Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Nintendo anunta 3DS

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Nintendo anunta 3DS

    Un press release aparut pe site-ul Nintendo ne dezvaluie un nou handheld, un succesor pentru Nintendo DS. Nintendo 3DS va avea suport pentru 3D, fara a fi nevoie de ochelari speciali. Aceasta va beneficia de compatibilitate cu jocurile de DS si DSi. Acesta va fi lansat in Martie 2011, iar Nintendo ne promite mai multe detalii la E3 2010. Zvonurile spun ca noua consola va avea si senzori de miscare. Nu au fost oferite detalii despre hardware sau poze, pentru acestea va trebui sa asteptam pana la E3.
    Attached Images Attached Images 080102_3.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Holy...acu citeam si eu pe afara..gg NIN once again.

  3. #3 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Daca ar avea si un emulator pentru restul consolelor portabile Nintendo ar fi perfect .

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Nu va avea mai mult ca sigur. Intotdeauna se pastreaza compatibilitatea cu versiunea anterioara.

    De exemplu NDS > GBA, Wii > Gamecube, GBA > GBC, etc.

  5. #5 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    S-ar putea sa fie disponibile pe dsi store, nu cred ca e mare branza daca chiar vor asta, sunt curios daca vor aparea mai multe detalii pana la E3...anyhow o sa fie un E3 fun...e tare cand apare hw nou.

  6. #6 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Se pare ca Nintendo s-a gindit in sfirsit sa puna accent si pe performanta nu numai pe fun.

  7. #7 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Zici ca e iPhone.Totusi cam subtire.Nu cred ca o sa fie mai bun ca NDS(ma refer la performanta,la ram,ghz etc).

  8. #8 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Ala din poza e fake , poza aia e pe net de ceva timp . Cu 3DS-ul inca nu avem poze sau alte infomatii .

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Poza respectiva e un concept. Nimic din ce vedem acolo nu are vreo legatura cu aspectul final al produsului.

    Ce motiv ar avea sa scoata unul mai nou daca nu sa fie si mai bun?

  10. #10 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Aaaa sorry.Nu am stiut.

  11. #11 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Can you say Virtual Boy ?


  12. #12 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Alte stiri aparute azi mentioneaza ca nu vor fi ochelari, dar cum toate sunt speculatii eu zic sa astepta pana la E3 sa vedem ce ne pune Nintendo in mana.

    Altii mentioneaza ca nu va fi lansata consola in martie 2011 ci in a doua jumatate a lui 2010.

  13. #13 SP
    Member psicho1986's Avatar
    Dupa ce am citit stirea m-am documentat putin pe net in legatura cu ecranele 3d, se pare ca pentru ecrane de dimensiuni mici este foarte usor sa faci un efect 3d destul de pronuntat folosind ceva ce se numeste lenticular lenses coating si pentru care nu sunt necesari ochelari, dar imi vine greu sa cred ca nintendo o sa fac un gadget in loc de o consola portabila extrem de diferita.

  14. #14 SP
    Teraflops Graft's Avatar


    Demoul ăsta arată bine, dar se pare că nu are legătură cu 3DS.

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Asta e disponibil deja de acum si e bazat pe camera + pozitia celui care priveste, sper sa fie totusi ceva diferit in final

    @Luigi stai linistit, daca te uiti la ultimii 5 ani nintendo au luat numai decizii mai mult decat fericite din pct. de vedere comercial, iar ds-ul in mod special domina cam tot la ora actuala

  16. #16 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Asta e disponibil deja de acum si e bazat pe camera + pozitia celui care priveste, sper sa fie totusi ceva diferit in final

    @Luigi stai linistit, daca te uiti la ultimii 5 ani nintendo au luat numai decizii mai mult decat fericite din pct. de vedere comercial, iar ds-ul in mod special domina cam tot la ora actuala
    Asa e, dar gandeste-te ca si atunci Nintendo domina piata, si tot s-au facut de ras.

  17. #17 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Ce se stie despre acest nou DS este ca va folosi Nvidia TEGRA sau TEGRA 2 ( numai tin minte exact care dar cred ca cel din urma ) aceste cipuri fiind un fel de all-in-one adica au si CPU,GPU,northbridge,southbridge, memory controller, etc. si sunt destul de puternice. Cu un simplu search pe google am aflat ca TEGRA poate reda si continut de tip H.264 (HD-1080p) deci neam putea astepta la o camera mult mai puternica decat cea din DSi cu care sa facem poze sau filme HD.

  18. #18 SP
    Member drik's Avatar
    Detalii noi despre Nintendo 3DS: Camera 3D, ecran de sus mai mare, accerelometru, capacitate de procesare mult superioara.

    Este acesta noul 3DS? - gameswitch.ro

    techside (chineza)
    kotaku
    Attached Images Attached Images 3ds.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Daca mai anunta si Wii HD la E3, prevad un viitor sumbru si intunecat pentru Sony si MS.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts