Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Urmatorul Splinter Cell ar putea fi exclusiv PS3

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Urmatorul Splinter Cell ar putea fi exclusiv PS3

    Conform creatorului Splinter Cell: Conviction, joc ce va fi lansat in Aprilie pentru Xbox 360 si PC, urmatorul joc al seriei ar putea fi exclusiv PS3. Pentru cei care inca mai spera la Splinter Cell: Conviction pe PS3 vine o veste proasta: acesta nu va fi lansat niciodata pe aceasta platforma din cauza unui acord intre Microsoft si Ubisoft. Seria are un viitor pe toate consolele, atat timp cat nu vor exista contracte de exclusivitate. Urmatorul joc va sta in productie ceva mai putin, exista posibilitatea sa vedem un Splinter Cell anul viitor.
    Attached Images Attached Images splinter-20cell-20conviction2.jpg

  2. #2 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    sa ma oftic pe microsoft sau pe ubisoft?nu-s adeptul pirateriei,dar in astfel de situatii chiar merita.comunitatea de gameri,fanboys si nu numai,nu iarta.

  3. #3 SP
    Member MSlv's Avatar
    ce porcarie... de cand si pana cand exclusivitate totala pentru o platforma? nu mai sunt suficienti 1-2 ani ca pana acum? oare cati bani si-o fi luat ubi pt asta? sper ca a meritat...

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    mie mi se pare ok sa avem si noi cu x360 mai multe exclusivitati, dar nu vad rostul acestei stiri, cat timp nu se stie nimic sigur. de banuit si dat cu presupusul, o putem face cu totii, in legatura cu absolut orice.

    @ erik95, ai vre-o sursa pentru aceasta afirmatie ?

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  6. #6 SP
    Junior Member cayman_ss's Avatar
    Contract microsoft->ubisoft in care se stipuleaza ca nu au voie sa faca jocuri ptr PS3? Asta suna deja a ura profunda.

    Si in legatura cu exclusivitatea urmatorului SC pe PS3 eu cred ca e falsa. Sony nu stie sa-si faca contracte de exclusivitate...ei stiu doar sa le piarda: Final fantasy, metal gear etc... Mai ramane sa piarda si GOW, Uncharted si gran turismo (care e oricum vai de mama lui ca este in productie de 5 ani deja si cred ca pana il lanseaza le mai ia inca 5, de o sa fie deja depasit cand il termina). Daca se indura careva sa ne porteze jocuri de xbox bine...daca nu..iarasi bine, macar avem un spot tv inspirat la ps3 slim.

    Sry de off...dar chair sunt pissed.

  7. #7 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by cayman_ss View Post
    Contract microsoft->ubisoft in care se stipuleaza ca nu au voie sa faca jocuri ptr PS3? Asta suna deja a ura profunda.

    Si in legatura cu exclusivitatea urmatorului SC pe PS3 eu cred ca e falsa. Sony nu stie sa-si faca contracte de exclusivitate...ei stiu doar sa le piarda: Final fantasy, metal gear etc... Mai ramane sa piarda si GOW, Uncharted si gran turismo (care e oricum vai de mama lui ca este in productie de 5 ani deja si cred ca pana il lanseaza le mai ia inca 5, de o sa fie deja depasit cand il termina). Daca se indura careva sa ne porteze jocuri de xbox bine...daca nu..iarasi bine, macar avem un spot tv inspirat la ps3 slim.

    Sry de off...dar chair sunt pissed.
    Presimt ca daca ai fi avut Xbox360 erai tot pissed. Cheer up!

  8. #8 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Cine a citit articolul poate cu usurinta sa inteleaga ca in realitate poate fi exclusiv acelei platforme care plateste cel mai bine curvele de la Ubisoft. Acest lucru nu diferentiaza urmatorul Splinter Cell de niciun alt joc aflat in perioada de conceptie.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 2 Last Post: 06-02-2013, 22:40
  2. Replies: 2 Last Post: 10-10-2012, 11:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts