Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 36

Thread: Gamespot number #1

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Gamespot number #1

    Precum razboiul dintre consolele current-gen PS3 vs Xbox 360 asa se intampla si intre siteurile de gaming de specialitate, mai exact intre IGN si Gamespot. Dupa multi ani de rivalitate, Gamespot a reusit in sfarsit sa ajunga pe primul loc intr-un clasament oferit de "Alexa", site ce se ocupa cu "web traffic" si "ranking". Ce insemana asta? Gamespot ofera stiri, articole, review-uri de-o calitate mai buna ca siteul concurent sau IGN a avut o luna mai proasta?
    Attached Images Attached Images untitled.png

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    mie personal nu-mi place structura celor de la IGN. m-as pierde pe site-ul lor daca nu ar avea search. gamespot este mai bine structurat. pot numara pe degetele de la o mana de cate ori am intrat pe IGN de buna voie, fara sa dau pe un link, sau altceva.

  3. #3 SP
    Banned Venom's Avatar
    Eu tot cred ca astia de la GAMESPOT isi iau spaga la reviewuri. In special de la EA.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    RLY? Dante's Inferno/Saboteur au iesit sifonate tocmai de GameSpot.

    Sunt penibili in primul rand pentru ca in Video Reviews au foarte multe spoilere. Singurul motiv pentru care mai intru pe GS (era site-ul meu preferat a long long time ago) e ca au structurata bine lista aia de New Releases. In rest, cat mai mult RSS si GameTrailers.

  5. #5 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    pe gamespot intru foarte rar numai ca sa vad de curiozitate ce nota au dat la jocul X . Da pe IGN intru sa mai si rad un pic . Ei au cateva chestii chiar tari , cum ar fi acel top 10 halo 3 kills of the week . IGN mi se pare mai amuzant ca sa zic asa . Gamespot-ul ii mult mai serios (all work and no play makes this site a rather boring one )

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    au structurata bine lista aia de New Releases.
    tothegame(dot)com

  7. #7 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    RLY? Dante's Inferno/Saboteur au iesit sifonate tocmai de GameSpot.

    Sunt penibili in primul rand pentru ca in Video Reviews au foarte multe spoilere. Singurul motiv pentru care mai intru pe GS (era site-ul meu preferat a long long time ago) e ca au structurata bine lista aia de New Releases. In rest, cat mai mult RSS si GameTrailers.
    De parca alea sunt jocuri bune, Dante's Inferno in special e o porcarie de joc iar cei de la Gamespot au fost mult prea iertatori

  8. #8 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Gamespot nu mai are credibilitate de cand Jeff Gerstmann a fost dat afara pentru ca notase review-ul pentru Kane and Lynch Dead men cu nota 6. Bineinteles, cei de la Eidos au platit pentru o nota mare, dar Jeff a fost corect.

    De atunci au plecat majoritatea de la Gamespot impreuna cu Jeff, Ryan Davis, Brad Shoemaker, Vinny Caravela etc.. si au facut un nou site numit GiantBomb.com ~ Video Game Reviews, News, Videos & Forums - Giant Bomb (acolo e GameSpot-ul de acum 8 ani, adevaratul GameSpot.. pentru cunoscatori)

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    De parca alea sunt jocuri bune, Dante's Inferno in special e o porcarie de joc iar cei de la Gamespot au fost mult prea iertatori

    Si Saboteur nu e joc bun? E cea mai mare victima a site-urilor de specialitate din 2009 dupa parerea mea si a multora.

    Ideea era tocmai ca se dau note slabe si nu se pompeaza cu fonduri suplimentare in ele... cel putin, nu mai mult decat o fac alte site-uri.

    Ca tie nu-ti plac jocurile respective, tine strict de parerea ta.

    Edit:

    Max, GiantBomb este unul dintre site-urile mele preferate pentru ca are asta: http://www.giantbomb.com/concepts/
    Un adevarat izvor de cultura

  10. #10 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    mie imi place gamespot, au dat note pe placul meu mereu.

  11. #11 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    GameSpot dupa parerea mea e printre cele mai proaste situri de specialitate, indiferent de cat de popular e. Prefer mai degraba blogurile si pe Yahtzee.

    Apropo, mersi Khan pentru site. Super interesante informatiile !

  12. #12 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Eu am subscriptie la IGN pe youtube numa' pentru Jessica Chobot .
    Nu imi pasa de review-urile lor...adica au dat 8 pentru pokemon heart gold / soul silver!...blasfemie!
    IGN si Gamespot nu sunt unu si acelasi?? wtf
    LE:In fine...prefer IGN decat Gamespot , cand vine intro-ul si vocea aluia "TOODEY!! ...On tha spot!".

  13. #13 SP
    Junior Member Dynamix's Avatar
    Quote Originally Posted by Max View Post
    Gamespot nu mai are credibilitate de cand Jeff Gerstmann a fost dat afara pentru ca notase review-ul pentru Kane and Lynch Dead men cu nota 6. Bineinteles, cei de la Eidos au platit pentru o nota mare, dar Jeff a fost corect.

    De atunci au plecat majoritatea de la Gamespot impreuna cu Jeff, Ryan Davis, Brad Shoemaker, Vinny Caravela etc.. si au facut un nou site numit GiantBomb.com ~ Video Game Reviews, News, Videos & Forums - Giant Bomb (acolo e GameSpot-ul de acum 8 ani, adevaratul GameSpot.. pentru cunoscatori)

    Subscriu, Giant Bomb e un site de nota 10. Pe langa design-ul excelent, database-ul gen Wikipedia(user generated content) si podcast-urile saptamanale haioase(si luuuungi), mai ies in evidenta cu numeroasele video features: quick looks, review-uri sau pur si simplu bascalie. Va recomand Persona 4 Endurance Run. A, si sa nu uit: nu contine reclame!


    on-topic> Personal prefer IGN-ul, in ciuda design-ului varza(a devenit ceva mai user-friendly dupa ultimul update), pentru ca acolo gasesc informatii si despre filme si seriale, plus niste podcast-uri foarte misto: Three Red Lights, Beyond, Game Scoop, Channel Surfing si Keepin' it Reel. Si nici Jessica Chobot nu e rea...

    Gamespot s-a dus rau de tot la vale de cand cu Gerstmangate, a devenit un site mediocru, din punctul meu de vedere.

  14. #14 SP
    Banned Mafioso's Avatar
    IGN e cel mai penibil site de jocuri, un exemplu ar fi ca la Metro 2033 care e un super joc i-a dat nota 6.9 iar gamespot 7.5

  15. #15 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Sincer, Metro 2033 merita 7.

  16. #16 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by Mafioso View Post
    IGN e cel mai penibil site de jocuri, un exemplu ar fi ca la Metro 2033 care e un super joc i-a dat nota 6.9 iar gamespot 7.5
    cei drept ii o diferenta enorma intre 6.9 si 7.5 . Lasa ca ambele site-uri au avut momente de genu in care un site a dat o nota mult mai mica decat merita jocul respectiv (de ex. Dantes Inferno ) . Eu ma uit pe Game Trailers cand vine vorba de review-uri . Poate o sa incep sa ma uit si pe la tipii astia de la Giant Bomb . Pare interesant site-ul . Are o gramada de "extra content " ca sa ii zic asa

  17. #17 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    GiantBomb ftw. Si GameTrailers pentru cele mai bune review-uri.

    Un site nu e facut de nume, ci de editori si cum toti editorii GS -> GB, e normal ca GiantBomb sa fie un site asa bun acum. Jeff Gertsmann ftw !

  18. #18 SP
    Member Alex De Large's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    Eu tot cred ca astia de la GAMESPOT isi iau spaga la reviewuri. In special de la EA.
    Subscriu la aceasta parere si as mai adauga cateva firme "contribuitoare" printre care Microsoft si Ubisoft, precis ca mai sunt si altele. Oricum notele date de Gamespot sunt foarte din burta, unele jocuri primesc note mult prea generoase (Mass Effect 2 si Assassin's Creed 2 nota 9.0?!), pe cand altele primesc note ridicol de mici (nu mai stiu titlul exact dar era un joc de la Bethesda caruia au dat 2.0), si am observat ca nici nu sunt prea obiectivi in comparatiile PS3 si X360...

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Gamespot nu mai are credibilitate de cand Jeff Gerstmann a fost dat afara pentru ca notase review-ul pentru Kane and Lynch Dead men cu nota 6. Bineinteles, cei de la Eidos au platit pentru o nota mare, dar Jeff a fost corect.

    De atunci au plecat majoritatea de la Gamespot impreuna cu Jeff, Ryan Davis, Brad Shoemaker, Vinny Caravela etc.. si au facut un nou site numit GiantBomb.com ~ Video Game Reviews, News, Videos & Forums - Giant Bomb (acolo e GameSpot-ul de acum 8 ani, adevaratul GameSpot.. pentru cunoscatori)
    Multumesc de informatie! Am fost fan mare al GameSpot-ului de odinioara, bine de stiut ca oamenii din spatele lui inca se ocupa de review-uri.

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Sincer, Metro 2033 merita 7.
    ...păi la ce AI are lol (ahahaha).

    �n Invisibile Walls Episode 99 este o fază de te piși pe tine de r�s! lol

    "[...] ...so they are taking cover facing the wrong way and they are like...looking away from me!"

    Și astea-s faze pe care le �nt�lnești �ncă din primul run ...

  20. #20 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex De Large View Post
    ... am observat ca nici nu sunt prea obiectivi in comparatiile PS3 si X360...
    Adica nu spun ca PS3 e mai bun?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Hotline Miami 2: Wrong Number By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 31 Last Post: 25-10-2023, 21:42
  2. Invalid Credit Card Number - PSN By remakE in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18 Last Post: 28-01-2014, 17:12

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts