Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Free Realms atinge 9 milioane de jucatori

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Free Realms atinge 9 milioane de jucatori

    Sony a anuntat ca MMOul Free Realms are peste 9 milioane de utilizatori inregistrati. O crestere impresionanta, avand in vedere ca in luna Iunie a anului trecut erau doar 3 milioane de jucatori. Free Realms a fost lansat pentru PC, o versiune pentru PS3 va fi lansata in cursul anului 2010, o data exacta de lansare pentru aceasta versiune nu a fost inca anuntata. Sunt curios sa vad ce evolutie va avea numarul de jucatori dupa lansarea jocului pe PS3.
    Attached Images Attached Images 01936386-photo-free-realms.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    o porcarie, if you ask me.

  3. #3 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai daca facem greseala sa te intrebam pe tine, da, e o porcarie si il ignoram. dimpotriva, jocul asta ar trebui dat exemplu. este o minune a marketingului ca s-a reusit asa ceva (9mil de jucatori) cu un asemenea joc. oricum, nu faceti greseala sa credeti ca toti aia 9 milioane si platesc. jocul este free to play. platesti numai daca vrei premium content si taxa e de 5USD/luna. jocul este insa destinat copiilor.

  4. #4 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Da, un fel de Farmville ... O minune a marketingului, Platesti daca vrei "bani virtuali" ... W/e. Din cate stiu marketingul tine cu compania (mai multi bani in buzunarele lor) nu tine si cu consumatorul. D-asta e piata plina de produse proaste, pentru ca sunt bine ambalate, impachetate, prezentate, sa-ti ia ochii.

    Auzi, marketing, pfff... Asta da subiect, am ajuns sa apreciez un joc pentru marketing, nu pentru ce imi ofera.

  5. #5 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    of, tot nu intelegi. hai sa-ti explic. dpdv al unei companii este un exemplu de urmat. asta inseamna ca pe viitor probabil vom mai vedea astfel de retete aplicate. jocul nu este deloc prost, ci dimpotriva, se adreseaza unui anumit target, kids si pre-teens. e si normal sa nu ne impresioneze pe noi. nu stiu daca tu l-ai jucat. eu l-am jucat vreo 2 ore. again, jocul nu e de noi insa ii putem aprecia succesul (comparativ cu alte MMOs incercate de Sony de-a lungul timpului), CHIAR DACA are alt target.

    e clar ca noua nu ne ofera nimic pentru ca nu asta e intentia lor, asa ca nu ai de ce sa te superi sau sa il consideri un produs prost sau o "porcarie" ca sa te citez. faptul ca un produs nu ti se adreseaza, nu inseamna ca e automat si prost. sunt sigur ca nu ai nevoie (si nici nu vei avea vreodata tu personal) de pompa de san (scoate laptele in cazul in care copilul nu vrea sau e prea mic/prematur ca sa stea la tzatza). asta nu inseamna ca ele sunt produse proaste si nu ar trebui comercializate. initial vroiam sa zic de lenjerie de la victoria's secret dar na, nu stii niciodata care sunt preferintele fiecaruia. just joking...

  6. #6 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Sorry but I Still Respect my Opinion ... Parerea mea, "o porcarie", parerea lor, "o minune". Bafta

  7. #7 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    ok, agree to disagree then...

  8. #8 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Eu cred ca e o miscare interesanta de marketing, poate chiar una desteapta, cine stie poate e promotorul MMO-urilor pe console. Oricum la ce grafica are si la cum arata personajele cu siguranta va fi family friendly.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 22-10-2011, 01:04
  2. Free Realms Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 7 Last Post: 19-03-2011, 00:50
  3. Free Realms PS3 la jumatatea lui 2010 By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 14-03-2011, 10:11
  4. Replies: 3 Last Post: 04-03-2010, 23:51
  5. Replies: 2 Last Post: 26-07-2009, 14:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts