generatie impartita cam cum e psp-ul acum, 2000-3000 vs pspgo.

    cit priveste afirmatia lui Thomas Kritsch tind sa ii cam dau dreptate. oricum treburile se intimpla ciclic. anu asta tu, anu asta eu. parca parca ar fi intelesi. nu spun ca anul asta PS3 va duce lipsa de bunatati, dar parca prea s-au adunat anul trecut. MAG se va bate cu Halo Reach pe partea de multiplayer, GT5 e "in a league of its own" si are proprii fani, Heavy Rain va fi excelent insa va avea vanzari destul de mici pentru ca tinteste un public mai dezvoltat un pic, The Last Guardian daca iese in 2010 probabil se va apropia de LBP ca si vanzari, ModNation Racers este un esec total, in timp ce God of War 3 va domina anul in materie de sales (sau poate se va bate cu Halo). observati ca am mentionat numai exclusivitati. nu discutam despre cele multiplatform. ramane de vazut ce se va anunta anul asta. un nou/ultim Resistance ar fi o posibilitate.

  12. #12 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    no Gears of War 3 no best year. simple bine ca iese Mass Effect 2; poate Halo Reach o sa ma atraga.. poate. still, no Gears 3 no deal

  13. #13 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Poate este anul prequel-urilor la MS si cei de la Epic scot nu Gears 3 ci Aspho Fileds. Visez si eu.

  14. #14 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    pai si ne lasa asa in suspans?


    da, ar fi misto si un installment cu The Pendulum Wars.

  15. #15 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Cum ati calculat tu si nops? Unul a umflat, altul a ramas la vremea cand un joc avea 1-2GB. Cel mai mic joc instalat de mine pe 360, are 3GB (Avatar), iar cel mai mare, 10GB (Forza 3). Recalculati. Parerea mea? Un HDD de 250 - 500GB este suficient. Mi se pare mare numarul de 10 jocuri sa le joc simultan.
    pai m-am gandit ca un joc nu are cum sa aiba mai mult de 10 gb instalat, de aici si reply-ul
    ps. cand o sa imi cumpar iar xbox 360 o sa experimentez.
    thx

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Din moment ce Gears 1 a iesit in 2006 si Gears 2 a iesit in 2008, nu ar fi exclus sa avem parte de Gears 3 anul asta. Daca va fi anuntat probabil va fi facut public la GDC, sau in cel mai rau (tarziu) caz, la E3.

  17. #17 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    gears vs resistance? one final showdown? frumos dar fals. nici un joc Halo nu a fost lansat in anii Gears sau invers, nici un joc Gears nu a fost lansat in acelasi an cu vreun joc din seria Halo DECI atit timp cit aveti confirmat Halo pentru anul asta....nu veti vedea Gears 3 decit la anu...in 2011. nothing personal, it's just business

  18. #18 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    gears vs resistance? one final showdown? frumos dar fals. nici un joc Halo nu a fost lansat in anii Gears sau invers, nici un joc Gears nu a fost lansat in acelasi an cu vreun joc din seria Halo DECI atit timp cit aveti confirmat Halo pentru anul asta....nu veti vedea Gears 3 decit la anu...in 2011. nothing personal, it's just business
    poate se gandesc cei de la epic games ca e timpul pentru o schimbare . S-au vor sa lanseze cate un GoW la 2 ani . Oricum anul asta astept un singur GoW 3 si acela e God of War 3

  19. #19 SP
    Member drik's Avatar
    Epic deja e spus ca nu va aparea prea curand Gears 3... chiar trageau de par spunand ca poate nu pe modelul actual de Xbox, dar ma indoiesc ca vor rezista... Intre timp incerc sa imi dau seama de ce ar fi un an atat de bun pt xbox, doar ME2 si HaloR pe radar pe moment...

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by drik View Post
    Epic deja e spus ca nu va aparea prea curand Gears 3... chiar trageau de par spunand ca poate nu pe modelul actual de Xbox, dar ma indoiesc ca vor rezista... Intre timp incerc sa imi dau seama de ce ar fi un an atat de bun pt xbox, doar ME2 si HaloR pe radar pe moment...
    Natal?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 01-04-2012, 10:51
  2. Cel mai bun "sports game" - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 21 Last Post: 02-02-2010, 17:12
  3. Cel mai bun "action/adventure game" - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 25 Last Post: 02-02-2010, 17:08
  4. Cel mai bun "driving game" - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 18 Last Post: 23-12-2009, 12:09
  5. Cel mai bun "fighting game" - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 15 Last Post: 07-12-2009, 01:59

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts