Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Krieg anuntat

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Krieg anuntat

    Shinji Mikami lucreaza la un proiect, dezvaluit in revista Famitsu. Acesta se numeste Krieg, razboi in limba germana. Actiunea va avea loc pe Pamant, doar ca Terra s-a schimbat. Dupa mii de ani de exploatare, natura se trezeste si lupta impotriva omului. Metropolele sunt invadate de plante tropicale, iar multe dintre animalele planetei au suferit mutatii. Titlul trebuia sa fie lansat pe Nintendo Wii, dar intre timp a devenit exclusiv PS3. In 2010 va fi lansat un alt titlu produs de Shinji Mikami, Vanquish.

    - The title Krieg is a German word meaning "war, conflict, clash," but is also used to define "cool" German metal bands that have a large role in the soundtrack.
    - Mikami's backstory reveals a first title. The project is set on an earth devastated by an explosion of nature, after years of suppression by the man who exploited without brake suddenly nature has rebelled. Blizzards .. climbing plants of tropical nature in the middle of the steppe, gigantic roots breaking through the soil of the great metropolis emandando secreting poisonous gas and liquid acids making them become uninhabitable, the word chaos.
    - The Japanese director added that many animals on the planet have mutated and are called by heavy sovravvissuti "Hybrid".
    - The name of the protagonist of Krieg has not been revealed but a boy (shown in the artwork) was the subject of an unusual military experiment but can not remember what the laboratory where he wakes up and is completely destroyed while trying indicia is forced off without a goal.
    - According to Mikami san protagonist may use unique techniques and found to have capabilities similar to the plants around it but the developer did not want to unbutton more about the issue because they are working in many exciting features to the gameplay.
    - We noticed that nell'artwork (soon visible on the site online as more Famitsu) an outline of a girl behind the protagonist, the question "Even this girl will have a role?" Mikami replied smiling, "No comment".
    - Although we have not seen any image in game Mikami confirms a very specific visual style.
    - Krieg is planned as a PS3 exclusive though Mikami confessed that the title was originally expected on the Nintendo Wii platform.
    - As with FF XIII will be shown before its release, the backstory in the form of comics and anime.
    - The game presents itself as the first freeroam style Fallout (post-apocalyptic setting with RPG elements in real time).
    - The final interview ended with the words of Mikami "This game is one of my personal bet, arriverrano new information during E3.
    - Release TBA without specifying the year.
    Attached Images Attached Images 02841376-photo-vanquish.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...și cu poza din Vanquish, ce-i? Chiar trebuie pusă poză doar că s-a pomenit numele Shinji Mikami?

    Sper ca Krieg să nu fie regele cenzură...

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...și cu poza din Vanquish, ce-i? Chiar trebuie pusă poză doar că s-a pomenit numele Shinji Mikami?
    Man, atata timp cat nu exista pe web decat niste scan-uri de f. slaba calitate, e imposibil sa pui o poza legata de Krieg. Intr-un astfel de caz ramane la latitudinea celui care a postat stirea sa aleaga ce poza doreste... pt. ca poza trebuie obligatoriu.

  4. #4 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    RonanN1, nu trebuie sa te superi pentru ca e poza din alt joc. Eventual s-ar putea specifica in stire ca poza este din Vanquish, insa nu e o tragedie ca a fost pusa alta poza in masura in care poze din Krieg nu sunt disponibile.

  5. #5 SP
    Member televizor's Avatar
    Pai tocmai despre asta vorbeam si eu.
    Niciodata nu e pusa sursa, niciodata nu e specificat daca poza e din alt joc, zvonurile sunt prezentate ca stiri (ca si cum ar fi fost confirmate), sa nu mai vb de punctuatie ("se numeste Krieg, razboi in limba germana").
    Din ce am citit acum 2 zile, chiar acest erik95 il apostrofa pe un baiat cum ca respectivul a scris un articol varza si el (erik) si-a luat libertatea de a corecta (cum poate el mai bine) stirea si de a-i atasa propriul nume.
    Nu stiu baieti, ma adresez in special seniorilor Monky si Hostile, va mai uitati si voi pe site-urile de profil din afara. Nu vi se pare nimic ciudat in lipsa asta de profesionalism sau nu intereseaza pe nimeni daca sunt luate in serios stirile sau nu.

    Later edit: dupa un simpul Google search in incercarea de a gasi o poza a jocului, am gasit ca de fapt jocul nu exista, e doar un April Fools joke. Inca un argument in favoarea redactorului-minune.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    televizor: "site-urile de profil din afara" de care vorbesti tu, isi platesc editorii, si de obicei ii platesc chiar binisor. Ceea ce facem noi aici se poate numi "pasiune", desi pt. multi s-ar traduce ca "munca patriotica". Oricine poate aduce o rectificare sau o alta sursa care sa contrazica sau sa confirme o anumita stire. Repet, cei de aici nu fac "presa pe bani"... eu personal o vad ca o "discutie intre amici", intre consolisti, despre cutare joc sau cutare stire... asa cum a perceput-o fiecare.

    P.S. televizor, esti liber sa scrii oricand doresti stiri pline de profesionalism. Te asiguram ca le vom lua in serios si vor fi acceptate pe site. Bafta !

  7. #7 SP
    Member televizor's Avatar
    Ai dreptate, nu merge comparatia cu site-urile de profil. Dar sunt o groaza de bloguri si site-uri tinute in picioare de care o singura persoana (care nu abordeaza stilul asta de revista de scandal (ma refer la Star, Agentul Spy, VIP sau chestii de genul) ma refer aici la zvonuri, poze aiurea.
    Engleza stie toata lumea (mai mult sau mai putin) si e usor sa traduci o stire.

    Mi se pare amuzanta situatia dar in acelasi timp alarmanta din moment ce sus-numitul erik e cel care asigura quality control-ul pentru stiri.

    Si Monky, as scrie cu placere, crede-ma, apreciez TOT ce ai facut pentru comunitate si inainte si acum, cu console games, dar nu ma descurc nici asa cu timpul liber.

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by televizor View Post
    Pai tocmai despre asta vorbeam si eu.
    Niciodata nu e pusa sursa, niciodata nu e specificat daca poza e din alt joc, zvonurile sunt prezentate ca stiri (ca si cum ar fi fost confirmate), sa nu mai vb de punctuatie ("se numeste Krieg, razboi in limba germana").
    Din ce am citit acum 2 zile, chiar acest erik95 il apostrofa pe un baiat cum ca respectivul a scris un articol varza si el (erik) si-a luat libertatea de a corecta (cum poate el mai bine) stirea si de a-i atasa propriul nume.
    Nu stiu baieti, ma adresez in special seniorilor Monky si Hostile, va mai uitati si voi pe site-urile de profil din afara. Nu vi se pare nimic ciudat in lipsa asta de profesionalism sau nu intereseaza pe nimeni daca sunt luate in serios stirile sau nu.

    Later edit: dupa un simpul Google search in incercarea de a gasi o poza a jocului, am gasit ca de fapt jocul nu exista, e doar un April Fools joke. Inca un argument in favoarea redactorului-minune.
    In regulament nu scrie ca trebuie sa specific sursa. Poza iti poti da seama ca este din alt joc dupa nume, in 99% din cazuri numele pozei indica si jocul.
    "Se numeste Krieg, razboi in limba germana" - este o precizare, de aceea am folosit virgula; poate fi luata si ca apozitie.
    Niciodata nu am postat munca altuia, stirea despre CoD 7 a fost creata de mine, fara a lua ceva din stirea lui Payutzu. Stirea acestuia avea foarte multe greseli gramaticale, daca vrei o postez.
    La partea cu stire falsa nu m-am gandit, am gasit-o pe mai multe site-uri si cum era 30 Martie nu mi-a trecut prin cap ca ar fi o gluma de 1 Aprilie.
    Asa cum a explicat si MonkY, editorii CG nu sunt profesionisti, din ce stiu doar Mika a avut functia de editor in alt loc ( computergames). Ceilalti o facem din placere si, spre deosebire de site-urile pro, o facem pe gratis.

    Quote Originally Posted by televizor View Post
    Ai dreptate, nu merge comparatia cu site-urile de profil. Dar sunt o groaza de bloguri si site-uri tinute in picioare de care o singura persoana (care nu abordeaza stilul asta de revista de scandal (ma refer la Star, Agentul Spy, VIP sau chestii de genul) ma refer aici la zvonuri, poze aiurea.
    Engleza stie toata lumea (mai mult sau mai putin) si e usor sa traduci o stire.

    Mi se pare amuzanta situatia dar in acelasi timp alarmanta din moment ce sus-numitul erik e cel care asigura quality control-ul pentru stiri.

    Si Monky, as scrie cu placere, crede-ma, apreciez TOT ce ai facut pentru comunitate si inainte si acum, cu console games, dar nu ma descurc nici asa cu timpul liber.
    Unde am luat un zvon drept o stire confirmata? In caz ca nu ai observat toate zvonurile au titlul precedat de "Zvon".
    Daca nu exista o alta poza este permis sa pui logo-ul studioului sau o poza cu alt joc produs de acestia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-05-2013, 13:09
  2. Replies: 0 Last Post: 19-05-2013, 14:16
  3. Replies: 0 Last Post: 27-03-2013, 13:53
  4. Replies: 0 Last Post: 26-03-2013, 10:52
  5. Krieg By Nash in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 0 Last Post: 29-03-2010, 23:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts