Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Sony a cumparat studioul Media Molecule

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Sony a cumparat studioul Media Molecule

    Studioul Media Molecule, creatorii jocului Little Big Planet, au devenit o subdiviziune al corporatiei Sony Computer Entertainment. Anuntul a fost postat pe European PlayStation Blog si suma de bani cu care a fost cumparat studioul nu a fost dezvaluita. Chiar daca producatorii au doar un joc lansat pana acum, Michael Denny, seful studiourilor Sony din Europa, ne-a asigurat faptul ca Media Molecule lucreaza la mai multe proiecte. Pentru a motiva aceasta miscare Michael Denny a vorbit si despre cele 90 de premii pe care le-a castigat LBP.

    "The most important thing is that nothing will change from your perspective; Media Molecule will simply continue to make great games. Welcoming Media Molecule into the PlayStation family will allow us to better support their future titles and ambitions." - Michael Denny

    "Since Media Molecule's inception, we've had a uniquely close relationship with Sony. Over the years they have consistently shown their dedication to Creative Gaming and Media Molecule, not only through their support of the company, but their willingness to take risks and embrace our often unusual approach and ideas. What we've achieved already with LittleBigPlanet has proved this to us and we're excited by this new chapter of innovation and creative gaming, for all involved." - Alex Evans, fondatorul studioului Media Molecule.
    Attached Images Attached Images 938583_20081031_screen034.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    No surprise here. MM au dovedit ca gandesc "mai departe" si nu m-ar mira sa fie implicati in proiecte pentru motion controller. Globul meu imi spune ca urmatorii ar fi Insomniac, care momentan se bucura de prea multa libertate.

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    cu Insomniac lucrurile nu cred ca sunt asa de simple. ei au o lunga lista de titluri la activ, dezvolta pentru PS3 si nu au dat semne pana acum sa nu se impace cu Sony. in plus, titlurile scoase de ei se vand intotdeauna foarte bine. da, te gandesti ca poate ar merita sa fie achizitionati, insa e si oportun? e foame de bani. de ce sa cheltuie niste bani pe o companie care oricum se comporta ca fiind un studio Sony. doar ca sa puna omul lor acolo care sa faca exact aceleasi lucruri pe care Insomniac le face acum? in plus iti dai seama ca ar trebui sa scoata din buzunar mult mai mult ptr Insomniac decit au scos pentru MM. se justifica suma...acum? eu zic ca nu. ce ne rezerva viitorul, nu stiu, insa in momentul de fata achizitia Insomniac ar fi o cheltuiala mare si mai ales inutila pentru Sony. cu MM e alta mancare de peste. au obtinut probabil un pret bun, au proiecte garla pentru ei mai ales ca vine motion controller si nu isi permit sa dea gres.

  4. #4 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    O decizie cat se poate de logica din partea lui Sony, parerea mea. Asa si-au mai asigurat o serie exclusiva pentru Playstation. Bravo lor !

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    @hostile: clar ca Insomniac costa cat nu face, dar m-as fi bucurat sa aiba parte de laudele primite de GG si ND. Ultimul Ratchet nu a fost primit prea bine, la fel si Resistance 2, in comparatie cu titlurile anterioare seriilor si am un feeling ca ar fi fost mai bine daca erau achizitionati.

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    @hostile: clar ca Insomniac costa cat nu face, dar m-as fi bucurat sa aiba parte de laudele primite de GG si ND. Ultimul Ratchet nu a fost primit prea bine, la fel si Resistance 2, in comparatie cu titlurile anterioare seriilor si am un feeling ca ar fi fost mai bine daca erau achizitionati.
    dpdv al jucatorului da, ar fi fost poate mai bine, dar din punctul lor de vedere poate ca nu se justifica acum investitia. eh, om vedea, sunt curios ce mai anunta Insomniac anul asta....io zic ca R3.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 27-08-2012, 23:55
  2. Replies: 2 Last Post: 15-08-2012, 18:21
  3. Sony a cumparat Gaikai By Dant3 in forum Console News
    Replies: 28 Last Post: 06-07-2012, 13:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts